עזרה אנא שימו לב, חשש לחילול ד'!!!

מצב
הנושא נעול.

גיטרה מקצועית

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כשפתחתי את הנושא לא חשבתי שזה כ"כ טעון....
אני שמחה לגלות שיש הרבה שאכפת להם.
ברוך ד' זכינו שהמשפחות שלנו ברוכות, שמחות מחונכות ברמה שבאף ציבור אין!!!
וזה ברור לכולם.
החסד, ההתחשבות, כל הנושאים של בנ"א לחברו - אין לזה אח ורע בשום מקום.
ובאמת כל ההסתכלות של הציבור החילוני תמיד תהיה מעוותת ומושפעת מתקשורת מגמתית ורדודה.
ואין שום צורך להתנצל בפני אף אחד!!!!
וכל ההתנהגויות לעיל נובעות מחוסר שימת לב-
ולא רק לחילונים זה מפריע.
כי אם נבוא למישהו סתם כך ביום יום ונבקש ממנו טובה כלשהי - הוא יירתם בשמחה
פשוט אין מספיק הבנה לכך שלצעוק בקולי קולות במרחב ציבורי צפוף - אוטובוס רכבת וכד'
או לכרסם חטיפים חריפים (מה הבעיה לאכול תפוח? או וופלים? לדוגמה)
זה התנהגות שמאד מפריעה לאנשים מסביב.
ושוב מדובר על התנהגות קיצונית ולא על רעש שמח של דיבורים, בכי של תינוק, נדנוד של ילד בן 5
אלא על האוכלוסייה הבוגרת יותר של גילאי 10+ (לא כולם היפראקטיביים? נכון?)
שיכולה להבין וללמוד כללי התנהגות מתחשבים בסביבה.
אז פשוט תשימו לב ותעבירו הלאה.....

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מבינה אבל לא מסכימה
כי זה לא רק המדינה
זה הרחוב שגרים בו
הפארק שממנגלים בו (הרי למה לא לתת למי שבא אחרינו הרגשה חיובית של מקום נקי?)
מסלול ההליכה שמטיילים בו
הארץ שלנו (זאת שיהודים קיוו אליה הרבה לפני שהמדינה חשבה לקום)
וכן, זה גם העולם שלנו שאנחנו מצווים לא להשחית אותו

מוסיפה שגם לנקות אחרינו זו פעולה מאוד פשוטה: להרים שקית ניילון שעליה כל הלכלוך ולאסוף גם את כל מה שהתפזר,
זו לא אמורה להיות עבודה קשה אם אתם קבוצה שבאה למנגל.
גם אני עכשיו ממש לא מסכים, רק הסברתי מה המחשבה. נכון שוודאי שזה לא נכון מאלף סיבות, אבל זה מה שעומד בראש. צריך להכניס לראש שזה לא נכון, וזה צריך דחוף להיפסק!!!

נערך לאחרונה ב:

חיימשלי

משתמש פעיל
הדיון בכלל לא אמור להיות על חרדים-חילונים
אין שום טעם להשוות אותנו אליהם ועל פי זה לקבוע את אמות המידה שלנו.
זה מיותר
זה טפשי
וזה גם לא נכון
פותחת האשכול העירה על רעש מוגזם של ילדים שנוסעים ברכבת, והפריע לה בחווית הנסיעה. ללא שום קשר לחילוני/חרדי
יכולה להעיד על עצמי, בתור אחת שחוזרת מהעבודה ברכבת, מחכה להתיישב קצת ולנוח בשקט ובמקום זה נתקלת ברעש ומהומה, ולא משנה מי אחראי עליה, אם זה בני נוער חילונים, ילדים חרדיים או דתיים בשנות השישים. בלי שום קשר למקור הרעש - הרעש נשאר רעש והוא מפריע ממש. בטח למי שרגיל לחזור מדי יום ברכבת מהעבודה ולא חוזר מטיול בנהריה

זאת טעות לקחת את כל הדיון הזה למקום של חילונים מול חרדים
כי לא זה מה שיפתור את הבעיה

המטרה היחידה היא, שאנשים יבינו שצריך להתנהג בצורה נאותה במקומות ציבוריים, לשמור על רמת דציבלים סבירה, על ניקיון בסיסי ועל התנהגות נורמטיבית. פשוט.

והבקשה הזו מופנית לנשים וגברים, ילדים ומבוגרים, חרדים, דתיים חילונים וערבים כאחד.

כתר מלוכה

משתמש פעיל
כן יש ענין להיראות טוב גם בעיני שאר האוכלוסיות
"איזו היא דרך ישרה.... ותפארת לו מן האדם."

לא ממקום של נחיתות ורצון להידמות להם ח"ו, כמה שיותר להתרחק מהם ומנימוסיהם המעוותים. המדד שלהם לנימוסים והליכות מקולקל מאד. מספיק לראות איך הם אוכלים אחד את השני בתקשורת. איפה תמצאו שם אדם שלא מוכן לשמוע לשוה"ר?

אלא ממקום של רצון הקב"ה. ממקום של חיקוי של בעלי המוסר וגדולי הדורות.
שדואגים שאפי' ילד קטן לא יפגע מהם.

וגם אם לא כולם יכולים להיות כאלו צדיקים. לא יתכן להתנהג בצורה הפוכה. בלי לשים לב בכלל לסביבה.

אדישות של אנשים להתנהגות משפחותיהם יכולה להוציא מהדעת. אין לך כח לטפל בהם, תישאר בבית.
יציאות וטיולים זה דבר מתיש, תחפשו תעסוקה אחרת, לא על חשבון הסביבה והשכנים.

זה לא רק בטיולים, זה גם בבית הכנסת. למה אבא צריך להגיע עם 3 ילדים מתחת גיל 5 ולהפריע לכולם?
לך זה לא מפריע. אז לכולם זה לא מפריע? ולא יעזור שמידי 3 דקות תעשה ששששש לילדים כדי לצאת ידי חובה.
את התפילה של כמה אנשים כבר הרסת. יש לך צורך מיוחד? האשה אחרי לידה ולא מצאת ביביסיטר? תתכבד ותתפלל ביחידות. למה להרוס את התפילה?

לפעמים זה גם אנשים מבוגרים, שבפארקים הם מאד מתורבתים. אבל בביהכ"נ? נאומים שלמים של פוליטיקה לפני חזרת הש"צ!

הלו!!!! תרבות זה לא רק בגינה. דבר ראשון תכבד את ביהכ"נ, ואל תהרוס לאנשים את התפילה.

מה שניסיתי לומר. שזה לא רק נימוסים בעיני חילונים. אלא תמיד לראות את הרגישות מול הסביבה, גם אם המשקפיים שלך אחרות. שים לב! העולם שייך לעוד אנשים עם משקפיים אחרות. תן דעתך שלא תחריב......

אני וביתי

משתמש מקצוען
אמנם כתבתי שזה לא אנחנו המלכלכים. אבל במחשבה עמוקה שחשבתי, שמתי לב שגם אני נגוע בזה, ועליתי על ההסבר!
מי שבאמת רוצה לדעת את ההסבר הפסיכולוגי, אני אסביר:
לכל חרדי יש חוסר אמון במדינה, כי אנחנו מתנגדים לה בתכל'ס (לא להבין לא נכון. אני כן מצביע! אני מתכוון שאנחנו היינו מעדיפים שלא הייתה קמה מדינה) ולכן מרגישים שכל שקל שהם לוקחים מאיתנו הם גונבים וכו' לכן כל פעם שאנו יוצאים לבחוץ, מרגישים שאנחנו לא חייבים להם כלום (אולי גם נקמה) ולכן כשאנחנו גומרים לעשות מנגל בפארק, אנחנו לא מדי מנקים, שהם ינקו וכו'
אבל זה לא נכון מאלף סיבות.
וזה גורם חילול ד', וזה עצוב.
נכון שזה ההסבר? תחשבו!
אני תמיד במקרים כגון אלו מנסה לחשוב מה אנחנו חושבים על הערבים ואולי על עוד אוכלוסיות אחרות אין אנחנו רואים את ההתנהגות שלהם ומה חושבים עליהם ואיך אנחנו יכולים לא להגיע להיות כמוהם.
התפרסם בימים האחרונים נתונים 52 אחוז מתאונות דרכים קטלניות באשמת ערבים גם זה נגרם מחוסר ציות לחוקים כי מי הם בכלל אנחנו צריכים להיזהר שלא נגיע לשם עיין ערך ציות למעברי חצייה רמזורים אצלנו.
זה מתחיל בנקיון והתנהגות ונגמר הרחק משם.

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
המסקנא שלי מזמן

יש להכניס בחיידרים ובסמינר
חינוך לדרך ארץ
פשוט וקל
כמו שמכניסים המון כוח בללמד איך ללמוד
וחינוך לתורה
וסיפורי צדיקים וכו'
אני זוכר שהייתי ילד והגיע משהו לחיידר והסביר איך מתנהלים ברחוב מתי מותר לעבור כביש ומתי לא
אז אמרו זה מוזר זה קשור לחיידר
היום כולם עושים
וב"ה כמעט כל יום מבקשים כמה ילדים אם אפשר להעביר אותם את הכביש
המודעות נכנס
צריך לחנך את הילדים לדברים פשוטים
שכאילו הם פשוטים ממילא
אפשר לראות וועדי בית שמשקיעים קצת בזה וזה פשוט עובד
עושים יום נקיון
עושים הפתעות
עושים סדר בנקיונות וזה עובד
אז צריך ללמד בחיידרים מה זה נקיון
מה זה שת"ח אסור לו להיות רבב על בגדו ועוד ועוד
ומה זה מפני שיבה תקים
ומה זה לדחוף נשים מבוגרות באוטובוסים הפנימיים

לא קשור כלום לחילונים
זה בשבילנו

loving music

משתמש מקצוען
אני יודעת שלחלקכם זה ישמע מוגזם אבל תנסו להבין.
בנסיעה באוטובוס המון אנשים אוכלים המון-וזה מאוד מובן.
אבל בבקשה בבקשה, תנסו להתחשב בקטע של ריח ורעש.
נסעתי שבוע שעבר מבני ברק לצפת-אחת הנסיעות הכי מתישות שיש בלי לקחת פקקים בחשבון.
ולידי התיישבה בחורה חביבה שחזרה מסיבובי סיבובים ברבי עקיבא
(כן כולנו צפוניים ומתלהבים מהחוויה הקולינרית המדהימה של פיצוחים-חמצוצים-גלידות וכו' בד"ץ) במשך כל הדרך ללא הפסקה היא אכלה. פיצוחים פופקורן דוריטוס חמוץ חריף...
זה נשמע התערבות וחטטנות בוטה מצידי?!
לא. כיהיא ישבה צמוד אלי, השקיות המעטירות מעלי, ואני רגישה לקולות של אוכל בטירוףףף.
האוטובוס מפוצץ ואין לאיפה לעבור אוזניות עם מוסיקה בפול ווליום לא עזרו ותודה ששאלתם, היא הייתה מאלו שנהנים לשמוע את הקראנצ'
אז אולי אתם לא מכירים אנשים שרגישים לקולות אבל תחשבו על נשים המצבים שנמצאות לידכן באוטובוס וטיפה תתחשבו טוב?

תודה על האשכול וסליחה על הסטיה מהנושא...
אם כבר מעלים את הנושא -
פליזזזזזזזזזזזזזז
מי שלא רגיש לזה לא מדמיין בכלל איזה סבל נורא זה גורם למי שרגיש
מסטיקים, חטיפים, תפוחים, גמבות, במבה,
תאכלו, תיהנו, אבל תפתחו את הפה שלכם בשביל להכניס את האוכל ותסגרו חזרה. כשלועסים הפה אמור להיות סגור.
רעש של לעיסות בשביל רגישים זה פשוט עינוי לא יתואר.
בבקשה. אף אחד לא רוצה להיות האדם שהתעלל במישהו חסר אונים, נכון?

ARTIKA#

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הדיון בכלל לא אמור להיות על חרדים-חילונים
אין שום טעם להשוות אותנו אליהם ועל פי זה לקבוע את אמות המידה שלנו.
זה מיותר
זה טפשי
וזה גם לא נכון
פותחת האשכול העירה על רעש מוגזם של ילדים שנוסעים ברכבת, והפריע לה בחווית הנסיעה. ללא שום קשר לחילוני/חרדי
יכולה להעיד על עצמי, בתור אחת שחוזרת מהעבודה ברכבת, מחכה להתיישב קצת ולנוח בשקט ובמקום זה נתקלת ברעש ומהומה, ולא משנה מי אחראי עליה, אם זה בני נוער חילונים, ילדים חרדיים או דתיים בשנות השישים. בלי שום קשר למקור הרעש - הרעש נשאר רעש והוא מפריע ממש. בטח למי שרגיל לחזור מדי יום ברכבת מהעבודה ולא חוזר מטיול בנהריה

זאת טעות לקחת את כל הדיון הזה למקום של חילונים מול חרדים
כי לא זה מה שיפתור את הבעיה

המטרה היחידה היא, שאנשים יבינו שצריך להתנהג בצורה נאותה במקומות ציבוריים, לשמור על רמת דציבלים סבירה, על ניקיון בסיסי ועל התנהגות נורמטיבית. פשוט.

והבקשה הזו מופנית לנשים וגברים, ילדים ומבוגרים, חרדים, דתיים חילונים וערבים כאחד.
לדעתי זה סוג של טקטיות, שלאנשים בסביבתך יהיה כיף ונעים לידך. -מה שנוגע לכולם בכל המגזרים (כמובן שאנחנו זכינו במצוות ד''א וכו')

ולמה זה כן קשור לחרדים- חילונים?
כי לנו, בתור שומרי תורה ומצוות יש אחריות גדולה לקדש שם שמים בהליכותינו! בצורה עדינה ונעימה לסביבה. איך אומרים? בני מלך!!!

שלוימה'לה

משתמש צעיר
בלת"ק

אבל אם אפשר לבקש במטותא מבנות ישראל הכשרות
כשאתן צועדות בקבוצה על מרחבי המדרכות וכדו'
שימו לב שיתאפשר לעבור לצידכן בלא ליצור אינטראקציות מיותרות
אין צורך שיהודי תמים הצועד לתומו יצטרך להמתין שתואילו לפנות לו מקום הליכה
וכנאמר במדרש תנחומא: "דרך בנות ישראל לא קולניות, ולא הולכות רגל רמה, ולא פרוצות בשחוק"
וד"ל ואכמ"ל............

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בלת"ק

אבל אם אפשר לבקש במטותא מבנות ישראל הכשרות
כשאתן צועדות בקבוצה על מרחבי המדרכות וכדו'
שימו לב שיתאפשר לעבור לצידכן בלא ליצור אינטראקציות מיותרות
אין צורך שיהודי תמים הצועד לתומו יצטרך להמתין שתואילו לפנות לו מקום הליכה
וכנאמר במדרש תנחומא: "דרך בנות ישראל לא קולניות, ולא הולכות רגל רמה, ולא פרוצות בשחוק"
וד"ל ואכמ"ל............
מצויין,

אבל זה לשתי המינים,

אם אני צריכה לעבור ליד בית כנסת, או כל מקום שמאגד הרבה גברים ביחד,

המון פעמים , אין לי דרך לעבור שם (במיוחד אם אני עם עגלה וכד'..)

אלא לרדת לכביש...

אני יכולה לבקש המון פעמים "סליחה, אפשר לעבור", - לפעמים שומעים אותי,

ולפעמים לא שומעים , או שומעים ולא נענים..

עבמית

משתמש פעיל
מי שמחליפה טיטול בקרון ברכבת
מחתלת גם ברחוב או בגינה

זה כבר בעיה מסוג שונה
צריך לעשות סוויטש במח
אני מגיעה ממשפחה נקיה מאוד שסוחבת לכל מקום שקיות אשפה לאסוף את הלכלוך, אם ישנו. שמנקה אחריה גם את לכלוכי השכנים בפארק, במקרה הצורך. שמנקה אחריה במסעדה וכו'.
אבל לגבי הטיטולים--
אם יש תינוק שסובל מטיטול, לא רואה סיבה בעולם לא לחתל אותו אפילו במקום ציבורי. כמובן שאם יש מקום המיועד לכך כמו חדרי החתלה וכו' ברור שאעשה זאת שם, אך אם אני בגינה/ ברחוב ללא אפשרות לחזור לבית בקרוב, אחפש מקום מוצנע יחסית, וכן. אחתל אותו. (כמובן שאצטייד במשטח החתלה מגבונים ושקיות ואשליך מיד את הטיטול לפח) הילד לא אמור לסבול, ואפשר לחתל בצורה נקייה ואסתטית.

לגבי אוטובוסים- מסכימה איתך לגמרי. זה מצב שבאמת לא מצאתי פתרון בשבילו.

ויסוצקי

משתמש רשום
תוך כדי הדפדוף באשכול נזכרתי באפיזודה מתוך סרטון ילדים ישן (noddy) שבו רואים כמה ילדים מתעללים ומעליבים ילד אחר תוך כדי ארוחת בוקר או משהו. כשהאמא רואה אותם היא מעירה להם - ילדים, לאכול בנימוס!!
שום התייחסות לצער הזולת, מידות טובות וכו'. רק חוסר נימוס. חינוך לתפארת.

נערך לאחרונה ב:

h.m Automation

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אוטומציה עסקית
עימוד ספרים
מדהים האהבת ישראל של השרשור הזה
ובמיוחד זה שאף אחד לא העלה (אולי ברמז) שזה תלוי בתתי המגזרים במגזר שלנו
לצערנו יש מגזרים שאמונים על דחיפות ועקיפות וזריעת לכלוך ויש כאלה שיותר מכבדים את עצמם
למה זה ככה? אולי בגלל האווירה וסגנון החיים וכו' וכו'
זה האמת אפילו שלא נעים לומר את זה
יש מגזרים (כן כן, וחבל) שלא מחנכים כלל לסדר וניקיון רוגע ושלווה במרחב הציבורי
ויש הרבה ששוכחים וגם זה חבל

אצלנו מאז ומעולם הקפידו על מכובדות בחוץ (לא עשו לנו טיולים ברכבת לצערי) ואף פעם לא חשבנו להשאיר שובל של זבל מאחורינו בגלל שהעירייה צריכה לנקות את זה
ואם כבר חינוך לילדי ישראל אולי הגיעה הזמן לחנך את המחנכים והגבאים להפסיק להשתמש בסוכריות כי זה פוגע בילדינו:mad::mad::mad:

E. O. M.

משתמש פעיל
אני מגיעה ממשפחה נקיה מאוד שסוחבת לכל מקום שקיות אשפה לאסוף את הלכלוך, אם ישנו. שמנקה אחריה גם את לכלוכי השכנים בפארק, במקרה הצורך. שמנקה אחריה במסעדה וכו'.
אבל לגבי הטיטולים--
אם יש תינוק שסובל מטיטול, לא רואה סיבה בעולם לא לחתל אותו אפילו במקום ציבורי. כמובן שאם יש מקום המיועד לכך כמו חדרי החתלה וכו' ברור שאעשה זאת שם, אך אם אני בגינה/ ברחוב ללא אפשרות לחזור לבית בקרוב, אחפש מקום מוצנע יחסית, וכן. אחתל אותו. (כמובן שאצטייד במשטח החתלה מגבונים ושקיות ואשליך מיד את הטיטול לפח) הילד לא אמור לסבול, ואפשר לחתל בצורה נקייה ואסתטית.

לגבי אוטובוסים- מסכימה איתך לגמרי. זה מצב שבאמת לא מצאתי פתרון בשבילו.
כל מילה

רותי.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
המסקנא שלי מזמן

יש להכניס בחיידרים ובסמינר
חינוך לדרך ארץ
פשוט וקל
כמו שמכניסים המון כוח בללמד איך ללמוד
וחינוך לתורה
וסיפורי צדיקים וכו'
פעם שוחחתי על כך עם אחד מראשי הישיבות המפורסמים ביותר בעניני חינוך ואמר לי כך (לפי הבנתי):
כאשר באים לחנך ילד (במוסד) מתמקדים בנקודה המרכזית ביותר וממנה יצאו ג"כ תולדות וזה נכון לגבי כל מגזר כ"א לפי השקפת עולמו,
וממילא אצלנו העיקר הוא התורה הק' ואליה מחנכים ומתמקדים כל היום בחיידרים ובישיבות ובבית יעקב,
ודרך ארץ באמת חשוב מאד 'קדמה לתורה' זה מחנכים בבית זה תפקיד ההורים, וברור שהתורה ג"כ מעדנת את האדם ומשפיעה עליו מידות טובות, אבל ההורים מתמקדים בדרך ארץ והמוסד בתורה ויר"ש.
כך שמעתי...

מוסיף והולך

משתמש צעיר
אבל לגבי הטיטולים--
מעניין אם ליפי הנפש מפריע גם כאשר כלבי-מחמד מלכלכים ממש באמצע גינה......

טאבו

משתמש סופר מקצוען
מעניין אם ליפי הנפש מפריע גם כאשר כלבי-מחמד מלכלכים ממש באמצע גינה......
מפריע מאוד!
יש חוקים שונים לבעלי הכלבים כמו להסתובב עם שקיות מיוחדות למקרה הצורך כדי לאסוף את הלכלוך וגם פחים מיוחדים ברחוב שאליהם משליכים את השקית (רק בשכונה שלי (שכונה מעורבת) יש לפחות שני פחים).
וכן, יש גם אצל בעלי הכלבים אנשים חסרי דרך ארץ ונימוס ולכן עיריות מטפלות בזה ויש פקחים שנותנים קנסות אם הם תופסים את האחראים.

מוסיף והולך

משתמש צעיר
מפריע מאוד!
יש חוקים שונים לבעלי הכלבים כמו להסתובב עם שקיות מיוחדות למקרה הצורך כדי לאסוף את הלכלוך וגם פחים מיוחדים ברחוב שאליהם משליכים את השקית (רק בשכונה שלי (שכונה מעורבת) יש לפחות שני פחים).
וכן, יש גם אצל בעלי הכלבים אנשים חסרי דרך ארץ ונימוס ולכן עיריות מטפלות בזה ויש פקחים שנותנים קנסות אם הם תופסים את האחראים.
כנראה שרק אני חי במקום של "מפרי חוק"........

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה