דרוש מידע אני צריך הרבה מעשיות שמובאות בתלמוד

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
האם יש מ"מ , או משהו שמרוכז בו מעשיות מהג'
וכן אם מישהו מכיר מעשיה עם מוסר השכל שעדיין לא המחיזו אותה לילדים ופחות מוכרת, אשמח להפניה,
תודה ,

נערך לאחרונה ב:

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
מה עם סדרת הספרים המיתולוגים לילדים שמכילים הרבה מאד מעשיות מהגמרא לפי נושאים כמו אהבת הזולת, צדקה וכו?
סדרת "כה עשו חכמינו".

הסדרה "כה עשו חכמינו" מיועדת ל"מחנכי ילדים צעירים". האגדות לקוחות בעיקר מן התלמוד ומהספרות המדרשית. הסדרה כה עשו חכמינו נכתבה במטרה להקנות לילדים "ממעשיהם הטובים ומדותיהם הנעלות" של חז"ל, וכן להראות להם "דברי מוסר וחכמה, רעיונות עמוקים, ויסודות התורה".‏

ששונית

משתמש מקצוען
יש בחנויות את כה עשו חכמנו.
יש יותר מתומצת את כל אגדות ישראל שלא בטוח שיש עדין להשיג

צבייון

משתמש מקצוען
יש ספר ששמו מעשי הגדולים שהוא כולל את כל המעשיות שמובאות בגמ' מסודר לפי מסכתות הש"ס וכן את כל המעשיות של הירושלמי גם לפי סדר הש"ס ובסופו יש ספר מעשיות מרבינו ניסים גאון, הספר של הוצאת מישור מס' טל 03-5700261, 03-6183703, פקס- 03-5799996.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
יש ספר ששמו מעשי הגדולים שהוא כולל את כל המעשיות שמובאות בגמ' מסודר לפי מסכתות הש"ס וכן את כל המעשיות של הירושלמי גם לפי סדר הש"ס ובסופו יש ספר מעשיות מרבינו ניסים גאון, הספר של הוצאת מישור מס' טל 03-5700261, 03-6183703, פקס- 03-5799996.

תודה רבה, מסתבר שאפשר לצפות בזה חינם
http://hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=3923&st=&pgnum=2&hilite=

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש באוצר החכמה - מעשיות התלמוד - זה ממש מלא וגדוש. תוכל לראות באתר שלהם 40 עמ' ראשונים של כל ספר ולבחון עד כמה זה יכול לעזור.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
ויש גם בדיסקים של הרב תהילה עמנואל לילדים
הילדים ממש מרותקים
תודה , אני לא צריך לילדים שלי , אני צריך מעשיה פחות מוכרת כדי להמחיז אותה (לתיאטרון)
לכן גם עדיף לי פחות מעובד אלא הפניה למקור,
יש כבר מליון הצגות על יוסף מוקיר שבת /דמה בן נתינה / קמצן קדוש ,
אני מחפש משהו בסגנון אבל לא נדוש,

יהודית34

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
גם ב'כה עשו חכמינו' יש דברים שלא מוכרים לילדים.
במיוחד לילדי הקומיקס של ימינו - לצערנו...

michal2100

משתמש מקצוען
דווקא יש לו את הפחות מוכרים:
שלמה המלך ושלושת הסוחרים / אשמדאי והשמיר
רב ששת העיוור הרואה
רב כהנא והמוסר
ר' יהודה ועבד החשמונאים ועוד ועוד
צירפתי את הקטלוג להתרשמות

אין לי אחוזים ולא קשר אישי, רק הילדים שלי מרותקים לדיסקים

קבצים מצורפים

• קטלוג ילדים.pdf
    KB 188 · צפיות: 50