אמהות עובדות איך אתן מספיקות???

• פותח הנושא 22
  • פורסם בתאריך

22

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לאחר ניסיונות רבים שלא צלחו אני שואלת את עצמי איך בבתים אחרים שהאמהות עובדות הבית מבריק, אין ערמות כביסה, אין כלים בכיור, יש אוכל גורמה, יוצאים עם הילדים לגינה/ משחקיה/ ספריה וכו' וכו'...
אשמח לקבל טיפים מאמהות עובדות (עדיף בחוץ) איך הן מצליחות לתמרן בין הבית לעבודה ועוד לצאת בערב להתעמלות

אני לא מצפה שהבית שלי יבהיק מניקיון בכל פינה, שיהיה אוכל גורמה ושכל ילד ייהנה משעת איכות, סה"כ אוכל חם, בריא ומגוון, בית סביר בלי ערמות כביסה, זמן להכין שעורי בית עם ילדה חמודה, וקצת לנשום זהו.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אחרי שנים ששברתי את הראש הגעתי למסקנה שלכל אחת יש את התחום שבו היא לא מספיקה ולא מסתדרת
אחת לא מסתדרת עם הכביסה
שניה עם הנקיון
השלישית בקושי מבשלת
והרביעית שולחת את הילדים כל יום עם ביביסיטר כדי להספיק הכל...

jolya

משתמש פעיל
אני מצטרפת להנ"ל
כנראה שאני לא מסתדרת עם כלום.
גם ערימות כביסה גם בית מלוכלך וכו'
עובדת 8 שעות בחוץ

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י מרשי;2313387:
אחרי שנים ששברתי את הראש הגעתי למסקנה שלכל אחת יש את התחום שבו היא לא מספיקה ולא מסתדרת
אחת לא מסתדרת עם הכביסה
שניה עם הנקיון
השלישית בקושי מבשלת
והרביעית שולחת את הילדים כל יום עם ביביסיטר כדי להספיק הכל...

כל מילה נכונה. במיוחד האחרונה...

הכל ענין של סדרי עדיפויות, לאחת הילדים הכי חשובים לה, לשניה הסדר והנקיון, לשלישית האוכל החם והמבושל, לרביעית שינה טובה וכן הלאה.

מה קורה כשיש קונפליקיטים בין סדרי עדיפויות?
אני מחפשת פתרון.
לדוגמה- הילדים אצלי לפני הכל, זה ברור לי.
הבית המסודר חשוב לי לנפש, אז הבאתי בחורונת שתסדר לי את הבית בזמן שאני מקלחת ומאכילה את הילדים. (למזלי מצאתי מישהי קטנה בגרושים)
ובשבע בערב כשהילדים ישנים הבית מאופס, ואני מתחילה לבשל ולעבוד.

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מספיק לי הרשימה של פותחת האשכול מלמעלה בלי הזמן לנשום
וסתם כך נפתחים פה בממוצע כל חצי שנה כאלה אשכולות של נשים מתוסכלות שחושבות שאצל השניה אפשר ללקק מרצפות

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י 22;2313377:
בבתים אחרים שהאמהות עובדות הבית מבריק, אין ערמות כביסה, אין כלים בכיור, יש אוכל גורמה, יוצאים עם הילדים לגינה/ משחקיה/ ספריה וכו' וכו'...

לא מכירה את הבתים האלו :confused:...

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yochi000;2313396:
כל מילה נכונה. במיוחד האחרונה...

לא התכוונתי...
פשוט רציתי לומר שלכל אחת סדרי העדיפויות שלה.
כמו כן תמיד יש תקופות קשות יותר אם זה תקופה של שמחה במשפחה, של חולשה גופנית או סתם "אחרי החגים".

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ללמוד לקחת עזרה. והרבה עזרה. זה הדבר היחיד (אלא אם כן אתן מלאכיות)
ולא להתחיל להתבכין פה שאין כסף לעזרה
כי למה שצריך יש
וצריך ללמוד לקחת את העזרה הנכונה לכל אחת, ולאו דוקא מה שיש לשכנה

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ללמוד לקחת עזרה. והרבה עזרה. זה הדבר היחיד (אלא אם כן אתן מלאכיות)
ולא להתחיל להתבכין פה שאין כסף לעזרה
כי למה שצריך יש
וצריך ללמוד לקחת את העזרה הנכונה לכל אחת, ולאו דוקא מה שיש לשכנה

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חישוקים;2313404:
לא מכירה את הבתים האלו :confused:...

לצערי אני מכירה את הבתים האלו ומדובר בנשים שעובדות איתי כאן בעבודה.
אמנם אני עובדת 8 או 9 שעות והן 7 אבל להן יש ילדים קטנים יותר ושלי עצמאים יותר.
אני לא חושבת שאני פחות טובה מהן בסדר וארגון ועדיין זה קורה.
ייאוש.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
מניסיונותיי המתוסכלים בעניין, למדתי פשוט... להשלים עם זה.

לכל אישה יש את הזמנים בהם היא בשיא הכוחות, מתקתקת את הבית, מספיקה לבשל לכמה ימים + לעבוד +לעשות עם הילדים יצירות + לארח את הילדים של השכנים ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה, ומנגד
כל אישה כאן בפורום תודה בפה מלא שיש זמנים שזה... פשוט לא.
הבית חורק, הארוחות בקושי מוגשות (ואפילו הטבעולים למיניהם), אין הרבה סבלנות לילדים...

ואז צריך ללמוד לעגל פינות
לקחת עזרה בבישול, בניקיון או בגיהוץ
והכי חשוב-
לא להסתכל על הבית של השכנה! שם הדשא (או יותר נכון- המרצפת:D) תמיד נקיים יותר...

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני אשתדל להיות מפורטת:

דווקא לצאת עם הילדים לגינה הכי קל - כך הבית לא מתבלגן ולא מתלכלך (אפשר גם לאכול בגינה...)

בגדול גיליתי שברגע שמרכז הבית - סלון ומטבח - מסודרים, אני נהיית רגועה יותר. אז מאד משתדלת להשאיר אותם כך. שאר החדרים מקבלים רענון בעיקר לפני שבת, או כשמגיעים חברים לילדים ואז זה פתאום נהיה להם חשוב.

נקיון - כעקרון יום שישי זה יום של נקיונות. מה שמספיקה מספיקה. במשך השבוע מקפידה רק שהמטבח יהיה נקי, ושירותים כמובן.

כביסות זה התחום שהכי קל לי. מעמידה מכונה בלילה ומכניסה למייבש בבוקר. מעמידה מכונה בבוקר ומכניסה למייבש אחה"צ. קיפול אני עושה על הספה כשהילדים משחקים סביבי או מדברים איתי. שמה את הערימות המקופלות בגיגית גדולה ומחלקת לארונות.
גיהוץ - פעם בשבוע. לא מגהצת מכנסיים וחולצות טריקו, רק במקרים שאין ברירה.

אני לא מבשלת הרבה כי הילדים אוכלים בצהרון, ואולי זה עושה את ההבדל. כשמבשלת, אז דברים מאד פשוטים ולא מתקשקשת.
לשבת אני מבשלת בחמישי בערב.

אבל אני לא מוותרת על חוג בשבילי פעם בשבוע ולפעמים יותר. ולא מוותרת על לפחות ערב אחד של יציאה זוגית. ולא מוותרת על קריאת ספרים ותחביבים. ואם אני בתקופה של אנרגיות נמוכות אז אני מוותרת לעצמי בשמחה ורק ביום שישי מביאה את הבית למצב סביר.
אני מקפידה שהבית ישרת אותי ולא להיפך.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נכתב ע"י poto12;2313400:
מספיק לי הרשימה של פותחת האשכול מלמעלה בלי הזמן לנשום
וסתם כך נפתחים פה בממוצע כל חצי שנה כאלה אשכולות של נשים מתוסכלות שחושבות שאצל השניה אפשר ללקק מרצפות

יש באמת כאלו שאצלן ניתן ללקק את המרצפות, אבל בד"כ זה בא על חשבון משהו (הילדים, הנחת, הבעל וכדומה)

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נכתב ע"י יהודית ס;2313464:
לצאת לגינה זה באמת פתרון קל אבל מה עושים בחורף?

יוצאים לחברים / מזמינים חברים
יוצאים לגינה מוקדם יותר עם בגדים חמים
עושים יצירות בבית עם הילדים (לא אני, אל תחשדי בי...:D)

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
* לשמור על מראה מסודר מאוד של הסלון והמטבח.
* לקחת בייביסיטר פעם בשבוע, ואז אפשר לנקות ולהגיע לפינות, לבשל או לאפות או לצאת לקניות ולהתאוורר.
* הילדים שלי מבלים המון במטבח, אם זה בהקשבה לקלטת - כשאני בשטח מבשלת או שהם עוזרים לי בבישולים, אין כיף גדול מזה לילדים: לקלף ירקות/ להכניס אותם למעבד מזון/ לעזור בהכנת עוגה, זה סיפוק וחוויה.
* לרכז כביסות ליומיים- שלוש בשבוע ובהם גם לגהץ ואז לא מתעסקים כל השבוע בכביסות.
* הכנות לשבת - מיום שלישי: אפיית חלות, עוגות ומנות אחרונות - עם הילדים. ברביעי - ניקיון יסודי לבית + הכנת מאכלים שנשמרים במקרר היטב או במקפיא. בחמישי - בישולים לשבת ובשישי - שוב עוברים על הבית ומטפטפים.
בהצלחה!

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
עוד משהו שעכשיו עולה בדעתי
כל אחת נולדה עם כוחות ויכולות אחרים, וגם אמצעים אחרים.
אחת יכולה לתפקד עם 3 שעות שינה ביממה
השניה - הילדים שלה אף פעם לא קמים בלילה
לשלישית יש כח לעמוד על הרגליים 9 שעות רצופות.

כמו שלא נשאל על הבת של מליונר - איך היא מצליחה לקנות דברים כל כך יקרים, ולצאת לנופש בחול שלוש פעמים בשנה
אלא נבין, שיש לה אמצעים שלנו אין
ככה גם בעניין הזה
אולי לחברתי יש יותר כוחות
פשוט ככה היא נולדה, וזהו זה.
אין מה לעשות ואין מה להשוות.

יחשבאף

משתמש מקצוען
אני למדתי טוב טוב שכל אחת והכוחות שהקב"ה נתן לה.
יש כאלה שיש להן יותר מרץ וכוחות ויש כאלה שפחות.
יש גם תקופות בחיים שמספיקים יותר ויש כאלה שמספיקים פחות.
אני ילדתי כמה ילדים מאוד צפופים ועכשיו פתאום כבר עברו שנתיים וחצי מהלידה האחרונה ואני בפירוש מרגישה שיש לי יותר כוחות והבית נראה בהתאם.
לפני שנה-שנהוחצי זה לא היה כך.
בעז"ה כשיגיעו זמנים אחרים אני בטוחה שזה לא יראה כך.
אבל, יש לי כמה טיפים:
העוזרת הכי גדולה שלי- החד פעמי. אני לא מפרגנת לעצמי עוזרת בית וכדו' אבל בלי כלים חד פעמיים הייתי קורסת, פשוט כך. כן, גם בשבתות אני משתמשת בחד פעמי כך שבמוצ"ש יש לי רק סיר אחד שתיים לשטוף ועוד כמה כלי הגשה וזהו.
לבשל ליומיים מראש- אני מכינה לשבת כמות גדולה ואז אוכלים את מה שנשאר בראשון ושני.
ביום שני אני מבשלת שוב וזה מספיק לשלישי ורביעי.
ביום חמישי או שאוכלים סויה עם פסטה או שאם יש לי זמן אני מעמידה משהו מהיר ביום רביעי בלילה.
כך נשאר לי יותר זמן בשביל דברים אחרים בימים האחרים.
- לדאוג לכמה שיותר כללים ברורים: למשל. שביום שני עושים כביסה לבנה, וביום שלישי מגהצים. כשיש כלל כזה ברור אז יותר קל לעמוד בו כי את יודעת שביום הזה את מגהצת אז ביום אחר את תעשי דברים אחרים.
כלל נוסף: ביום מסויים מחליפים מצעים וכדו'.
כמו כן- משהו שאני מאוד מקפידה עליו זה הסדר המינימלי בסלון. החדרים יכולים להיות הפוכים לגמרי אבל לפחות כשנכנסים לבית הוא נראה נורמלי, זה עושה הרגשה אחרת.
ואכן, יש ימים שאני נכנסת למיטה עם ספר טוב ומתעלמת מכל מה שיש מסביב, מהכלים, מהכביסות וכדו' והעיקר שזה בלי נקיפות מצפון.

גילה שם טוב

משתמש רשום
נכתב ע"י פיטפוט;2313445:
לצערי אני מכירה את הבתים האלו ומדובר בנשים שעובדות איתי כאן בעבודה.
אמנם אני עובדת 8 או 9 שעות והן 7 אבל להן יש ילדים קטנים יותר ושלי עצמאים יותר.
אני לא חושבת שאני פחות טובה מהן בסדר וארגון ועדיין זה קורה.
ייאוש.
בדיוק כאן ההבדל כאחת שעבדה 9 שעות וירדה ל7 ,
כשעבדתי 9 לא הספקתי כלום !! לא לבשל לא לקפל כביסות נטו כלים , ילדים, ערמת כביסות נקיה על הספה....
ועכשיו שאני עובדת 7 שעות עולם חדש !! אני מספיקה ב"ה הכל, וכן גם לצאת לקורס בערב והילדים שלי קטנים ולא עצמאים בכלל.
זה אמנם רק שעה אבל הבדל שמים וארץ!!! שווה לנסות.

SN

משתמש מקצוען
נכתב ע"י shandy;2313451:
אני אשתדל להיות מפורטת:

דווקא לצאת עם הילדים לגינה הכי קל - כך הבית לא מתבלגן ולא מתלכלך (אפשר גם לאכול בגינה...)

בגדול גיליתי שברגע שמרכז הבית - סלון ומטבח - מסודרים, אני נהיית רגועה יותר. אז מאד משתדלת להשאיר אותם כך. שאר החדרים מקבלים רענון בעיקר לפני שבת, או כשמגיעים חברים לילדים ואז זה פתאום נהיה להם חשוב.

נקיון - כעקרון יום שישי זה יום של נקיונות. מה שמספיקה מספיקה. במשך השבוע מקפידה רק שהמטבח יהיה נקי, ושירותים כמובן.

כביסות זה התחום שהכי קל לי. מעמידה מכונה בלילה ומכניסה למייבש בבוקר. מעמידה מכונה בבוקר ומכניסה למייבש אחה"צ. קיפול אני עושה על הספה כשהילדים משחקים סביבי או מדברים איתי. שמה את הערימות המקופלות בגיגית גדולה ומחלקת לארונות.
גיהוץ - פעם בשבוע. לא מגהצת מכנסיים וחולצות טריקו, רק במקרים שאין ברירה.

אני לא מבשלת הרבה כי הילדים אוכלים בצהרון, ואולי זה עושה את ההבדל. כשמבשלת, אז דברים מאד פשוטים ולא מתקשקשת.
לשבת אני מבשלת בחמישי בערב.

אבל אני לא מוותרת על חוג בשבילי פעם בשבוע ולפעמים יותר. ולא מוותרת על לפחות ערב אחד של יציאה זוגית. ולא מוותרת על קריאת ספרים ותחביבים. ואם אני בתקופה של אנרגיות נמוכות אז אני מוותרת לעצמי בשמחה ורק ביום שישי מביאה את הבית למצב סביר.
אני מקפידה שהבית ישרת אותי ולא להיפך.

מעריצה!!
חשיבה חכמה מאד..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה