עזרה אנא שימו לב, חשש לחילול ד'!!!

מצב
הנושא נעול.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מתי כבר יקום ה'פרוג' החילוני? שיקום ויעורר את האנשים המתורבתים ויפי הנפש שלא מתאים ללבוש לא צנוע. ושלא מתאים לחפור באיפון בכל הזוהמא והטומאה שבעולם. ושלא מתאים לזלזל במסורת שאביהם וסבם נהגו בהם באדיקות.
אתה לא הראשון שכותב הודעה עם התוכן הזה,
ואני עומד ותוהה - האם יש למישהו צד בכלל שכחברה החברה החילונית (על כל חברותיהם) טובה יותר?
כל הנידון באשכול זה ובאשכולות הדומים לזה הוא ביקורת פנימית בתוך החברה שלנו.
חברה טובה יודעת לבקר את עצמה.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני חושבת שתגובות פה קצת יצאו מפרופורציה.
אף אחד לא אמר להיות נחיתיים, אף אחד לא אמר להרשים את החילונים.
פשוט הערה נכונה מאוד על כך שיש משפחות שמתנהגות בצורה מאוד לא מתאימה במקומות ציבוריים,
וכן יש חשש שזה גורם לחילול ה'.
וגם אם לא חילול ה' לא הבנתי מה הכוונה בהכרזות כמו 'ככה זה תנו לילדים להשתובב וכו', גם בטיול וגם בחיים בכלל יש דרך מתאימה להתנהג, ואפשר לשחק ולשוחח ולהנות בלי להחריש לכולם את האוזניים.

וזה לא נראה לי נכון לומר- אני חרדי ונמאס לי שמשמיצים אותי אז אני שם פס על כולם.
לא צריך להתחשב בכל דעה ובודאי שלא להעלב מאמירות שקריות ופוגעניות על חרדים.
אבל מכאן ועד להצדיק כל התנהגות לא מתאימה במקום ציבורי, שמפריעה לאחרים??

לא אומרת שכל ציוץ ומשחק זה לא בסדר,
אבל אני רואה הרבה ילדים רבים, צורחים, משתוללים בקולניות מוגזמת, וההורים יושבים בנחת ומתאלמים לחלוטין,
זה מרגיז כל אחד, ודאי גם חילונים.
אמנם לדעתי הסיבה שהילדים אצלם לא משתוללים קשורה במיוחד לעובדה שהם מורגלים בצפייה ממושכת ומשחקי מחשב ולא בהשתוללות קולנית והנאה על אחיהם ואחיותיהם (אם יש),

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אתה לא הראשון שכותב הודעה עם התוכן הזה,
ואני עומד ותוהה - האם יש למישהו צד בכלל שכחברה החברה החילונית (על כל חברותיהם) טובה יותר?
כל הנידון באשכול זה ובאשכולות הדומים לזה הוא ביקורת פנימית בתוך החברה שלנו.
חברה טובה יודעת לבקר את עצמה.
ברור. אך השיקולים שלנו לא נובעים מ"איך נצטייר" ו"ככל העמים בית ישראל" ח"ו.
אחרת אנחנו נשלטים על ידיהם!! ולך תדע אם לא אשכולות כאלו ואחרים נותן להם את הכח להסית אח"כ בתקשורת נגדנו!!!!!

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אגב מישהו העלה את הנושא של בנות שמשוחחות בקול רם באוטובוס וכולם שומעים את כל השיחה
אני באמת חושבת שמן הראוי לשוחח בקול שקט ולא לשתף את כל האוטובוס בתוכן המרתק והחופר.
מה שכן יש לדון לכף זכות, אנחנו נשים, אוהבות לדבר ומתלהבות מכל דבר, והרבה פעמים שיחה שקטנה ונעימה הופכת לדיון קצת יותר קולני, זה ממש לא בכוונה.

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כמי שנוסעת מלא ברכבת לא לאטרקציות אלא כתחבורה ציבורית, לא זה לא טבעי ולא חמוד
אני לא אמורה לחזור אחרי יום עבודה מתיש ולא להצליח לנוח ברכבת כי הילדים במצב טבעי וחמוד
הם במקום ציבורי!
ומקום ציבורי הוא לא הבית שלי ולא של אף אחד הוא מרחב ששיך לכולם וצריך לכבד בו את השני
לפני שאנחנו נוסעים ברכבת עם הילדים אני דואגת לתעסוקה- חוברות צביעה וספרים
לא מרשה להסתובב ולא לצעוק
בדיוק כמו שביקשתי פעם מחבורת נערים ששמו מוזיקה ברמקול בנסיעה בשעת ערב מאוחרת- והם כיבדו זאת
מציק ומפריע לי שכל אשכול כזה הוא על דעת חילול השם
ואם ההתנהגות הזו לא היתה מחללת את שם השם לנו לא מגיע לחיות בצורה נאותה? להנות מפארקים נקיים, לגור ברחובות מטופחים.
הכל עניין של תרבות
ומי שהביאו את הילדים לעולם אחריותם היא לחנכם לערכים של שמירת תורה ומצוות וחלק מזה זה תן דעתך שלא תחריב ותקלקל את עולמי שאם תקלקל אין מי שיתקן אחריך
אבל אם גרים בבניין שנראה מטונף כי יש מלא ילדים, שולחים ילדים עם זבל והכל נראה בהתאם
יוצאים לפארק ולא מנקים כי משלמים ארנונה, דוחפים באוטובוס כי למה לא, עושים שמחה עד שעת ליל מאוחרת ומדליקים מוזיקה מבלי להתחשב בסביבה
אז מה נרצה
למה שהילדים שמגיעים לפארק ילמדו לכבד את עצמם וסביבתם
אנחנו כהורים צריכים להחדיר את החינוך הזה מגיל 0 ואלו לא תוספות בגלל חילול השם אלא נורמות חיים בסיסיות, דרך ארץ דמה לתורה לא אני כתבתי
המרוויחים העיקרים מזה נהיה רק אנחנו
כל מילה!

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
השיקולים שלנו לא נובעים מ"איך נצטייר" ו"ככל העמים בית ישראל" ח"ו.
אחרת אנחנו נשלטים על ידיהם!!
לא מסכים. לשיקול ״איך נצטייר״ יש משמעות רבה אצלנו. חלק מהנושא של חילול השם הוא איך אנו מצטיירים בעיני אחרים.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הייתי שבוע שעבר בפארק, היה על הרצפה שקית של ביסלי 'באגסי'.
עבר שם חילוני אחר שאמר לאשתו, זה ביסלי של החרדים, זה הם שזרקו על הרצפה...
למה, באגסי נמכר רק לחרדים?...
פלא שלא התרעם על הדרת חילונים...

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הייתי שבוע שעבר בפארק, היה על הרצפה שקית של ביסלי 'באגסי'.
עבר שם חילוני אחר שאמר לאשתו, זה ביסלי של החרדים, זה הם שזרקו על הרצפה...
לא יאומן איזה חילול ה'!
כך לדבר "לשון הרע בפרהסיא"

בדוח

משתמש מקצוען
צר לי שלא קראתי הכל.
לי כאבא לעשרה יש המון מחשבות על הנושא.

אצל הראשונים שלי הייתי מיד בלחץ מסויים שיתנהגו יפה ברכבת וכד'.
כמובן שחינכתי לנקיון ונימוס בסיסי, בלי קשר לחילונים. וב''ה שעלתה בידי. אני מדבר כעת רק על התנהגות הילדים. לא על ניקיון.

דבר ראשון, יש הבדל גדול בין סוגי ילדים. זה לא רק רצון טוב או איכפתיות של הורים.
יש ילדים רגועים יחסית בטבעם שבקלות מעסיקים אותם. לא חכמה שהורים לילדים כאלו ידונו הורים לילדים מסוג אחר.
ילדי כולם עם קשב וריכוז כמו אבא שלהם... יש לזה את היופי של זה במקום הנכון. ויש לזה את ההתמודדות היומיומית.
ואף על פי כן, גם לי מותר לנסוע ברכבת...!

אני עושה מאמץ רב שנוכל להעסיק אותם, ולפעמים הולך ולפעמים לא. פתאום צצים מריבות וד'.
פעם הייתי בלחץ ומעניש והופך את העולם. אחרי כמה ילדים והיכרות עם הרבה חילונים, נרגע לי.
הפרעת קשב איננה מבדילה בין דתיים וחילוניים. כיום אני לא מתנצל אפילו לא בליבי פנימה, על קצת בלגן ברכבת.
אני עדיין עושה מאמץ, ובכל אופן לא מוכן להתנצל אם לא. גם לחרדים יש ילדים קצת 'שמחים'. גם חרדים ממהרים. וגם חרדים הם בני אדם.

לכלוך לעולם לא אשאיר אחרי. אבל אם יש רעש סביר, זו תחבורה ציבורית. לא רק אטרקציה. אלא תחבורה ציבורית. ומי שקשה לו שיקנה רכב.

עשיתי המון עבודה פנימית להגיע לרוגע הפנימי הזה. כך גם בבית הכנסת. אם ילדי לפעמים קצת עליזים, פעם הייתי מתרה ומנסה לעצור אותם בכל הכח. עד שהבנתי שקהילה חייבת להיות יכולה להכיל את כל הגוונים. כן. גם את ילדי הקשב שמזיזים את הסטנדר..., וגם את ה'חיוב' המגמגם או החוצניק שמזייף.
מאז, אני עושה מה שאני יכול, אבל רגוע מבפנים.

אתמול ביציאה מפארק הכט היה עומס אדיר בתחנה לאוטובוס לכיוון הרכבת. לקח מעל חמש דקות עד שכולם עלו והתארגנו עם קיפול עגלות, והיה איזה חילוני שצעק. פעם הייתי מתכווץ. היום זה אפילו לא גירד לי. פשוט באמת התחלתי להאמין שמותר לי להיות בעולם. כן. מותר לי. אני משתמש בתחבורה הציבורית (ואפילו ברכבלית, רח''ל, איזה חילול ה'. יש עומס בגלל החרדים. נכון. אז מה). הוא צעק עלי אם 'אנחנו' לא מתביישים. בחיוך עניתי לו 'לא'. והערתי לו עם חיוך גדול שחבל על הכעס שלו, הוא לא בריא ללב.

כיום אני לא פראייר. ואין מצב היום שאסכים שיצעקו עלי. רק על דבר שאני אשם בו והוא באמת לא בסדר. אז אקבל בשמחה ובהכנעה כל גערה.

יש כאן עוד נושא. כשדיברתי לא מזמן עם איזה שמאלן מעניין, אמרתי לו 'אתם'. הוא מיד תיקן ואמר לי תאמר 'אתה'. אני לא חלק מקבוצה. לא מייצג אף אחד. דבר עלי.
וואוו, מה שזה עשה לי. אני אמנם כן חלק מקבוצה. אבל לא אסכים לעולם שמישהו יפנה אלי ויצעק עלי או יבוא אלי בטענות על 'כולם'. אני תמיד מחייך ואמר 'דבר אלי- עלי. לא על כולם. אל תהיה חשוך שמכליל' כפשוטו. וזה עובד!

אמשיך אחר כך. הארכתי מספיק.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
צר לי שלא קראתי הכל.
לי כאבא לעשרה יש המון מחשבות על הנושא.

אצל הראשונים שלי הייתי מיד בלחץ מסויים שיתנהגו יפ ברכבת וכד'.
כמובן שחינכתי לנקיון ונימוס בסיסי, בלי קשר לחילונים. וב''ה שעלתה בידי. אני מדבר כעת רק על התנהגות הילדים. לא על ניקיון.
דבר ראשון, יש הבדל גדול בין סוגי ילדים. זה לא רק רצון טוב או איכפתיות של הורים.
יש ילדים רגועים יחסית בטבעם שבקלות מעסיקים אותם. לא חכמה שהורים לילדים כאלו ידונו הורים לילדים מסוג אחר.
ילדי כולם עם קשב וריכוז כמו אבא שלהם. יש לזה את היופי של זה במקום הנכון. ויש לזה את ההתמודדות היומיומית.
גם לי מותר לנסוע ברכבת...!
אני עושה מאמץ רב שנוכל להעסיק אותם, ולפעמים הולך ולפעמים לא. פתאום צצים מריבות וד'.
פעם הייתי בלחץ ומעניש והופך את העולם. אחרי כמה ילדים והיכרות עם הרבה חילונים, נרגע לי.
הפרעת קשב איננה מבדילה בין דתיים וחילוניים. כיום אני לא מתנצל גם לא בליבי פנימה, על קצת בלגן ברכבת.
אני עדיין עושה מאמץ, ובכל אופן לא מוכן להתנצל אם לא. גם לחרדים יש ילדים קצת 'שמחים'. גם חרדים ממהרים. וגם חרדים הם בני אדם.
לכלוך לעולם לא אשאיר אחרי. אבל אם יש רעש סביר, זו תחבורה ציבורית. לא רק אטרקציה. אלא תחבורה ציבורית. ומי שקשה לו שיקנה רכב.
עשיתי המון עבודה פנימית להגיע לרוגע הזה. גם בבית הכנסת. אם ילדי לפעמים קצת עליזים, פעם הייתי מתרה ומנסה לעצור אותם בכל הכח. עד שהבנתי שקהילה חייבית יכולה להיות יכולה להכיל את כל הגוונים. כן. גם את ילדי הקשב שמזיזים את הסטנדר..., וגם את ה'חיוב' המגמגם או החוצניק שמזייף.
מאז, אני עושה מה שאני יכול, אבל רגוע מבפנים.

אתמול ביציאה מפארק הכט היה עומס אדיר בתחנה לאוטובוס לכיוון הרכבת. לקח מעל חמש דקות עד שכולם עלו והתארגנו עם קיפול עגלות, והיה איזה חילוני שצעק. פעם הייתי מתכווץ. היום זה אפילו לא גירד לי. פשוט באמת התחלתי להאמין שמותר לי להיות בעולם. כן. מותר לי. אני משתמש בתחבורה הציבורית (ואפילו ברכבלית, רח''ל, איזה חילול ה'. יש עומס בגלל החרדים. נכון. אז מה). הוא צעק עלי אם 'אנחנו' לא מתביישים. בחיוך עניתי לו 'לא'. והערתי לו עם חיוך גדול שחבל על הכעס שלו, הוא לא בריא ללב. אני לא פראייר. ואין מצב היום שאסכים שיצעקו עלי.

יש כאן עוד נושא. כשדיברתי לא מזמן עם איזה שמאלן מעניין, אמרתי לו 'אתם'. הוא מיד תיקן ואמר לי תאמר 'אתה'. אני לא חלק מקבוצה. לא מייצג אף אחד. דבר עלי.
וואוו, מה שזה עשה לי. אני אמנם כן חלק מקבוצה. אבל לא אסכים לעולם שמישהו יפנה אלי ויצעק עלי או יבוא אי בטענות על 'כולם'. אני תמיד מחייך ואמר 'דבר אלי- עלי. לא על כולם. אל תהיה חשוך שמכליל' כפשוטו. וזה עובד!

אמשיך אחר כך. הארכתי מספיק.
מאוד מסכים עם הגישה שלך.

פרפר

משתמש מקצוען
לא הבנתי, לשיטתך במרחב הציבורי צריך להתנהג יפה ובפרטי לא?
כאילו בבית אפשר להיות חיות אבל בחוץ לעשות הצגה?
ההבדל הוא, לטעמי, בין מקום בילוי (לונה פארק, בריכה, מתקני שעשועים וכד') לבין מקום שגרה.
בבית אפשר להתנהג בטבעיות. ואפשר לתת לילד להוציא את המרץ. אפשר גם להחליט שמתעלמים כרגע מהבלגן וננקה בעוד שבוע או שבועיים. כל עוד זהו מרחב פרטי הרשות בידך להחליט על גבולות ההתפרקות המתאימות לשגרה /חופש /עייפות/ מצבים מיוחדים.
במרחב הציבורי אין את הפריבילגיה הזו. צריך תמיד לשמור על התנהגות מיטבית למען הסובבים החולקים איתנו את המרחב.
יש לבוש בית ולבוש חוץ. ויש התנהגות ביתית והתנהגות חוץ. זו לא הצגה. זו התנהלות תואמת סיטואציה.

שמוחה

משתמש פעיל
נראה לי שיש כאלה שלא מבינים מה הולך ברכבות ולכן הם חושבים שיש פה שנאה עצמית וכו'
בפסח נסעתי ברכבת
והיה פשוט מזעזע
אני לא רוצה לפרט
אבל לא מדובר רק בלדבר בקול או לעבור מקרון לקרון
אלא בקייטנה שיצאה מכלל שליטה ממש
עם חור בראש לכל מי שהיה באזור
וההורים אפילו לא היו באותו קרון
תודה רבה לפותח האשכול ומקווה שהורים יגלו יותר אחריות.
ולא חייבים לומר תמיד גם דעה הפוכה
מותר לפעמים לקבל ביקורת ולהשתפר...

מומחה על

משתמש פעיל
אני מסכים שלא רק בתור דוגמא לחרדי, אלא בתור בן אדם אנושי, צריכים להתנהג בצורה מכובדת ומכבדת.
וגם אני כאב לעשרה בלע"ר לא אשאיר אחרי לכלוך בכל פארק שהוא (בלנ"ד)
רק נקודה קטנה לשימת לב:
הסיבה שאחינו הטועים מתנהגים בתחבורה ציבורית וכדומה בצורה מאופקת, היא רק בגלל סיבה אחת!
לפני כעשר שנים זה לא היה כך!
מאז המכשירים המסואבים נהיה שקט,
בית קברות לאנשים חיים,
אין דיבורים, אין יצירת קשר בין איש לרעהו
רק חצי הנהון לנימוס ביציאה וכל השאר עמוק במכשיר
אנחנו ברוך ה' אנשים חיים!
וההתנהגות הקולנית היא תוצאה, אמנם לא ברוכה, אך כורח המציאות
שאלו את נהגי התחבורה הציבורית לפני עשור מה הרעיש באוטובוס אז, ותשמעו זמירות אחרות

בדוח

משתמש מקצוען
אני מוסר שיעורים במודיעין רמלה ולוד.
לפני 10-15 שנים כשהייתי עולה בצהריים לאוטובוס בשעה שהתיכונים היו מסיימים, זה היה כמעט מפחיד. איזה אנרגיה מתפרצת, איזו השתוללות איזה בלגן. חבר'ה בגיל המתאים...15-17. אנרגיית נעורים במיטבה.
כיום, שקט. בית קברות של אוטובוס.
עזבו דת, אני לא מצליח להבין איך נקברה בתוך שנים בודדות אנרגיית הנעורים הזו, שליוותה את בני האדם 5000 שנים.
תזכרו מי הנורמלי. אפילו אם הם הרוב. מי חי בצורה תקינה. ומי איבד את היכולת לאהוב, להתחבר, להיות יחד.
כשזה ברור לנו, אין בלבול. אין התנצלות. יש רצון להועיל למי שמולי. מתוך תפיסה מוחלטת שאצלי האמת. לא ניסיון מסכן איך ל'הסביר' את הדת לפי רמת הבנתם. אלא להיפך. מתוך רוממות.

פשוש

משתמש מקצוען
נראה לי שיש כאלה שלא מבינים מה הולך ברכבות ולכן הם חושבים שיש פה שנאה עצמית וכו'
בפסח נסעתי ברכבת
והיה פשוט מזעזע
אני לא רוצה לפרט
אבל לא מדובר רק בלדבר בקול או לעבור מקרון לקרון
אלא בקייטנה שיצאה מכלל שליטה ממש
עם חור בראש לכל מי שהיה באזור
וההורים אפילו לא היו באותו קרון
תודה רבה לפותח האשכול ומקווה שהורים יגלו יותר אחריות.
ולא חייבים לומר תמיד גם דעה הפוכה
מותר לפעמים לקבל ביקורת ולהשתפר...
במקרה נפלת על משפחה שהייתה ממגזר חרדי.
בגלל זה להאשים את כל המגזר???
מה זה ההכללה הזו?
זה פוגע.

פשוש

משתמש מקצוען
בנושא אחר ודומה
מה זה הדבר הזה שאני יושבת לתומי על דשא בפארק ופתאום בא כלבלב קטן וחמוד ומסתובב לי בין הרגליים, מתקרב ללקק...
אני קופצת בבעתה למול החיוך המזלזל של בעליו ש"מרגיע" אותי: "את לא צריכה לפחד. הוא לא עושה כלום..."
כן.... באמת חשבתי שכלבלב בגובה 20 ס"מ יאכל אותי... תודה שעדכנת שלא.
אתם לא מבינים שלא בא לי שהכלב יגע בי או ישתכשך בי???!!!
לא כל בני האדם אוהבים חיות מחמד.
אוף.
בא לי לגדל לטאת מחמד ולתת לה להסתובב על ברכי אנשים וללקק אותם תוך שאני מפטירה לעברם: "מה אתם מפחדים? היא לא עושה כלום...."

בדוח

משתמש מקצוען
אוסיף עוד משהו,
נכון שריבוי ילדים לא מהווה הצדקה ללכלוך. את זה אני לא יכול לקבל.

אבל לגבי התנהגות רגועה או פחות, לגמרי כן.
אני אוהב להתווכח, בצורה מאוד מכובדת, זו האומנות שלי.ואני מנצל אותה בכל הזדמנות להפוך את הויכוח לדיון. ולהביא את הצד שמולי להגדיל ולפתוח ראש. זה ממש לא קשה.
פשוט לשאול את מי שמולך את השאלות שהוא שואל. לשאול 'מה אתה חושב' 'איך אתה מבין את זה'?
לאדם נורמלי מובן שיש היגיון פנימי במה שאחרים ששונים ממנו עושים. הוא צריך רק לפתוח ראש. ועם 'עזרה קלה' הוא מגיע לכך.

כשאתה שואל אז את היושב מולך, למה לדעתך באמת אצלינו נושא הטיפוח והניקיון הוא משני?
קל לו להבין שזה לא שלא אכפת, אלא שיש סדר עדיפויות. שכולנו היינו רוצים לחנך להכל, אבל אנחנו מוגבלים בכמה נוכל לשנות ולחנך, ולכן אנחנו מעדיפים לשים בקידמת הבמה את הדברים הכי קריטיים.

תשאל אותו, למה הוא לא מסוגל לגדל 10 ילדים? תעזור לו להבין שזה אמנם בחירה שלו, אבל הוא לא מסוגל גם אם הוא ירצה.
אז אשאל אוו אם הוא מבין שזה לא קל. שאני מלם מחירים כבדים על האידיאולוגיה שלי. אלמד אותו להעריך אדם שמוכן לשלם מחיר בשביל האידיאולוגיות שלו. גם אם הוא בדואי.
להעריך אותו יותר מאדם נהנתן.

כשזה העולם הפנימי שלך, אתה מפסיק להתנצל. אתה מבין שלצורת חיינו יש הגיון. שנשתדל להיות הכי טובים במסגרת האפשר, לא רק לעיני החילונים. אבל לא נתבלבל. אני לא חי 'לעומת', אני חי את חיי כשלעצמי. עם התחשבות, אבל לא יותר.

מקווה שהובנתי.

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בנושא אחר ודומה
מה זה הדבר הזה שאני יושבת לתומי על דשא בפארק ופתאום בא כלבלב קטן וחמוד ומסתובב לי בין הרגליים, מתקרב ללקק...
אני קופצת בבעתה למול החיוך המזלזל של בעליו ש"מרגיע" אותי: "את לא צריכה לפחד. הוא לא עושה כלום..."
כן.... באמת חשבתי שכלבלב בגובה 20 ס"מ יאכל אותי... תודה שעדכנת שלא.
אתם לא מבינים שלא בא לי שהכלב יגע בי או ישתכשך בי???!!!
לא כל בני האדם אוהבים חיות מחמד.
אוף.
בא לי לגדל לטאת מחמד ולתת לה להסתובב על ברכי אנשים וללקק אותם תוך שאני מפטירה לעברם: "מה אתם מפחדים? היא לא עושה כלום...."
כשאלי מתקרב כלב
עוד כשהוא במרחק מטר ממני
אני מבקשת מהבעלים להרחיק אותו ממני
בלי לתת אופציה נוספת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה