סיפור בהמשכים אני לא מכשפה

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עוד ארגז אחד, וסיימתי.
לא, שכחתי את ההוא של שונות מחדר הילדים.
כוס קפה ראשונה בקריית הנשיאים. וופלה אחרון מהחבילה של הקניה הראשונה במכולת החדשה. וישיבה ראשונה בבית החדש.
הילדים שקועים עמוק בעולם החולומות ואני נותנת לגוף הדואב והגב התפוס טיפ טיפת מנוחה.
אליעד יצא לתפילת ערבית. המניין היחיד בשכונה הצעירה. אחריו יהיה גם שיעור בדף היומי- דווקא לא היחיד, יש גם בנץ.
שמורות עיניי כבר נעצמות כמעט כאן בכסא המטבח. חולמת ספק בהקיץ ספק שלא בהקיץ על אפיק הפרנסה המתוכנן.
ובחלומי אני עומדת מול עדת מעריצות בנות 9 או 10, מרצה להן בשטף על בישול ספגטי או אפיית עוגה.
לאחר מכן מול האמהות של אותן מעריצות צעירות, המעונינות ללמוד לחסוך בהוצאות ולהכין בעצמן את סעודת בר המצווה של הבן הבכור בעוד שלושה חודשים.
חלומות מתוקים, חלומות נעימים, כל עוד הם רק חלום.
השלום של אליעד העיר אותי משנתי, שנת עמלים עריבה.
השלום לא היה מתוק כמו החלום.
החיוך לא היה מסופק כמו אותו חיוך שאחרי החוג החולמי.
וכי מה חשבת? גערתי בי בליבי, החיים הם חלום?

נערך לאחרונה ב:

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עכשיו עצתכם- מאיפה אני מקריצה את המרואינות להמשך? שלוש ניחושים מי הם צריכים להיות

שירת הכוכבים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סיפור יפה.
ביקשת ניחושים אז קיבלת:
(אל תצחקו עליי)
1. חוזרים בתשובה/דתיים לאומיים שהתחזקו
2. אנשים שגרים בפריפריה...?
3. נשים שעובדות בקונדיטוריה
אחד מהם נכון?

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
סיפור יפה.
ביקשת ניחושים אז קיבלת:
(אל תצחקו עליי)
1. חוזרים בתשובה/דתיים לאומיים שהתחזקו
2. אנשים שגרים בפריפריה...?
3. נשים שעובדות בקונדיטוריה
אחד מהם נכון?
חח שלושתם יחד. ומאיפה אני מקריצה למען ה'??????????????

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מותר לי לומר שלא כל כך הבנתי...?
מרואיינות למה? כל פרק הוא ראיון לאשה אחרת?

דרך אגב, פרק ממש יפה, אהבתי את הצורה שבה הכנסת סיטואציה שלמה בתוך ראש של דמות, אפילו בלי דיבור ממשי עם הסובב.
מחכה להמשך.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הסיפור אמור להביא את ההתמודדות של בעלי תשובה ואתיופים בשילוב בתוך הקהילה החרדית בפריפריה.
הוא אמור להביא את הצד של בעלי התשובה- כמו בקטע שהבאתי, שהאשה תכיר אתיופית מהשכונה, והשווה והשונה ביניהם. (סיפו מאוד מגמתי. סיפור לפי הזמנה).

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
"שלום". עניתי אני בטון שואל.
"איך היה"? אליעד התעלם לפי שעה מהצורך להסביר את עצמו ואת הטון.
"ברוך ה', הספקתי המון" חייכתי בסיפוק, מראה ארונות מלאים וארגזים ריקים.
"יפה יפה" המהם בהערכה.
למה אנשים בטוחים שהם האחראים הבלעדיים להגדרת הטוב בעולם"? זאת השאלה שריחפה מעלינו במגורינו בעיר הגדולה- בית התורה, חשבנו שבקריית הנשיאים יהיה שונה. חשבנו שבפריפריה אנשים לא מגיעים עם דעות קדומות. חשבנו.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש כאן כאלו שיכולים קצת להסביר לי על מה בעל תשובה יכול להרגיש שונה בבית כנסת השכונתי?

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
"מה קרה"? שאלתי אחרי כוס קפה שניה.
" מה קרה הפעם התכוונת." בעלי היה ממורמר.
"אחרי שנים בעיר הגדולה כבר חשבתי שאנחנו מכירים את שפת ה"ערב שאבעס, ליל שאבעס, שמוע'ס" ושות'. חשבתי."
"ומה גילית?" גם אני חשבתי ככה, עד שאני משוחחת 10 דקות עם השכנה ומגלה שהעיברית שלי לא מספיק טובה, או שלה.
"גיליתי שהעיברית שלי לא חרדית תיקנית". המרמור הפך לבת צחוק קלה.
"מה למשל?"
"שמעי משפט אחד ותגידי לי מה הבנת ממנו. רשמית אומרים שהוא בעיברית".
"לשאבעס נסענו לשוויגער שלי בירושלים. ביום שישי הספקתי ליסוע עוד למאמע רחל ולחזור שעה לפני הזמן, בטיש אצל הרבה היה ממש מעין עולם הבא."
מה מכל זה הבנתי? בערך כלום. התרגלתי כבר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיא

א הַלְלוּיָהּ אוֹדֶה יי בְּכָל לֵבָב בְּסוֹד יְשָׁרִים וְעֵדָה:ב גְּדֹלִים מַעֲשֵׂי יי דְּרוּשִׁים לְכָל חֶפְצֵיהֶם:ג הוֹד וְהָדָר פָּעֳלוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זֵכֶר עָשָׂה לְנִפְלְאֹתָיו חַנּוּן וְרַחוּם יי:ה טֶרֶף נָתַן לִירֵאָיו יִזְכֹּר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ:ו כֹּחַ מַעֲשָׂיו הִגִּיד לְעַמּוֹ לָתֵת לָהֶם נַחֲלַת גּוֹיִם:ז מַעֲשֵׂי יָדָיו אֱמֶת וּמִשְׁפָּט נֶאֱמָנִים כָּל פִּקּוּדָיו:ח סְמוּכִים לָעַד לְעוֹלָם עֲשׂוּיִם בֶּאֱמֶת וְיָשָׁר:ט פְּדוּת שָׁלַח לְעַמּוֹ צִוָּה לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ קָדוֹשׁ וְנוֹרָא שְׁמוֹ:י רֵאשִׁית חָכְמָה יִרְאַת יי שֵׂכֶל טוֹב לְכָל עֹשֵׂיהֶם תְּהִלָּתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה