אמא'לה! חתולה!

• פותח הנושא אך
  • פורסם בתאריך

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מילה בסלע;1262662:
לא מבינה בגלגולים:

חתולה שמחפשת את קרבת בני אדם היא אחת מן השתיים:
א. חתולה מיוחמת או לפני המלטה
ב. חתולה חולה שזה האנסטינקט שלה כדי לקבל עזרה.

ג. חתולה רגילה שהשכן מאכיל אותה.

פיסטוק

משתמש רשום
אגב, הפרשות של חתולות עשויות להיות מסוכנות מאד לנשים הרות.

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י בית;1262613:
חתולה נודניקית זהו ענין של גלגול!!!
והדבר ידוע מאד, שהרי דורנו הינו דור של גלגולים הבאים לתקן את עצמם לפני חורבן העולם.
צריך לקחת שלושה גברים יראי שמים תלמידי חכמים, ויש שלוקחים מנין גברים (יותר מקובל).
ולומר בפני החתולה שלוש פעמים: מחול לך, מחול לך, מחול לך.
ויש שאומרים עוד תפילה ופרקי תהילים. (אין לי מושג מהם. אוכל לברר...)

בדוק ומנוסה.

הצלחות!

ואני זוכר סיפור ששמעתי ממקור ראשון בזמן אמת:
את הגרש"ז אויערבאך זצ"ל היה מלווה בחור לתפילת שחרית וממנה. מעשה ולדרך הזו החליט להצטרף חתול, מהבית ברחוב פרוש עד בית המדרש, וחזרה בסוף התפילה. לאחר כמה ימים שאל הבחור את מרן זצ"ל: "אולי זה איזה גלגול?" ענה לו הגרש"ז במתק שפתיו: "יש אנשים משוגעים ויש חתולים משוגעים"...

כוס קולה

משתמש פעיל
אומרים שחתולים יודעים לחזור גם מעיר אחרת.
שמעתי שריח של תפוזים מרחיק אותם.

moshiko00

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בתור ילד אני זוכר שאצלנו אמרו "ממתי שהגיעו התילנדים אין יותר חתולים ברחוב"....

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כשהתגוררתי בקומת קרקע, סבלתי מחתול שהתיישב לי על השטיחון ליד דלת הכניסה. קנינו אז תכשיר מסוים דוחה חתולים (וגם אנשים...) ושפכנו מעט כל יום. ומאז החתול זנח אותנו לאנחות... (רווחה)...
אם אני לא טועה, קנינו אותו בבית מרקחת. לצערי איני זוכרת את שמו...

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא ראיתי מה ענו בהודעות הקודמות,
אולי כבר מישהו כתב-
לפזר פלפל שחור ותבלינים חריפים גורם לחתולים להתעטש ולברוח

בהצלחה

מירי456

משתמש מקצוען
נכתב ע"י למען דעת;1262685:
ואני זוכר סיפור ששמעתי ממקור ראשון בזמן אמת:
את הגרש"ז אויערבאך זצ"ל היה מלווה בחור לתפילת שחרית וממנה. מעשה ולדרך הזו החליט להצטרף חתול, מהבית ברחוב פרוש עד בית המדרש, וחזרה בסוף התפילה. לאחר כמה ימים שאל הבחור את מרן זצ"ל: "אולי זה איזה גלגול?" ענה לו הגרש"ז במתק שפתיו: "יש אנשים משוגעים ויש חתולים משוגעים"...
שמעתי על אחד האדמורי"ם שחתולה הסתובבה והטרידה בסביבת ביתו
ואחד הגבאים אמר לו שאולי זה גלגול של מישהו...
אז הוא ענה: זה כנראה גלגול של איזה נעכס!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
שחתולה לא תכנס לתוך הבית - רשתות בכל החלונות ובויטרינה - ולהקפיד לסגור!!!
(בדיוק כמו שסוגרים מקרר אחרי שמוציאים או מכניסים משהו - זה עניין של הרגל נטו).

שחתולה לא תשוטט בחצר - להוציא מהחצר לתקופה קצרה כל מקום שבו החתולה יכולה להרגיש נעים: נדנדה, ערסל, שולחן וכסאות (בפרט אם הם עם כריות ריפוד) וכו'.
ברגע שאין בחצר ערך מוסף אין שום סיבה שהחתולה תכנס לחצר הזו דווקא.
אחרי תקופה ניתן להחזיר את הציוד למרפסת כי החתולה בוודאי כבר מצאה לה מקום חדש להתנחל...

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תרצונת;1263091:
לפזר פלפל שחור ותבלינים חריפים גורם לחתולים להתעטש ולברוח

תקראו לי כשאתם מנסים, מעניין לראות חתולה עושה אא-א--אאא--אפצצצצצ'י...;)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אגב, למבינים בחתולים - יש שכנים שלא אכפת להם מ'מאכיל החתולים' כי הם טוענים שכשיש חתולים - אין עכברים/נחשים,
אני סבורה שכשהחתולים זוכים לארוחות גורמה מסודרות אין סיבה שתתאמצנה לחפש מזון מהסוג שדורש מאמץ - האם זה נכון?

מירי456

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פוינט ק גת;1263248:
תקראו לי כשאתם מנסים, מעניין לראות חתולה עושה אא-א--אאא--אפצצצצצ'י...;)

ראיתי מלא פעמים, גם בלי פלפל חריף

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י pr;1262673:
ג. חתולה רגילה שהשכן מאכיל אותה.

יש לנו בבנין למטה בחצר עשרות חתולים ! כי יש שכנה לא בסדר שמאכילה אותם יומיום . מה עושים עם הזוועה הזאת?

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כמו שאמרתי - ישנו תכשיר מיוחד דוחה חתולים.

אף אחד לא שמע עליו מלבדי?

מדובר בבקבוקון קטן, מזכיר טיפות אוזניים. לצערי איני זוכרת את שמו, אבל אותי הוא פשוט הציל מהזוועה הזו ששמה חתול ליד הבית.

כוס קולה

משתמש פעיל
נכתב ע"י pr;1263263:
אגב, למבינים בחתולים - יש שכנים שלא אכפת להם מ'מאכיל החתולים' כי הם טוענים שכשיש חתולים - אין עכברים/נחשים,
אני סבורה שכשהחתולים זוכים לארוחות גורמה מסודרות אין סיבה שתתאמצנה לחפש מזון מהסוג שדורש מאמץ - האם זה נכון?

ברור!
כשמישהו נותן להם לאכול לא יעזור כלום!
היתה חתולה ששכנה שלנו היתה נותנת לה אוכל, לא עזר המים שהשפרצנו עליה והמכות שנתנו לה.
עד שהיא לא הפסיקה לתת לה לא התפטרנו ממנה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י pr;1263263:
זה לא ממש קשור למזון
זה אינסטינקטים של טריטוריה, החתולים המפונקים בשכנותנו, קופצים על כל חרק מזדמן, צדים כל יונה שהם מצליחים, והם בסוף לא אוכלים אותה בכלל..
(ר' אלה לופיאן האכיל את החתול של כפר חסידים, כהכרת הטוב על כך שהוא מונע אצ העכברים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה