אפשרויות תעסוקה בעריכה התורנית וגובה המשכורת

קנקן חדש

משתמש פעיל
עריכה תורנית
א. כל מכון יש לו סגנון ודרישות אחרות מהמסד עד הטפחות.
א2. אי אפשר ליצור עורכים מנוסים בלי ניסיון. וקורס לא יכול להקנות ניסיון "אמיתי" - מקסימום ללמוד איך לאתר ולכתוב מראי מקומות לפי שיטה מסויימת (אגב, לאוניברסיטאות יש קורסים משלהם לאיתור מראי מקומות, גם תורניים, אפשר שיועיל כאן). ולגבי כתבי יד, זה כבר חוש, ודורש מתודולוגיה מחקרית מוגדרת, איך אפשר ללמד את זה בקורס שמטבעו הוא שטאנץ לרבים?.
ב. אם שרשור הטיפים שפתחת יעלה יפה, בצירוף עם הספר שיצא בזמנו בתשס"ו כמדומני על עריכה תורנית (יש אותו באוצר החכמה לא זוכר איך קוראים לו), ובצירוף "הכתב והמכתב" וכדו', ובצירוף עם שכל בריא ויראת שמיים - זה בסיס טוב.

ב"ה
אמת נכון הדבר שלכל מכון כללים משלו, אך כל הכללים ופרטי הכללים מכוונים למטרה אחת, והיא שהספר ייצא ברור ומובן ונח ללימוד, אי לכך כדאי ונדרש שייערך כנס (לא קורס) לעורכים קיימים, בכדי להבהיר להם מהי מטרת העבודה ואיך ע"י יישום הכללים כל חד כדאית ליה ייצא לאור דבר נאה ומתקבל, אפשר גם להביא לכנס כזה מעמד מקצועי שירצה לציבור מהם דרישותיו מהעורך, וכן מפיקים ומפיצים.
מטרת הכנס לא תהיה ליצור עורכים יש מאין, כי אם לשדרג ולמקצע את העורכים הקיימים.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש מדי פעם כנסים (רובם משעממים להפליא + פעם אחת החריגו אותי מכנס כי הכתובת בתעודת זהות שלי לא היתה מירושלים.... והכנס היה מיועד לירושלמים:rolleyes::rolleyes::rolleyes:)

ולגבי מה נדרש מהעורך עבור העימוד - http://sfarim.imud.co.il/
מספיק לדעתי ברוב המקרים לקרוא את זה.

קנקן חדש

משתמש פעיל
עריכה תורנית
רוב הכנסים מיועדים למחפשי עבודה, כרגע אני מרגיש צרך בכנס מקצועי לייעול העבודה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אי אפשר ליצור עורכים מנוסים בלי ניסיון. וקורס לא יכול להקנות ניסיון "אמיתי" - מקסימום ללמוד איך לאתר ולכתוב מראי מקומות לפי שיטה מסויימת
אכן, קורס לא יכול להקנות ניסיון 'אמיתי', אך הוא יכול להקנות נסיון התחלתי בעריכה מקצועית. לעומת רוב העורכים המתחילים, שעד היום לרוב הם כתבו חבורות תורניות בלבד.
ו'לאתר ולכתוב מראי מקומות' זו בהחלט עבודה רצינית, המצריכה לימוד.
(אגב, לאוניברסיטאות יש קורסים משלהם לאיתור מראי מקומות, גם תורניים, אפשר שיועיל כאן). ולגבי כתבי יד, זה כבר חוש, ודורש מתודולוגיה מחקרית מוגדרת, איך אפשר ללמד את זה בקורס שמטבעו הוא שטאנץ לרבים?.
האוניברסיטאות אינן מעבירות קורס 'שמטבעו הוא שטאנץ לרבים'?
איני יודע כמה עבודה יש בכתבי יד, ועד כמה יש צורך בחוש ומתולוגיה מחקרית, אך בוודאי אברך שעד עכשיו כתב בשפה מעורבת מלשון הקודש - עברית - ארמית, צריך ללמוד את צורת הכתיבה האקדמית.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אכן, קורס לא יכול להקנות ניסיון 'אמיתי', אך הוא יכול להקנות נסיון התחלתי בעריכה מקצועית. לעומת רוב העורכים המתחילים, שעד היום לרוב הם כתבו חבורות תורניות בלבד.
ו'לאתר ולכתוב מראי מקומות' זו בהחלט עבודה רצינית, המצריכה לימוד.

איני יודע כמה עבודה יש בכתבי יד, ועד כמה יש צורך בחוש ומתולוגיה מחקרית, אך בוודאי אברך שעד עכשיו כתב בשפה מעורבת מלשון הקודש - עברית - ארמית, צריך ללמוד את צורת הכתיבה האקדמית.

אני לא חושב שאברך צריך ללמוד צורת כתיבה אקדמית כדי לערוך ספרי קודש, דיינו שיכתוב בתחביר נאה ובלי שגיאות, וידע לחבר נימא בנימא.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

באמת לאמיתו, האוניברסיטה היא מוסד מחקרי, ולשם מוכוונת כל פעולתה. אנחנו, כחרדים לדבר ה', תופסים אותה לכל היותר ככלי, כפס-יצור ללימודי מקצוע וכמקפצה לשוק העבודה (שזו הגדרה המתאימה יותר למכללה), אך לא כך היא תופסת את עצמה.
זה לא סותר, שכל מוסד אקדמי, מצד אפקט העדר - יוצר כמעין קו-מחשבה דומה אצל בוגריו, אבל זה לא "שטאנץ" (אתפוס דוגמא חריפה, הקרובה מעט לעולמנו - הארכיאולוגים ו""חוקרי המקרא"" מאוני' ת"א מדברים בד"כ בצורה הרבה יותר מינימליסטית על התנ"ך כהיסטוריה, בעוד שמקביליהם באוניברסיטה העברית - פחות מינימליסטים בעניין, ובוגרי בר אילן - אף פחות, ובוגרי מכללת הרצוג - עוד יותר, וכן הלאה, לפי מידת הדתיות שמגדירה המערכת)

קנקן חדש

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אני לא חושב שאברך צריך ללמוד צורת כתיבה אקדמית כדי לערוך ספרי קודש, דיינו שיכתוב בתחביר נאה ובלי שגיאות, וידע לחבר נימא בנימא.
אכן, ועדיין צריך גם לשמר את השפה מעורבת מלשון הקודש וארמית (תלוי לפי סגנון הספר).
אך גם אם לא צריך לדעת כתיבה אקדמאית, רצוי שלכה"פ נלמד כללים מסוימים שיוכלו להיות לעזר בעבודת הקודש.

דאבל

משתמש מקצוען
יש לעוז והדר איזה כלל מתי הם משלמים? באיזה תאריך בחודש?

מִדף לְדף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש לעוז והדר איזה כלל מתי הם משלמים? באיזה תאריך בחודש?
מדווחים להם עד תאריך מסוים ובד"כ הם משלמים בין 10 ל15 לחודש שלאחריו (ככה זה בפרויקט הרמב"ם לפחות)

מעיין נובע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
עריכה תורנית
צריך ללמוד את צורת הכתיבה האקדמית
ידוע למישהו על מקום שניתן ללמוד זאת?
אין כוונתי דווקא לכתיבה אקדמאית, רק בעיקר לכתיבה תקנית, כללי תחביר וכו'.
ועל הדרך תמיד אפשר להתקדם בכתיבה מקצועית.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

קבצים מצורפים

• הנחיות לכתיבת עבודה אקדמאית.pdf
    KB 109.9 · צפיות: 72

מעיין נובע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
עריכה תורנית
תודה רבה, נראה טוב.
כללי כתיבה אלו תקפים לשאר סגנונות העברית, כמו כתיבת מאמרים לדוג'?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש מדי פעם כנסים (רובם משעממים להפליא + פעם אחת החריגו אותי מכנס כי הכתובת בתעודת זהות שלי לא היתה מירושלים.... והכנס היה מיועד לירושלמים:rolleyes::rolleyes::rolleyes:)

ולגבי מה נדרש מהעורך עבור העימוד - http://sfarim.imud.co.il/
מספיק לדעתי ברוב המקרים לקרוא את זה.
מצחיק שלא מנקדים שם נכון:
הקובץ הזה יעבור אל הַמֶעַמֶד
או שבאמת עוסקים שם רק בנושא העימוד בלי שום קשר להתמחות בתחום העריכה.

#ליבא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
במרכז ללימודי הטקסט של מכללת ליפשיץ בירושלים.
יש שם קורס עריכה לשונית (מסוגים שונים), וקורס מצומצם ביותר של עריכה תורנית
לצערי לא ידוע לי על מקום חרדי
(ערכתי בירור עם ותיקים בתחום ונאמר לי שלא קיים).
אין בדבריי הכ

מעיין נובע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
עריכה תורנית
זה מקום חילוני?
אז מה זה הקורס של עריכה תורנית?

#ליבא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זה מקום חילוני?
אז מה זה הקורס של עריכה תורנית?
חלילה! זהו מקום דתי.
לא התכוונתי לגנות את המקום, חס ושלום.
לפרטים נוספים פנה אליי בפרטי אם יש בזה נפק"מ למעשה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה