אנימטור = צייר?

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לסיכום חפירה, רק בקלאסית חייבים לדעת ציור וזה נוגע באופן ישיר לכל פריים (וגם שם הציור פחות דומיננטי מטיימינג ופריימים רק שאין דרך עוקפת וצריך תכלס לצייר כל פריים בתחום הנפשה ידנית אבל זה החלק הקל בתחום)

באנימציית וקטור לא חייבים אבל בהחלט עוזר. ביתר התחומים זה לא עוזר בכלל וקשור באופן עקיף בלבד ויותר יעזור ללמוד משחק ביום ועריכה.

studentit1

משתמש פעיל
אני לא הכי מסכימה עם זה שבתלת לא צריך ציור בכלל.
רישום בסיסי עוזר מאוד מאוד אפילו בקוים פשוטים ממש. (בעיקר למתחיל\ה)
כשאני מסתכלת על רפרנס הרבה פעמים אני עושה רישום בסיסי מהיר לפוזות עיקריות.
זה מאוד חשוב בשביל לחזק פוזות בסיסיות. בשביל להבין מה אני הולכת לעשות...וכו...
מה כן, אני ממש לא הגעתי ללימודים עם בסיס של ציור, אז ממש לא חייב להיות צייר כדי להיות אנימטור תלת.
את האמת עם הזמן גם בגלל חוסר זמן וגם בגלל הניסיון אז אני פחות מציירת אבל למתחילים אני חושבת שזה חשוב מאוד.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
פשוט במהות ההגדרה אנימציה זה להביא חפץ דומם לחיים על ידי תזמון ומרחקים. הבסיס של הבסיס הבנת אנימציה זה בסטופ מושן.

האם ציור זה כישור שיכול לעזור, בהחלט. אבל זה לא חלק בלתי נפרד מאנימציה

אני למדתי שנה ציור ולא רק בפרוג ועכשיו מתחילה לימודי אנימציה תלת. בעיני במבט לאחור זה בזבוז מטורף של זמן וכסף אם לא מנפישים בקלאסית. והלימודי תלת עולים כמעט חצי ממה שעלה הלימודי איור וזה כנל התחום הכי יקר מבחינת ציוד לימוד וביצוע באנימציה. לכן לא ממליצה לאנימטורים ללמוד ציור כתנאי להצלחה בתחום, מבחינה פרקטית וכלכלית. ואם כבר 'מתעקשים' על ציור אז ממוקד לאנימציה שזה פוזות (פיגר) בניה מצורות ופרספקטיבה בסיסית..

אם מעניין אותך או מישהו אחר אעלה בכיף מה שצריך בציור לאנימציה, ממוקד לתיק עבודות לקבלה ללימודים ולהנפשות עצמן (מקומות ברמה מצפים לתיק) .. אבל לדעתי הכי חכם לבחןר תחום ולהתמקד על מה שצריך לאותו תחום.. כי אפשר גם ללמוד סאונד ורנדר ותאורה ושלל נושאים שלא נוגעים לעצם ההנפשה והם רק בתור השלמה למוצר מוגמר שזה אומר שאפשר לתת למישהו לבצע בתשלום. יש אנימטורים בסטודיואים מובילים ויש גם סקולפטרים שלא יודעים ציור כלל גם לא אנשי מקל . מצד שני כשלומדים מסלול אנימציה בקולג לומדים קודם כל יסודות הציור ואז אנימציה קלאסית ואז וקטור ואז תלת ואז בימוי (ביום? חח) צילום ומשחק. אבל זה מסלול של 5 שנים והוא יקר להחריד. בעיני כנל לבחור מסלול ולהתמקד על מה שצריך שם.

לסיכום אנימטור הוא לא צייר וצייר הוא לא אנימטור. לדעת לצייר זה יתרון משמעותי בהחלט! אבל זה לא מעכב בשום צורה ולא שווה ללמוד את זה שנה. גם לימודי אנטומיה רפואיים יכולים להוות יתרון כי לומדים בהנפשת דמויות בעיקר ביומכניקה. אבל.. זה לדעתי להתפזר ללמוד במיוחד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה