מידע שימושי אם פתחתם את העסק ב 2019 אתם זכאים ל 50000 ש"ח. שווה להיכנס.

מאמרים אחרונים

תהליך טרי של ציור גואש
תהליך יצירה של ציור רישום בגואש שחור ולבן
5.00 star(s) 1 ratings
תתמודדו:"אני יודעת שאני מבאסת, כי כל הטורים נוטפי העצמה וזה פחות"
יום אחד את קמה בבוקר, מגלה שכל הפגישות שקבעת התבטלו, כי כולם מבודדים או חולים, יום אחר את לא חיונית, או פחות חיונית ממנקי רחובות, אוחחח על...
הסתה או הסטה
בס"ד ראיון קצר עם צעיר חרדי – שזה אני. יחיד בתוך מקהלה שמקוננת 'מגיע לנו'; 'אני נורא מתבייש'; 'שעתה הקשה של הקהילה החרדית'. אנחנו נכנסים שוב...
קלינאית יוקרה יש דבר כזה?
במסגרת 'פרויקט גמר' ללימודי עיצוב גרפי בפרוג התבקשנו למתג עסק אמיתי! כמובן שזהו ה ד ב ר שכל תלמיד מייחל לו ולא מפסיק לחשוב עליו... מבחינתי תמיד...

חיה קפ.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
הירשמו דרך האתר הזה והימלאו אחר ההוראות ולפי מה שהבנתי אחד מכל ארבעה יזכה במימון של 50000 ש"ח ,
העסק צריך להיות שנפתח ב2019 (לא לפני ולא אחרי).
בהצלחה.
 

אליש

משתמש מקצוען
הירשמו דרך האתר הזה והימלאו אחר ההוראות ולפי מה שהבנתי אחד מכל ארבעה יזכה במימון של 50000 ש"ח ,
העסק צריך להיות שנפתח ב2019 (לא לפני ולא אחרי).
בהצלחה.
המיזם הוקם על ידי הבית לסולידריות חברתית והוא נועד לתמוך בעסקים מתחילים בחברה הישראלית שהוקמו מינואר 2019 ועד ספטמבר 2020. המיזם יעניק מענקי צמיחה של עד 50 אלף שקלים לעסקים הנבחרים.
 

אליש

משתמש מקצוען
זה לא מיועד לעוסק פטור :(
חבל כי הרבה פעמים כשמקימים עסק חדש מתחילים מפטור ועוברים למורשה.
מי זכאי להגיש בקשה לקבלת מענק?

א. עוסק פטור בעל עסק שהוקם בין ינואר 2019 לספטמבר 2020.

ב. עוסק מורשה, חברה בע"מ או שותפות כללית/מוגבלת, בעל עסק העומד בכל התנאים שלהלן:

1. העסק הוקם בין ינואר 2019 לספטמבר 2020.

2. מחזור ההכנסות של העסק לא עולה על 5 מיליון ש"ח בחישוב שנתי.
3. העסק מעסיק עד 20 עובדים שכירים או משלם שכר של עד 200,000 ש"ח לחודש בממוצע במונחי שכר ברוטו.
 

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
זה משהו שהתחדש! בדקתי לפני חודש ולא היה את הקריטריון הזה
 

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב גרפי
מי זכאי להגיש בקשה לקבלת מענק?

א. עוסק פטור בעל עסק שהוקם בין ינואר 2019 לספטמבר 2020.

ב. עוסק מורשה, חברה בע"מ או שותפות כללית/מוגבלת, בעל עסק העומד בכל התנאים שלהלן:

1. העסק הוקם בין ינואר 2019 לספטמבר 2020.

2. מחזור ההכנסות של העסק לא עולה על 5 מיליון ש"ח בחישוב שנתי.
3. העסק מעסיק עד 20 עובדים שכירים או משלם שכר של עד 200,000 ש"ח לחודש בממוצע במונחי שכר ברוטו.
בקיצור לרוב העסקים זה לא רלוונטי
 

123770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תודה על המידע!

העדבק של קצת פרטים:
על רקע משבר הקורונה המתמשך ונתונים מדאיגים על מצוקתם הקשה של עסקים קטנים בישראל, הכריז "הבית לסולידריות חברתית", מיסודם של ענת ואמנון שעשוע, על מיזם פילנתרופי חדש. המיזם, 19-WE, יעניק כ-100 מיליון שקל ליזמים ועסקים קטנים בתחילת דרכם שנפגעו כתוצאה מהמשבר. כ-2,000 עסקים מבין הנרשמים יוכלו לקבל מענק בגובה של כ-50 אלף שקל, אשר יחולק בשלושה שלבים, תוך ליווי אישי של אנשי המיזם. את היוזמה מובילות ענבר שעשוע בר-ניר ועדי אטון, מנהלות שותפות בבית לסולידריות חברתית.

״עשרות אלפי עסקים קטנים ומתחילים, המהווים את שידרת הכלכלה הישראלית, השקיעו את מיטב כספים ומרצם, אך לרוע המזל הקורונה פגעה אנושות בפרנסתם. זו אחת השעות הקשות ליזמים שעומדים בראש עסק קטן. ללא תקווה וללא מימון, נגזר עליהם לזנוח את חלום חייהם״, נמסר מטעם היזמים, שהוסיפו כי WE-19 הוקם על מנת ״לשמור את הרוח היזמית הישראלית, להפיח תקווה בעסקים שנולדו לתוך מגפת הקורונה ולהעניק להם הזדמנות מחודשת להצמיח את עסקיהם, חרף כל הקשיים״.

השיטה של WE-19 מבוססת על אלגוריתם של ״בחירת עמיתים״, שיאפשר לעסקים המשתתפים במיזם לבחור איזה עסק מתאים למענק הצמיחה, על בסיס הצגת הסיפור של העסק וצרכיו. ״הפלטפורמה הייחודית שהוקמה לצורך כך תבטיח את חלוקת הכסף באופן הנכון והיעיל ביותר, מתוך הבנה שעסק קטן יודע הכי טוב מה עסק קטן צריך, ושלא נדרשת כאן התערבות חיצונית של וועדות שונות״, נמסר.

על בעל העסק להירשם באתר, להזין את פרטי העסק, ולכתוב כמה מילים על הסיפור שלו ועל הדרך בה יסייע לו מענק הצמיחה: האם לצורך הקמת אתר אונליין, מערך משלוחים, יעוץ אסטרטגי, רכישת ציוד, גיוס עובדים ועוד.

במיזם יכולים להשתתף עסקים או עצמאיים בעלי תעודת עוסק מורשה/חברה בע"מ/איחוד עוסקים, שנפתחו החל משנת 2019 ועד ספטמבר 2020, עם מחזור מכירות שנתי בהיקף של עד 5 מיליון שקל, המעסיק עד 20 עובדים במשרה מלאה.

לאחר ההרשמה, בעלי העסקים הרשומים למיזם יתבקשו לבחור את העסקים האחרים על סמך הסיפורים האישיים שלהם. כל עסק ייחשף לכ-20 עסקים בממוצע, אותם יצטרך לבחור ע"פ ראות עיניו ולנמק את סיבת הבחירה בהם, על בסיס הקריטריונים לצמיחה.

הפעילות נעשית בליווי משפטי של פירמת עו"ד מיתר ושות', פיקוח חשבונאי של פירמת רו"ח ארנסט אנד יאנג, ייעוץ כלכלי ותפעול של משרד הייעוץ קוגנום.
 

123770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אגב, עוסק פטור מקבל 30,000.
עוסק מורשה 50,000.
באם נבחר כמובן
 

123770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איך עובדת הבחירה?
כל מועמד מקבל סיפורים אנונימיים של מועמדים אחרים וצריך לדרג ולנמק את זכאותם לדעתו. המועמדים שיזכו בדירוג הגבוה ביותר - יזכו בפרסים.
 

אליה גרפיקה ומחשוב

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
למי שמתעניין
בדקתי עם משרד הרו''ח שמלווה את הפרוייקט
וזה רציני
הם רוצים להצמיח עסקים
 

אשר לב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
אמנון שעשוע הוא מנכ"ל מובילאיי, וסגן נשיא בחברת 'אינטל'.
מיליארדר ישראלי פורץ-דרך, שלאורך משבר הקורונה הציג עמדות מקוריות וחדשניות.
ניתן לשים לב - במאמרים המצורפים - לקשריו עם המגזר החרדי.

אמנון שעשוע (נולד ב-26 במאי 1960) הוא סגן נשיא בכיר באינטל, מנכ"ל ומנהל הטכנולוגיה הראשי של חברת "מובילאיי",[1] אותה הוא ייסד (במשותף עם זיו אבירם) ומייסד-שותף בחברת "אורקם טכנולוגיות".[2] ופרופסור למדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים.
ביוגרפיה
למד במגמת מחשבים באורט טכניקום בגבעתיים. בשנת 1985 קיבל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב. בשנת 1989 קיבל תואר שני במתמטיקה ומדעי המחשב ממכון ויצמן למדע, בהנחייתו של פרופ' שמעון אולמן. בשנת 1993 קיבל תואר דוקטור מ-MIT, על מחקר שעשה במסגרת המעבדה לאינטליגנציה מלאכותית. את הפוסט דוקטורט עשה ב-MIT, במרכז ללמידה ביולוגית וחישובית. לאורך השנים פרסם מעל ל-100 מאמרים שונים בתחומים של ראייה ממוחשבת ולמידה חישובית.[3]
בשנים 1995–1996 היה מרצה בכיר במחלקה למדעי המחשב של הטכניון בחיפה. בשנת 1996 עבר לבית הספר למדעי המחשב ולהנדסה של האוניברסיטה העברית. בשנת 1999 מונה לפרופסור חבר ובשנת 2003 מונה לפרופסור מן המניין. בשנים 2002–2005 עמד בראש בית הספר למדעי המחשב ולהנדסה של האוניברסיטה העברית.
בשנת 2001 קיבל את פרס Marr.[4]
בשנת 2005 קיבל את פרס לנדאו למדעים ולמחקר. חבר בחבר הנאמנים של עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים.[5]
בשנת 1995 הקים את חברת קוגניטנס (CogniTens), שעסקה בהדמיה תלת-ממדית לבקרת איכות בפסי ייצור, באמצעות חיישנים אופטיים ומצלמות. בשנת 2007 נמכרה החברה לחברת הקסגון השוודית, בלי שכיסתה את ההשקעה בה.[6]
בשנת 1999 הקים את חברת "מובילאיי" העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות סיוע מתקדמות לנהג (ADAS (אנ')), המבוססות על טכנולוגיות לעיבוד תמונה, והוא משמש יו"ר ומדען ראשי שלה.[7]
באוגוסט 2014 הונפקה מובילאיי בבורסת ניו יורק בשווי של 5.8 מיליארד דולר והיא נחשבת להנפקה הישראלית הגדולה ביותר בכל הזמנים.[8] בשנת 2017 נמכרה מובילאיי לחברת אינטל בסכום של 15.3 מיליארד דולר, בעסקה הגדולה ביותר בתולדות המשק הישראלי.
באוגוסט 2010 יצא לחופשה ללא תשלום בת שנתיים מהאוניברסיטה העברית, לשם הקמתה של חברת "אורקם טכנולוגיות", המפתחת משקפיים לסיוע ללקויי ראייה, באמצעות טכנולוגיה של עיבוד תמונה והקראה ממוחשבת.[9]
בשנת 2015 דורג על ידי המגזין פורבס ישראל בין 100 עשירי ישראל עם הון מוערך של 4.3 מיליארד ש"ח.[10]
ב-2017 נבחר להדליק משואה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות.[11]
ב-2018 החל לפעול למען שילובם של גברים ונשים מהמגזר החרדי בשוק העבודה. ואף פתח בשיתוף עמותת קמא טק את חלל העבודה המשותף הראשון בבני ברק.

משבר הקורונה
מי סיכל את מחקר הקורונה של אמנון שעשוע בבני ברק?
ערב חג הפסח ניסו בכירים בקהילה החרדית ומדענים ישראלים בראשות פרופ' אמנון שעשוע ממובילאיי להירתם למאבק בהתפשטות הקורונה. בפוסט שפרסם היום היזם החרדי משה פרידמן, הוא מגולל את השתלשלות האירועים, ומתאר כיצד אחרי שכל הפינות נתפרו, הגיע טלפון ממשרד הבריאות שבעקבותיו המיזם לא יצא לדרך
מאיר אורבך16:3717.04.20
תגיות:
העיר בני ברק היא אחת הנפגעות העיקריות ממגפת הקורונה. בציבור נשמעו טענות רבות נגד התנהגות האוכלוסייה בעיר ובכירי הקהילה החרדית. אבל מתברר שערב חג הפסח ניסו כמה בכירים בקהילה החרדית להירתם להתמודדות עם התפשטות הנגיף אבל היוזמה לא צלחה לצערם הרב.

קראו עוד בכלכליסט:

לכל הדיווחים הכי עדכניים: הצטרפו לטלגרם של הערוץ הטכנולוגי
בפוסט שפרסם היום (ו') היזם החרדי משה פרידמן, מהמייסדים של קמאטק, הוא מספר על הניסיון ומבכה את כישלון המיזם. לדברי פרידמן, מעט לפני חג הפסח החלה יוזמה בהובלת פרופ' אמנון שעשוע - ממייסדי חברת מובילאיי ופרופ' שי שלו שוורץ, סמנכ"ל הטכנולוגיות של מובילאיי - שניהם פרופ' באוניברסיטה העברית - לבחון מודל מתמטי שהשניים פיתחו של יציאה מהסגר המבוסס על בידוד הגנתי של האוכלוסייה בסיכון ושחרור האוכלוסייה שאינה בסיכון, תוך לקיחה בחשבון של מספר האנשים שאינם בסיכון שיחלו קשה ויצטרכו מכונות הנשמה. לשם כך, ביקשו השניים לבצע בדיקות קורונה לכ-1,500 מתושבי בני ברק.

פרופ' אמנון שעשוע, מובילאיי
פרופ' אמנון שעשוע, מובילאיי


השניים רצו לתקף את המחקר ולכן ביקשו מפרדימן לסייע להם לבצע את המחקר בבני ברק. "אמנון העלה כמתוך הנחה שיש בבני ברק כנראה מעט יותר חולים מאשר בערים אחרות, אם נצטרך לעשות את המחקר בעיר אחרת בה יש הרבה יותר תושבים ופחות חולים, יצטרכו מדגם הרבה יותר גדול, ובימים כאלו שיש מחסור בבדיקות זה יהיה על גבול הבלתי אפשרי. ולכן דווקא המצב המיוחד של בני ברק מאפשר את עריכת המחקר, ויכול לתת קרן אור עולמית, לבניית מודל ליציאה מהסגר", כתב פרידמן.

פרידמן פנה לרב חיים קנייבסקי וקיבל ממנו אישור לצאת לדרך בפרויקט. במקביל, "משרד ראש הממשלה פנה לאלוף במיל' רוני נומה שמנהל את חמ"ל החירום של הקורונה בבני ברק בתיאום עם ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, שיסייעו לנו", כתב פרידמן, שרתם במהירות שני גופים מרכזיים להרמת הפרויקט - מצד אחד מכון ויצמן שיהיה אמון על הבדיקות ומי שינהלו את הפרויקט הם פרופ' ערן אלינב ופרופ' עידו עמית, ומצד שני אנשי איחוד הצלה, "שיקחו על עצמם את המערך הלוגיסטי והאופרטיבי של הקמת מתחמי הבדיקות והבאת הנבדקים לשם".

משה פרידמן, קמאטק
משה פרידמן, קמאטקצילום: עמית שעל


הרמת המבצע לדברי פרידמן היתה מאוד קשה ודרשה להרים אופרציה מסובכת מאוד בתוך יומיים וחצי. כאשר אחת הבעיות הקשות היתה לשכנע את התושבים השונים שנבחרו באופן אקראי להיות בפרויקט להצטרף אליו בלי חשש - שטופל תוך כדי שיחות עם רבנים מובילים. כמו כן, כותב פרידמן, "החלטנו לצאת בהסברה טובה יותר לתושבים, ולשם כך ערכנו ביום שישי בצהריים שיחות רקע עם כמה מובילי דעת קהל, ואנשי תקשורת חרדים, על מנת שיבינו את הנושא לעומקו, ובנוסף, התקבלה החלטה לעשות מהלך דומה בעוד 2 ישובים בישראל, כדי לא "לסמן" את בני ברק לרעה חס וחלילה".


חיטוי בבית האבות של חסידי ויזניץ' בבני ברק
חיטוי בבית האבות של חסידי ויזניץ' בבני ברקצילום: עידו ארז

אבל רגע לפני כניסת השבת, הסיפור קיבל תפנית כאשר משרד הבריאות פנה לפרידמן ומבקש ש"קבלן הביצוע של הבדיקות יהיה מד"א, אלא שהבדיקות של מכון ויצמן דורשות הכשרה וידע מוקדם שלמד"א לא היה. המשמעות, מכון ויצמן לא יכולים לקחת חלק במבצע. כן, זה היה שינוי משמעותי, אבל כצוות יזמים מהיר, קיבלנו את השינוי, ומיד במוצאי שבת תיאמנו מחדש את המערך בהתאם להוראה הזו, מצאנו את הדרך לחלק את המבצע בין מד"א לאיחוד הצלה, ובהנחיית מד"א הגיע צוות הדסה שנכנס בנעליו של מכון ויצמן".

השיחה שביטלה את הכול

לאחר כל הקשיים הרבים שעמדו בפני המיזם, מוביליו היו מוכנים לצאת לדרך, לדברי פרידמן. ואז, מעט לאחר חצות הלילה ביום שבת "הגיעה שיחת טלפון ישירה ממנכ"ל משרד הבריאות שהודיע שהמבצע מבוטל". פרידמן היה מאוד מופתע ועד היום אינו יודע מדוע לא יצא המבצע לדרך, כך הוא כותב.

משרד הבריאות לא סיפק הסבר לאף אחד מהגורמים, כולל לכלכליסט שפנה לתגובה. פרידמן מסביר שכל השערה שהסיבה לביטול היא הצד החרדי אינה נכונה לחלוטין: "היו שאמרו שרבנים התנגדו, היו שאמרו שחברי כנסת חרדים התנגדו, היו שאמרו שבגלל מתיחות בין איחוד הצלה לבין מד"א זה בוטל, אחרים אמרו שהמהלך לא היה מתואם עם משרד הבריאות, ועוד כל מיני השערות, ובכן - ההשערות הללו אינם נכונות", כותב פרידמן.
 
נערך לאחרונה ב:

אשר לב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
ואגב, יש מצב ש'בזכותי' גם עוסק פטור נכלל במיזם.

בשבועות הראשונים לפתיחת ההרשמה , שלחתי אליהם באמצעות האתר את השאלה הבאה:
א. האם עוסק פטור זכאי להשתתף במיזם?
ב. האם נדרשת ירידה מוכחת בהכנסות בעקבות הקורונה?

הם ענו לי תוך שעות ספורות:
אשר שלום,
א. הבית לסולידריות חברתית בחר להתמקד כרגע בסיוע לעסקים קטנים שמחזור המכירות שלהם עולה על 100,000 ש"ח בשנה, וזאת בין היתר, לאור גובה המענק.
לכן, עוסק פטור לא יוכל להגיש מועמדות בשלב זה.
ב. לא
אבל כעבור כמה ימים, קיבלתי מהם הודעה נוספת:
היי,
בהמשך לשיחתנו האחרונה, ראינו את הצורך שלך כעוסק פטור ועשינו את מירב המאמצים כדי לתת מענה גם לך.
החל מהתאריך 12/11/20 - החלטנו לפתוח את ההרשמה כדי לתת אפשרות להגשת בקשה למענק בסך כולל עד 30 אלף שקלים לעוסקים פטורים שנפתחו מינואר 2019 ועד לספטמבר 2020.
מחכים לך באתר: https://www.solidarity-foundation.org.il/

בברכה,
הבית לסולידריות חברתית


אז אולי יש לי חלק בזה...
 

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

1

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח מודעות | קניה מכירה

לוח דרושים

למעלה