שיתוף - לביקורת אנו מדליקים והם מדליקים...

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ערב חנוכה התשפ"ג (2022)
אני - אברך מן המניין
יניב - אחד הלומדים במדרשייה

יניב, אפוא אתה מדליק בבית או בחצר?
נראה לי בבית, יותר נחמד...
אבל ליד החלון, כן?
לא יודע, מה אני צריך שכולם יעמדו מתחת לבניין ויסתכלו לתוך הבית שלי?
אבל זה כל הרעיון יניב, שגם אנשים ברחוב יראו את זה!
מה? מה הקשר? שידליקו אצלם בבית!
ואם הם גויים?
נראה לך שגויים לא מדליקים בבית שלהם?
גויים? השתגעת? ממתי הם מדליקים? זה של יהודים!
חחחח הנה עוד אחד שחושב שכל דבר טוב - יהודים עשו, זה בכלל מתקופת יוון העתיקה, מה קשור יהודים?
נו נכון, ומי ניצח? היהודים!
חחח הכל טוב איתך רבינו? בחיים לא ניצחנו את המונדיאל!
מה מונדיאל? על מה אתה מדבר?
היום בחמש, יש את הגמר
שה' ירחם...
מה קרה הרב, אסור? אני פותח את הטלוויזייה רק בשביל זה ואח"כ סוגר, מילה שלי!
אוייש, היוונים האלה, עד היום נשארו
הרב זה קשה, אני מכור לכדורגל
יניב, בחמש זה צאת הכוכבים - קודם כל אתה מדליק נרות חנוכה, וקורא קצת בספר שהבאתי לך על חנוכה, אחריו אני מקווה שכבר לא תדליק את הטלוויזייה.
אני ישתדל הרב.

הָרַחֲמָן הוּא יַעֲשֶׂה לָנוּ נִסִּים וְנִפְלָאוֹת כְּמוֹ שֶׁעָשָׂה לַאֲבוֹתֵינוּ,
בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה...

נערך לאחרונה ב:

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אחי. אם אתה מדליק בבית, ויש'ך מקום פנוי, תעדכן. בירות ופופקורן עלי...

קטע ענק. טוב שעדכנת על ההדלקה... תעדכן בסיום מי הדליק הכי טוב... שלא נישאר במתח...

נערך לאחרונה ב:

ישיבע בוחער

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
אני - אברך מן המניין
@כותב השורות , אתה אכן אברך מן המניין, אז מה זה תעסיק את עצמך בשטויות של הבל?
אגב, איך היה בסוף עם @שלחן עורך ? היו בירות?

מה שבטוח זה ש-
הָרַחֲמָן הוּא יַעֲשֶׂה לָנוּ נִסִּים וְנִפְלָאוֹת כְּמוֹ שֶׁעָשָׂה לַאֲבוֹתֵינוּ,
בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה...
אכן, היו ניסים אתמול בערב...

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@כותב השורות , אתה אכן אברך מן המניין, אז מה זה תעסיק את עצמך בשטויות של הבל?
@ישיבע בוחער - הפעם הזכרת לי דווקא את המשגיח...
מה שבטוח זה ש-
אכן, היו ניסים אתמול בערב...
לא לנער הזה התפללתי...

קטע ענק. טוב שעדכנת על ההדלקה... תעדכן בסיום מי הדליק הכי טוב... שלא נישאר במתח...
כמובן שאני,
דלק לי כמעט עד חצות, ובינינו זה היה בזכות התוספת-זמן-שמן שהביאה את הנרות להארכה, רק אל תגלה לשווער שלי, נכבה לו כבר בשמונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה