אני רוצה להבין את תלוש השכר

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אין לי מושג על משמעותם של רוב הרכיבים והמושגים המופיעים בתלוש השכר.
תוכלו לעזור לי?
upload_2018-2-10_20-17-12.png

למה הם קוראים סכום בסיס?

upload_2018-2-10_20-18-15.png

שוב שכר בסיס. איך הגיעו לסכומים הגרנדיוזיים האלו? מה זו ההפרשה המדוברת? אולי מתחילת השנה?

upload_2018-2-10_20-21-6.png

יחידות מס, עוד פרט עלום.

פתאום אני מגלה שדווקא התלוש הספציפי הזה די סביר, יש תלושים עם עוד כמה מושגים עמומים.

קבצים מצורפים

• upload_2018-2-10_20-15-3.png
    upload_2018-2-10_20-15-3.png
    KB 64 · צפיות: 51

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
למה הם קוראים סכום בסיס?

הכוונה לסכום הבסיס להפרשה, לא על כל המשכורת יש חובה להפריש, תעלה את כל התלוש נוכל להבין אולי על איזה רכיבים הופרש ועל איזה לא.

שוב שכר בסיס. איך הגיעו לסכומים הגרנדיוזיים האלו? מה זו ההפרשה המדוברת? אולי מתחילת השנה?

רשום: נתונים מצטברים זה מתחילת השנה.

יחידות מס, עוד פרט עלום.

יחידות מס הכוונה לאיזה חודשי עבודה מלאים/חלקיים עבדתם בשנה זו.

בהצלחה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לגבי סכום בסיס: נניח שיש מורה שמקבלת 4,467 ש"ח על שעות ההוראה שלה, ועוד 2000 ש"ח תוספת חודשית על ליווי הסעות.
המעסיק לא חייב לתת לה קרן השתלמות על המשכורת של ההסעות, אלא רק עבור שכר ההוראה.
אז לקרן השתלמות הוא מפריש רק בעד שכר ההוראה החודשי - 4,467.
אבל לקופת הפנסיה הוא חייב להפריש על כל המשכורת.

"הפרשת מעסיק" - זה מה שהמעסיק מוציא מכיסו הדל, עבור קרן ההשתלמות, קופת הפנסיה וקופת הפיצויים של העובדת.
"סכום הניכוי" - זה מה שמנוכה ממשכורתה של העובדת, בנוסף על מה שהמעסיק שילם מכיסו. בתלוש שהועלה, מנכים מהעובדת עבור קרן השתלמות (2.5%) ועבור קרן פנסיה (6%).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה