אנא אל תבנו בחורף

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ברצוני לשתף אתכם בחוויה קשה שעברנו בחורף לפני כשנה וחצי.
הרחבנו כשנתיים קודם לכן בשעה טובה אחר טירחה ועמל מרובים, וכדרכם של עם ישראל חילקנו את ההרחבה, רובה ליחידה יפייפיה שהושכרה מיד, וחלקה תוספת לנו.
ביקשנו לישב בשלווה, והנה שכנינו היקרים הדרים מעלינו הוציאו אף הם התרי בנייה, וחפצו לבנות מעלינו, מה אומר - שמחנו בשמחתם, ואף איחלנו להם כל טוב + מספר טיפים מנסיוננו.
השכנים חתמו על חוזה עם קבלן, והנה לא עברו ימים מעטים והקבלן בא לבקר.
רק רציתי לעדכן, כך הקבלן, שאנחנו מתחילים את העבודה בימים הקרובים, אנחנו צריכים לבצע כמה חתכים בבידוד בשביל לחבר את יציקת הקירות, ואולי תהיה לכם קצת רטיבות, אל תדאגו, מיהר להדגיש, אנחנו נתקן את הכל, זה אפילו בחוזה.
נו נו... מה יכולנו לומר, שתקנו.
למי שזוכר משהו מתקופת קדם הקורונה, החורף הנ"ל היה גשום בצורה חריגה. לא עברו ימים מעטים, וחדרי השינה בביתנו החלו לדלוף כמו מפלי הניאגרה. קערות, גיגיות, אמבטיית תינוק, ומה לא התמלאו ורוקנו בקצב מתיש, ילדות מנוזלות וחולות, גשם על ארונות, מיטות, ומה לא, והגרוע מכל השוכרים ביחידה שנאלצו לחצות את דירתם מצד לצד עם גונדולה או בשחיה(לא באמת, אבל כמעט...)אחרי יומיים הם ברחו להורים, אנחנו שרדנו עוד יום יומיים ועשינו אותו דבר.
השכנים האומללים מעבר להתנצלויות ללא סוף, לא ממש יכלו לעזור, והקבלן שהועיל לבוא אחרי נדנודים מצידנו הנהן בפנים אדישות, אל תדאגו, אמר נתקן הכל (לא תיקן ולא נעליים).
סוף דבר אחרי חודש מסויט הם יצקו תקרה על דירתם ולנו באה הרווחה (אם נזקים בקירות שנותרו עד היום), השוכרים לעומת זאת חזרו זמנית עד שמצאו מקום אחר, והלכו להם.

לסיכום: אם חשבתם להרחיב או לייעץ ללקוח לבנות מעל דירה קיימת, אנא, אל תעשו זאת בחורף!!!!

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא יודע. לא מביע דעה.. רק מביא ציטוט ממגזין 'הבית לשיפוץ'.

1624474411123.png

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זאת בדיוק הסיבה שהם זולים, כי אנשים הגונים לא בונים על הראש של שכניהם האומללים.
אגב בשיפוץ פנימי אין את הבעיה הנ"ל

Tovi-3D

Tovi
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
לא נעים הסיפור בכלל!

אנחנו בנינו בחורף האחרון את קומת הגג שלנו
ברוך השם ללא תקלות מיוחדות
גרנו קומה מתחת ולא קרה לנו כלום :rolleyes:

למעשה ליציקת בטון הגשם רק עושה טוב!
וזה רק מחזק את המבנה....

lizi_g

משתמש פעיל
ברצוני לשתף אתכם בחוויה קשה שעברנו בחורף לפני כשנה וחצי.
הרחבנו כשנתיים קודם לכן בשעה טובה אחר טירחה ועמל מרובים, וכדרכם של עם ישראל חילקנו את ההרחבה, רובה ליחידה יפייפיה שהושכרה מיד, וחלקה תוספת לנו.
ביקשנו לישב בשלווה, והנה שכנינו היקרים הדרים מעלינו הוציאו אף הם התרי בנייה, וחפצו לבנות מעלינו, מה אומר - שמחנו בשמחתם, ואף איחלנו להם כל טוב + מספר טיפים מנסיוננו.
השכנים חתמו על חוזה עם קבלן, והנה לא עברו ימים מעטים והקבלן בא לבקר.
רק רציתי לעדכן, כך הקבלן, שאנחנו מתחילים את העבודה בימים הקרובים, אנחנו צריכים לבצע כמה חתכים בבידוד בשביל לחבר את יציקת הקירות, ואולי תהיה לכם קצת רטיבות, אל תדאגו, מיהר להדגיש, אנחנו נתקן את הכל, זה אפילו בחוזה.
נו נו... מה יכולנו לומר, שתקנו.
למי שזוכר משהו מתקופת קדם הקורונה, החורף הנ"ל היה גשום בצורה חריגה. לא עברו ימים מעטים, וחדרי השינה בביתנו החלו לדלוף כמו מפלי הניאגרה. קערות, גיגיות, אמבטיית תינוק, ומה לא התמלאו ורוקנו בקצב מתיש, ילדות מנוזלות וחולות, גשם על ארונות, מיטות, ומה לא, והגרוע מכל השוכרים ביחידה שנאלצו לחצות את דירתם מצד לצד עם גונדולה או בשחיה(לא באמת, אבל כמעט...)אחרי יומיים הם ברחו להורים, אנחנו שרדנו עוד יום יומיים ועשינו אותו דבר.
השכנים האומללים מעבר להתנצלויות ללא סוף, לא ממש יכלו לעזור, והקבלן שהועיל לבוא אחרי נדנודים מצידנו הנהן בפנים אדישות, אל תדאגו, אמר נתקן הכל (לא תיקן ולא נעליים).
סוף דבר אחרי חודש מסויט הם יצקו תקרה על דירתם ולנו באה הרווחה (אם נזקים בקירות שנותרו עד היום), השוכרים לעומת זאת חזרו זמנית עד שמצאו מקום אחר, והלכו להם.

לסיכום: אם חשבתם להרחיב או לייעץ ללקוח לבנות מעל דירה קיימת, אנא, אל תעשו זאת בחורף!!!!
ראשית ממש מצער מה שעברתם.
אבל...
השכנים שלכם בטוח חיכו לבניה הזאת כמו אויר לנשימה בשביל משפחה שלמה שהצטופפה בבית קטן ועכשיו סוף סוף התרחבו תסכימו שהם לא אמורים לחכות חצי שנה לקיץ...
בנוסף אף אחד לא חשב שיהיה כזה חורף גשום כך שלא התכוונו להרע לכם.
בנוסף הקבלן שהוא בעצם התחייב וממנו נגרם לכם הצער זה באמת לא בסדר .
אני גרה בבנין שברוך ה כל שכן הרחיב את דירתו כך שאחד גומר השני מתחיל החופשות לידה שלי הם סיוט אם רעשי קדיחות וחפירות תמידיים.
אבל אני מבינה שזה לא הגיוני שאני יבנה ויתרחב ושכני לא.
זה המחיר של לגור בבית משותף עם עוד שכנים.
תנסו סה"כ להרגיש את הכאב שלהם בצפיפות כמו השמחה שלהם בהתרחבות.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אבל...
השכנים שלכם בטוח חיכו לבניה הזאת כמו אויר לנשימה בשביל משפחה שלמה שהצטופפה בבית קטן ועכשיו סוף סוף התרחבו תסכימו שהם לא אמורים לחכות חצי שנה לקיץ...
אני גרה בבנין שברוך ה כל שכן הרחיב את דירתו כך שאחד גומר השני מתחיל החופשות לידה שלי הם סיוט אם רעשי קדיחות וחפירות תמידיים.
כמו שהם חיכו כמה שנים יכולים לחכות עוד כמה חודשים.
המקרה שלך לא דומה, הנזק של רעש ולכלוך יהיה תמיד בבניה אבל נזק של גשמים בחורף הוא רק בחורף.
ומלבד זאת, אף צער של שום בן אדם לא יכול להצדיק נזק כל כך גדול לשכנים.
אם הם רוצים לבנות בחורף ובשל כך נגרם נזק לשכנים, הבונים צריכים לשלם את הנזקים ואם הם לא מסוגלים לשלם שיחשבו שאולי גם לשכנים קשה לשלם את זה.
אולי הפחד שיקרה נזק והם יצטרכו לשלם יגרום להם לגלות שהם מסוגלים לחכות לקיץ...

הרשל'ה רב'ה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מאד משתתף בצער הסובלים, :(
אבל לדעתי הוויכוח מיותר, קבלן מקצועי לא עושה כאלו נזקים, קבלן שיודע את העבודה היה גומר את השיפוץ הנ"ל ללא שום נזקים לשמחת כל הצדדים, (תשאלו כל איש מקצוע, לא עובדים ככה!!!) לפי הסיפור נראה שמדובר בקבלן חאפר או סתם נוכל, שלמעשה לא תיקן לכם את הנזקים שהוא עשה.
בכל מקרה יש יתרון חשוב מאד לשפץ בחורף, במקרה שהשיפוץ כולל איטום אין בדיקה יותר טובה מגשמים אמתיים, מועיל הרבה יותר משפכית מים וכדו', מה שאין כן בקיץ עשית איטום, שנה הבאה הגיע החורף ואופס יש רטיבות, לך תמצא את הקבלן שללא ספק יתפנה לטרדן כמוך באמצע פרויקט אחר, ואחרי שקיבל את מלוא התשלום....;)

lizi_g

משתמש פעיל
כמו שהם חיכו כמה שנים יכולים לחכות עוד כמה חודשים.
המקרה שלך לא דומה, הנזק של רעש ולכלוך יהיה תמיד בבניה אבל נזק של גשמים בחורף הוא רק בחורף.
ומלבד זאת, אף צער של שום בן אדם לא יכול להצדיק נזק כל כך גדול לשכנים.
אם הם רוצים לבנות בחורף ובשל כך נגרם נזק לשכנים, הבונים צריכים לשלם את הנזקים ואם הם לא מסוגלים לשלם שיחשבו שאולי גם לשכנים קשה לשלם את זה.
אולי הפחד שיקרה נזק והם יצטרכו לשלם יגרום להם לגלות שהם מסוגלים לחכות לקיץ...
ראשית אני מבינה את מה שעברת לא באתי למעט בערך הסבל שלכם.
אבל בתחילה ציינת ככלל לכל עם ישראל לא לבנות בחורף ככלל ................

וכעת כשאת טיפה מספרת יותר מתברר שפשוט הזיקו אותכם ולא שילמו לכם את הנזקים .

חשוב שלא להתבלבל ולא להוציא דבר מהקשרו ההודעה שלך צריכה להיות :
תבנו וכמה שיותר מהר אבל אנא אל תזיקו את השכנים וזה נכון גם לקיץ לאביב ולסתיו.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ראשית אני מבינה את מה שעברת לא באתי למעט בערך הסבל שלכם.
אבל בתחילה ציינת ככלל לכל עם ישראל לא לבנות בחורף ככלל ................

וכעת כשאת טיפה מספרת יותר מתברר שפשוט הזיקו אותכם ולא שילמו לכם את הנזקים .

חשוב שלא להתבלבל ולא להוציא דבר מהקשרו ההודעה שלך צריכה להיות :
תבנו וכמה שיותר מהר אבל אנא אל תזיקו את השכנים וזה נכון גם לקיץ לאביב ולסתיו.
כתבתי את כל זה לגבי מה שפותח האשכול תיאר, הוא לא ציין אם פיצו אותו.
אבל לא נראה לפי הכתוב שהיה איזשהו פיצוי על הנזק שנגרם לדירתם ועל כך שהשוכרים עזבו והם הפסידו דמי שכירות.
בחורף לא מומלץ לבנות, הגשמים חודרים פנימה וגורמים לנזקים, לעיתים כבדים.

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל...
איזה מן טיעון זה, שכיוון שהם נורא זקוקים לזה הם לא אמורים לחכות, האמנם אנחנו אמורים לעזוב את דירתנו לשבועות ארוכים כיוון ששכננו נורא רוצים להרחיב? שלא לדבר על נזקים עקיפים שונים ורבים.
ומהי הטענה שלא צפו חורף גשום כל כך? בכל שנה ממוצעת יורדים גשמים לאורך החורף, ואם חותכים את האיטום ולא יוצקים גג שבועות ארוכים כמעט כל גשם ולא משנה עד כמה הוא חזק, יכנס בחלקו לבית.
לא אמרתי מילה על רעש ולכלוך כי הם בלתי נמנעים אך שלא לבנות בתקופת הגשמים( בס"ה כשלושה - ארבעה חודשים) נראה לי שזוהי צפייה אלמנטרית מאדם לשכנו.
לא כעסנו על שכננו, כי אמנם הם היו תמימים שנפלו בחלקלקות לשונו של הקבלן שחפץ בבניה, כי בחורף בונים פחות בין השאר מסיבות אלו, אך פנייתנו היא לעם ישראל המתכנן בנייה להתחשב בשכניהם הגרים תחתם.
(דרך אגב: לפני כחמש שנים, שכנים אחרים בבנין המתינו מספר חודשים כיוון שהקבלן בהגינותו סירב לבנות בחורף בכדי לא להזיק לשכנים שמתחת, בזמנו התפלאנו, כיום אנחנו מבינים היטב...)

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא נעים הסיפור בכלל!

אנחנו בנינו בחורף האחרון את קומת הגג שלנו
ברוך השם ללא תקלות מיוחדות
גרנו קומה מתחת ולא קרה לנו כלום :rolleyes:

למעשה ליציקת בטון הגשם רק עושה טוב!
וזה רק מחזק את המבנה....
אני שמח בשמחתכם, לנו קרה אחרת.
לא נראה לי הוגן לבנות על שכנים אחרים ולקוות לטוב...
יציקה בחורף טובה לגג הנבנה אך הדרים תחת הגג הבנוי סובלים.

lizi_g

משתמש פעיל
אחת111
לשלוח לי תגובות נזעמות זה לא מטרת השיח בפורום כה מכובד.
ואין זה מן הראוי .
בסך הכל כואב להידפק מבניה של שכנים אבל אם זה כמו שציינת אז מה לא בסדר בתגובה שכתבתי

את כותבת כאן את הבעיה הכי מוכרת שיש לכל מי שבונה ליפול אם קבלן לא ישר .

בטוחני שהשכנים שלך סבלו לא רק ממים חודש אם הקבלן רמאי וליבי איתם וגם איתך.

בסך הכל תעשו הפרדה וזה לא קשור בכלל לבניה בחורף.

אם את ממשיכה לא להבין זה זכותך אבל תקראי שוב את מה שכתבתי בסך הכללי ניסיתי להסביר את התמונה מהצד שלהם יתכן והצלחתי אבל לא נראה לי חבל!!!!

מלנסות להבין את השני בחיים תחסכי לעצמך הרבה עגמת נפש ואולי אפילו תשני טיפה את נקודת המבט לאיך לראות ולהכיל סיפורים כעין אלה.

אני חושבת שאני יקבל ממך עוד פרצוף כועס אבל תנסי להתגבר ולפחות לא לכעוס גם אם את לא מסכימה כי יש כאלה ובכללם אני שכן חושבת ככה.

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אחת111
ואין זה מן הראוי .
בסך הכל כואב להידפק מבניה של שכנים אבל אם זה כמו שציינת אז מה לא בסדר בתגובה שכתבתי

את כותבת כאן את הבעיה הכי מוכרת שיש לכל מי שבונה ליפול אם קבלן לא ישר .

בטוחני שהשכנים שלך סבלו לא רק ממים חודש אם הקבלן רמאי וליבי איתם וגם איתך.

בסך הכל תעשו הפרדה וזה לא קשור בכלל לבניה בחורף.

אם את ממשיכה לא להבין זה זכותך אבל תקראי שוב את מה שכתבתי בסך הכללי ניסיתי להסביר את התמונה מהצד שלהם יתכן והצלחתי אבל לא נראה לי חבל!!!!

מלנסות להבין את השני בחיים תחסכי לעצמך הרבה עגמת נפש ואולי אפילו תשני טיפה את נקודת המבט לאיך לראות ולהכיל סיפורים כעין אלה.

אני חושבת שאני יקבל ממך עוד פרצוף כועס אבל תנסי להתגבר ולפחות לא לכעוס גם אם את לא מסכימה כי יש כאלה ובכללם אני שכן חושבת ככה.
נדמה לי שהבהרתי היטב מספר פעמים מדוע הנושא הינו בנייה בחורף ולא שום נושא אחר.
באופן כללי מטרתי הייתה לעורר את עם ישראל להיות מודעים לנושא ספציפי מאד בענייני בנייה,
נראה שהנושא נידוש ונטחן עד תום, ומבחינתי הנושא מוצה.
תודה לכל המגיבים והמעירים.

נערך לאחרונה ב:

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אחת111
ואין זה מן הראוי .
לא צריך להיבהל מפרצופים כועסים, אם הם קיימים סימן שיש להם מטרה, אני עצמי גם קיבלתי כמה פעמים כאלו, הכול בסדר,
אני אומרת שוב לא מדובר פה עלי ועל השכנים שלי אני בסה"כ מזדהה עם הסבל שעבר על @נודד .
אם תאמיני ואם לא, גם צער של אחרים מפריע לי, ואני חושבת שהצדק לא עם השכנים שלהם למרות שאין לי שם אינטרס.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה