עזרה אנא שימו לב, חשש לחילול ד'!!!

מצב
הנושא נעול.

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
סיכום זמני של האשכול (לכל מי שאין לו כח לקרוא הכל, ולמען לא יחזרו שוב על אותם דברים):
הרבה פעמים אנו מתנהגים לא בסדר (מלכלכים מרעישים וכו') במרחב הצבורי, אם זה ברכבות, ואם זה בפארקים. זה נכון שגם החילונים עושים אותו דבר, אבל זה לא קשור, אנחנו צריכים לחנך את עצמנו בשביל עצמנו כבני אדם!

יאנקאלע

משתמש מקצוען
ידוע שאצלינו "החרדים" הילדים אוהבים להשתולל ולפעמים זה מורגש קצת מסביב
לעומת ילד חילוני מתוק שעולה לאוטובוס ונותן יד לסבתא ולא פותח את הפה כל הנסיעה

שימו לב!!
שהכל מתהפך בגיל ההתבגרות
נערה ונער חרדי עולים לאוטובוס ומתיישבים בשקט ובצניעות שקועים בעצמם בלי אייפון ואף אחד לא מפחד מהם
לעומת החילוני והחילונית (כל אחד לחוד ופי עשר שהם ביחד) שפשוט פחד לעמוד לידם מחשש אלימות וחוסר צניעות וד"ל

וזה לא 2 פרקי חיים נפרדים זה תלוי אחד בשני
ילד בריא משתולל כשצריך ומוציא את המרץ כמובן במגבלות המותרות
וזה חלק מהגדילה שלו לשם ולתפארת
ולכן אנחנו מתגאים בחינוך המיוחד שלנו שמצמיח פירות נפלאים
אל תהפכו את היוצרות
ובא נפסיק להיות נחיתים

אסתי בראון

משתמש מקצוען
נופש זה נופש
ילדים זה ילדים
תסתכלו איך חילונים מתנהים במקומות הבילוי שלהם. ולא, הם לא מתביישים בזה.
ילדים שנוסעים פעם ראשונה ברכבת הם מתרגשים, והם מדברים בקול, והם רצים, וזה בסדר גמור, וזה טבעי, וזה חמוד, ולא צריך להתבייש בזה
החילנים שמרגישים שהמדינה שלהם ואין להם בעיה להעיר ולצעוק על כל חרדי שמטריד את מנוחתם - הם שמתנהגים לא כראוי.
כמי שנוסעת מלא ברכבת לא לאטרקציות אלא כתחבורה ציבורית, לא זה לא טבעי ולא חמוד
אני לא אמורה לחזור אחרי יום עבודה מתיש ולא להצליח לנוח ברכבת כי הילדים במצב טבעי וחמוד
הם במקום ציבורי!
ומקום ציבורי הוא לא הבית שלי ולא של אף אחד הוא מרחב ששיך לכולם וצריך לכבד בו את השני
לפני שאנחנו נוסעים ברכבת עם הילדים אני דואגת לתעסוקה- חוברות צביעה וספרים
לא מרשה להסתובב ולא לצעוק
בדיוק כמו שביקשתי פעם מחבורת נערים ששמו מוזיקה ברמקול בנסיעה בשעת ערב מאוחרת- והם כיבדו זאת
מציק ומפריע לי שכל אשכול כזה הוא על דעת חילול השם
ואם ההתנהגות הזו לא היתה מחללת את שם השם לנו לא מגיע לחיות בצורה נאותה? להנות מפארקים נקיים, לגור ברחובות מטופחים.
הכל עניין של תרבות
ומי שהביאו את הילדים לעולם אחריותם היא לחנכם לערכים של שמירת תורה ומצוות וחלק מזה זה תן דעתך שלא תחריב ותקלקל את עולמי שאם תקלקל אין מי שיתקן אחריך
אבל אם גרים בבניין שנראה מטונף כי יש מלא ילדים, שולחים ילדים עם זבל והכל נראה בהתאם
יוצאים לפארק ולא מנקים כי משלמים ארנונה, דוחפים באוטובוס כי למה לא, עושים שמחה עד שעת ליל מאוחרת ומדליקים מוזיקה מבלי להתחשב בסביבה
אז מה נרצה
למה שהילדים שמגיעים לפארק ילמדו לכבד את עצמם וסביבתם
אנחנו כהורים צריכים להחדיר את החינוך הזה מגיל 0 ואלו לא תוספות בגלל חילול השם אלא נורמות חיים בסיסיות, דרך ארץ דמה לתורה לא אני כתבתי
המרוויחים העיקרים מזה נהיה רק אנחנו

לורנס

משתמש מקצוען
ישנם בציבור שלנו אנשים הנוטים לבוא במבוכה מכל מבט עקום של אדם שאינו שומר תומ"צ
וכן להיות גאים בעצמם מכל מחמאה של אדם כזה
אך יש לזכור שהדברים לרוב אינם נוגעים לעוון חילול ה'

כשם שלא כל חייל בצה"ל (להבדיל אלפי הבדלות) שעושה מעשה קונדס התואם את גילו לא מביך את מדינת ישראל
די להתבייש במי שאנחנו !!

מותר לילדים בכל מקום להתנהג כילדים ולא כחיילי משמר המלכה
ולוואי שהילדים בכל מקום יתנהגו וידברו כמו ילדי החרדים המשתוללים..
מצטרפת!!
נמאס לי להתחנף ולהתיפייף לציבור הכללי!
ואגב, אם אתם שואלים ממתי נמאס לי, מהקורונה!! כל הזמן השמיצו אותנו והתייחסו אלינו כמו מפיצי מחלות, מאז אני שמה פססססססססססססססססססססססססס אחד ארוך על כולם!!!
אני חרדית, מחונכת, אני מחנכת את הילדים שלי, הם לגמרי מחונכים, בטח יותר מהילדים שלהם, ואני לא אשמה שאניל א תוקעת להם אייפון ברכבת כדי שיהיו בשקט.
כשאני יוצאת עם ילדיי אני סמוכה ובטוחה שיתנהגו כיאות. אבל אם קורה שרבים, צועקים, משחקים מחבואים.. מי ישמע ה"י... הם ילדים וכך הם מתנהגים. ואני לא חייבת התנצלות, ואפילו לא חצי מבט מתנצל לאף חילוני שלא טרח להביא ילדים לעולם.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
נודף כאן מהאשכול ים של שנאה עצמית, ונחיתות מול החילונים,
יאללה אנשים תרימו את הראש
מהכרות קרובה עם אנשים לא שומרי תורה ומתצוות
הם ממש אבל ממש ממש ממש לא יותר מתורבתים ונקיים ממנו
יש להם יותר מרחב ציבורי ופחות אנשים אז הלכלוך פחות מרוכז
אבל ברחוב החילוני יש צרחות בלילות
שיכורים
נוער חילוני עושה מה שבא לו בכל מקום שמגיע וברור שלא מנקה אחריו
פשיעה סמים צרחות לכלוך במרחבים ציבוריים
לכלוך מהכלבים..

אבלללל מה הקשר להשוות כל הזמן אליהם, למה להרגיש פחות מהם? למה להלחץ מה הם חושבים עלינו
זהאמור להיות הפוך!!!
תשתחררו מהנחיתות הטיפשית הזאת
הם לא ראויים שנשווה את עצמינו אליהם
אם יש משהו בציבור שדורש שינוי, משהו פחות ראוי
אז אדרבה שיקומו על זה אשכולות
ושינוי יהיה מבורך ונצרך
דרך ארץ קדמה לתורה
אבל ההשוואה כל הזמן לחילונים מקוממת מעוררת רחמים ואפילו מגעילה

מתכנתת+

משתמש מקצוען
מצטרפת!!
נמאס לי להתחנף ולהתיפייף לציבור הכללי!
ואגב, אם אתם שואלים ממתי נמאס לי, מהקורונה!! כל הזמן השמיצו אותנו והתייחסו אלינו כמו מפיצי מחלות, מאז אני שמה פססססססססססססססססססססססססס אחד ארוך על כולם!!!
אני חרדית, מחונכת, אני מחנכת את הילדים שלי, הם לגמרי מחונכים, בטח יותר מהילדים שלהם, ואני לא אשמה שאניל א תוקעת להם אייפון ברכבת כדי שיהיו בשקט.
כשאני יוצאת עם ילדיי אני סמוכה ובטוחה שיתנהגו כיאות. אבל אם קורה שרבים, צועקים, משחקים מחבואים.. מי ישמע ה"י... הם ילדים וכך הם מתנהגים. ואני לא חייבת התנצלות, ואפילו לא חצי מבט מתנצל לאף חילוני שלא טרח להביא ילדים לעולם.
כל מילה

לורנס

משתמש מקצוען
נודף כאן מהאשכול ים של שנאה עצמית, ונחיתות מול החילונים,
יאללה אנשים תרימו את הראש
בדיוק זה!! וכפי שכתבתי, מאז הקורונה הרמתי ראש. ואני מרגישה מצוין.
שמתי לב שלא משנה איך אנחנו מתנהגים. הם בכל מקרה ישמיצו כשירצו.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
פורסם פעם:

מה שעניתי לנהג מונית החילוני: (אחרי מקרה מביש שנעשה בידי אנשים עם חזות חרדית)

נהג: תראה. זה החינוך שלכם!

אני: רצונך לומר, שהמקרה הפרטני הזה מלמד על הכלל כולו?

נהג: ברור. רק מאיפה הוא ינק את זה?

אני: אז תן לי להפתיע אותך שהחינוך שלכם מטיפה לדת ולחזרה בתשובה!!!

נהג: ממההה???

אני: פשוט מאוד. תסתכל כמה 'חוזרים בתשובה' יצאו מקרב הציבור החילוני....

נהג:
תודה רבה. זה בגללכם! אתם משפיעים אליהם!

אני: הקשב טוב למוצא פיך: אתם משפיעים אליהם!... אז למה אתה לא חושב שזה הולך הפוך גם???????

אסתי בראון

משתמש מקצוען
המסקנא שלי מזמן

יש להכניס בחיידרים ובסמינר
חינוך לדרך ארץ
פשוט וקל
כמו שמכניסים המון כוח בללמד איך ללמוד
וחינוך לתורה
וסיפורי צדיקים וכו'
אני זוכר שהייתי ילד והגיע משהו לחיידר והסביר איך מתנהלים ברחוב מתי מותר לעבור כביש ומתי לא
אז אמרו זה מוזר זה קשור לחיידר
היום כולם עושים
וב"ה כמעט כל יום מבקשים כמה ילדים אם אפשר להעביר אותם את הכביש
המודעות נכנס
צריך לחנך את הילדים לדברים פשוטים
שכאילו הם פשוטים ממילא
אפשר לראות וועדי בית שמשקיעים קצת בזה וזה פשוט עובד
עושים יום נקיון
עושים הפתעות
עושים סדר בנקיונות וזה עובד
אז צריך ללמד בחיידרים מה זה נקיון
מה זה שת"ח אסור לו להיות רבב על בגדו ועוד ועוד
ומה זה מפני שיבה תקים
ומה זה לדחוף נשים מבוגרות באוטובוסים הפנימיים

לא קשור כלום לחילונים
זה בשבילנו
עדיף להתחיל בכך אנחנו ההורים- הילדים שלי יודעים שאם הם משליכים אריזה ברחוב אנחנו עוצרים את ההליכה והמשליך חוזר לאחוריו- כך פעם ופעמיים עד שלמדו שאוחזים את האריזה ביד עד לפח הקרוב ומדובר בילדים קטנים מאד
לא מחכה לבית הספר והסמינר שיקנה להם מושגי בסיס בהתנהלות בעולם הרחב
אם אני לא אפנה את מקומי לקשישה- הם לא יעשו זאת
אם אני לא אנקה שקית זבל שטפטפה- הם יגררו שקיות ויחזרו הביתה כאילו לא היה כלום
אם אני כאימא לא אדאג לאסוף את הלכלוך אחרי בילוי בפארק- למה וממי שהם יעשו זאת בעצמם?

ציני בכיר

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
בלת"ק
(לעניות דעתי העשירה)
10 עמודים זה מספיק הרבה בשביל להבין שצריך לשנות כותרת
כי חשש חילול ה' זה לא
ברגע שנתחיל לחשב חילול ה' כל פעם שנתעטש ברחוב זה לא יגמר.....

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
ברגע שנתחיל לחשב חילול ה' כל פעם שנתעטש ברחוב זה לא יגמר.....
אני חושב באמת, שלעמוד ולהרים את הראש כלפי השמש כמו דביל בשביל לעשות אפצ'י, זה חילול ד' נוירא!!

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם כבר מעלים את הנושא -
פליזזזזזזזזזזזזזז
מי שלא רגיש לזה לא מדמיין בכלל איזה סבל נורא זה גורם למי שרגיש
מסטיקים, חטיפים, תפוחים, גמבות, במבה,
תאכלו, תיהנו, אבל תפתחו את הפה שלכם בשביל להכניס את האוכל ותסגרו חזרה. כשלועסים הפה אמור להיות סגור.
רעש של לעיסות בשביל רגישים זה פשוט עינוי לא יתואר.
בבקשה. אף אחד לא רוצה להיות האדם שהתעלל במישהו חסר אונים, נכון?
מצטרף
ובבית כנסת אלו שמתפללים שמונה עשרה בלחשש
עם ציקצוקים ושריקות
עדיף כבר שיתפללו בקול זה גם מפריע אבל פחות..

החלום שלי זה פעם לעמוד ליד אחד כזה ופשוט לענות לו בסוף כל ברכה ברוך הוא וברוך שמו ואמן

נערך לאחרונה ב:

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מתי כבר יקום ה'פרוג' החילוני? שיקום ויעורר את האנשים המתורבתים ויפי הנפש שלא מתאים ללבוש לא צנוע. ושלא מתאים לחפור באיפון בכל הזוהמא והטומאה שבעולם. ושלא מתאים לזלזל במסורת שאביהם וסבם נהגו בהם באדיקות.

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
ובבית כנסת אלו שמתפללים שמונה עשרה בלחש
עם ציקצוקים ושריקות
עדיף כבר שיתפללו בקול זה גם מפריע אבל פחות..
אויש, זה א שיינה צרה! אני כשיש לידי מישהו כזה, אני יכול לשים שלט, 'יצאתי מדעתי, תכף אשוב' (כשהוא יגמור)

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
האמת. היינו השבוע בפארק ציבורי כל המשפחה המורחבת, כאשר קמנו ללכת, אחד מבני המשפחה העיר לראש המשפחה, תראה כמה לכלוך השארנו, אז הוא השיב לו, אנחנו השארנו זבל??? תראה כמה זבל השאירו אלה שהיו לידינו, וכך קמנו והלכנו,
הווי אומר, ברגע שכבר מלוכלך, זה מוציא את החשק לאחרים לנקות,

נקודה נוספת, כי יש מי שינקה אחרינו, וכי על מה משלמים ארנונה, אם לא בשביל שעובדי העיריה ינקו אחרינו,
וגם ברכבת, על מה שילמנו מחיר כפול ומכופל מהאוטובוס וטרחנו להגיע לרכבת אם לא בשביל אטרקציה לילדים,
הלם!
הנה יש לכם פה את מי שעושה את זה
בשביל אנשים כמוכם נפתח האשכול
מתביישת בשבילכם

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
תאכלו, תיהנו, אבל תפתחו את הפה שלכם בשביל להכניס את האוכל ותסגרו חזרה. כשלועסים הפה אמור להיות סגור.
רעש של לעיסות בשביל רגישים זה פשוט עינוי לא יתואר.
אוי.. מי שעבר את זה לא יראה פני גיהנם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה