רעיון להשקעה אני צריך כסף זמין בצד אבל לא בעו’ש-איפה לשים?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש לנו סכום שאנו צריכים כדי להתקין מזגנים ומטבח העוד איזה חודשיים שלוש ואני לא רוצה שיהיה בעו’ש אבל אני צריך שיהיה זמין כך שפיקדון בבנק לא עוזר לי כי זה בד"כ ל שנה

יש רעיונות??

בנימיני

משתמש מקצוען
בפקדונות משך הזמן רלוונטי בעיקר לגבי הרביות (האפסיות בלאו הכי)
מה שחשוב עבורכם זה תחנות היציאה

יש ברוב הבנקים פקדונות שרשומים לתקופות ארוכות אבל עם תחנות יציאה כל יום
אם תכתוב באיזה בנק אתה אני אולי יוכל לתת מידע מדוייק יותר

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
למה לא בגמ"ח?
רווחים כמעט אין סיכוי לעשות בכזה פרק זמן קצר,
אז לדעתי מצוות ההלוואה זה כבר הרווח הכי גדול שאפשר לעשות-
אנחנו שמנו בגמח 100 א"ש לשנה וראינו רווחים הרבה יותר גדולים מהאחוזים הבודדים שהיינו מקבלים אם היינו מפקידים באיזו תוכנית...

בנימיני

משתמש מקצוען
אפשר להפקיד בגמ”ח עפ”ר אפשר למשוך את הכסף בהודעה מראש של שבועים

למה לא בגמ"ח?
רווחים כמעט אין סיכוי לעשות בכזה פרק זמן קצר,
אז לדעתי מצוות ההלוואה זה כבר הרווח הכי גדול שאפשר לעשות-
אנחנו שמנו בגמח 100 א"ש לשנה וראינו רווחים הרבה יותר גדולים מהאחוזים הבודדים שהיינו מקבלים אם היינו מפקידים באיזו תוכנית...

בגמ’’ח וזכות החסד תעמוד לכם
אני בספק גדול כמה זה באמת חסד

ניהלתי בעצמי גמ"ח כמה שנים ותמיד הייתה לי תחושה שנכון שבאותו הרגע האדם שהיה צריך דחוף הלוואה וקיבל ממני אסיר תודה ועשיתי עימו כביכול חסד עצום, לדעתי בטווח הרחוק אני מזיק לו.
הנסיון הראה שאותם אנשים שבו לוות שוב ושוב וההלוואה לא שימשה לשיקום כלכלי ופתרון הבעיה המהותית.

בעיני הלוואות הם אבי אבות המזיקים בתחום הכלכלי

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
הח"ח אומר שהלואה זו מצוה יותר גדולה מצדקה,
ונכון שיש אנשים שמגלגלים בלי סוף אבל גם יש אנשים שיש להם הוצאה ח"פ גדולה- שמחה וכדו' והלואה יכולה להציל אותם לחודשים בהם הם יאספו את הסכום ויוכלו להשיב מבלי לשלם ריביות גבוהות בהלוואות בנקאיות

בנימיני

משתמש מקצוען
הח"ח אומר שהלואה זו מצוה יותר גדולה מצדקה,
ונכון שיש אנשים שמגלגלים בלי סוף אבל גם יש אנשים שיש להם הוצאה ח"פ גדולה- שמחה וכדו' והלואה יכולה להציל אותם לחודשים בהם הם יאספו את הסכום ויוכלו להשיב מבלי לשלם ריביות גבוהות בהלוואות בנקאיות
לא קבעתי מסמרות
אני באמת תוהה

כמה אחוזים משוק הגמחי"ם הוא של אנשים שיש להם הוצאה חד פעמית גדולה (שגם בזה ספק גדול אם ראוי / מותר לקחת הלוואה)

~dasi~

משתמש פעיל

ניהלתי בעצמי גמ"ח כמה שנים ותמיד הייתה לי תחושה שנכון שבאותו הרגע האדם שהיה צריך דחוף הלוואה וקיבל ממני אסיר תודה ועשיתי עימו כביכול חסד עצום, לדעתי בטווח הרחוק אני מזיק לו.
הנסיון הראה שאותם אנשים שבו לוות שוב ושוב וההלוואה לא שימשה לשיקום כלכלי ופתרון הבעיה המהותית.

מכירה משפחה שבאופן עקרוני לא לקחו הלוואות מגמח"ים.
אם היו צריכים - רק מהבנק
הבור שהם נפלו היה הרבה יותר עמוק מאלו שנופלים בגמ"חים
הריביות צברו ותפחו. מי שקשה לו להתנהל כלכלית, לא ישתפר באין גמ"חים.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
כמה אחוזים משוק הגמחי"ם הוא של אנשים שיש להם הוצאה חד פעמית גדולה (שגם בזה ספק גדול אם ראוי / מותר לקחת הלוואה)
למה זה לא ראוי? אז למה נועדו גמחים? בעיניי זה כמו אדם שעושה שמחה ולוקח מהגמח כסאות וכדו'

בנימיני

משתמש מקצוען
למה זה לא ראוי? אז למה נועדו גמחים? בעיניי זה כמו אדם שעושה שמחה ולוקח מהגמח כסאות וכדו'
התנהלות כלכלית נבונה היא להשתמש רק בכסף שיש לך עבור התנהלות שוטפת

לדעתי מותר לקחת הלוואות רק עבור מינוף והגדלת ערך הכסף הקיים כבר

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
אני באמת רוצה להבין (מדגישה כדי שזו לא תראה הקנטה)-
נניח מישהו לווה 100 א"ש בגמח ומשקיע אותם יחד עם כסף אישי שלו באיזו שהיא השקעה ולאחר תקופה מחזיר את הקרן (הכסף שלווה) כשאת הרווחים הוא שומר לעצמו- זה כן ראוי? הרי האדם ששם את כספו בגמח יכל לעשות אותו דבר בדיוק רק שהוא רצה לעשות חסד עם הכסף, זה כן בסדר?

טוב מאוד

משתמש מקצוען

לדעתי אתה צודק,
אבל צריך להבדיל בין גמ"ח שמלוה 5,000 ש''ח בהחזר אחד, שאז הבנאדם מגלגל מגמ"ח אחד לשני, לבין גמ"ח שמלוה 20,000 ש''ח (ויותר) לצורך רכישת דירה או שיפוץ וכדו' שאז זה חוסך המון ריביות ואין פה גילגולי גמ"חים אלא החזר חודשי קבוע ללא ריבית, ולכזה גמ"ח אני הייתי נותן...
בהצלחה!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה