בקשה אל תכריחו אותי לקבל עזרה

רייזי בירנבוים

קופילוביץ לשעבר, מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
חייבת לשתף, להאיר נקודה.

אני נוסעת הרבה באוטובוסים, עובדת מחוץ לעיר, הבת שלי בת שנה ותשעה חודשים מצטרפת אלי לנסיעה והולכת למטפלת ליד העבודה.
קניתי במיוחד עגלה שמתקפלת ביד אחת, קלת משקל, ואני מסתדרת איתה מעולה.
כשאני עולה לאוטובוס בדר"כ שואלים אותי יפה - צריכה עזרה, ואני שמחה לסרב, ברוך ה' הולך בקלות.
הבעיה מתחילה שיש נשים / אנשים שחושבים שאני מסרבת מטעמי נימוס, ופשוט מכריחים אותי לקבל עזרה. היום בבוקר עמדתי לעלות לאוטובוס, הגיעה אישה ושאלה אם איך היא יכולה לעזור, אמרתי לה תודה, אני מסתדרת, והיא פשוט חטפה לי את העגלה, הכניסה אותה בשלימות לתא המטען, ניסיתי להסביר שאני מעדיפה לקפל, שהיא לא תתלכלך, ושלא ידחפו אותה עם מזוודות...
כל הדרך רק ישבתי דרוכה, עגלה יקרה ב2500 שקל, חזרה עכשיו מתיקון שעלה לי 500 שקל (משלוח מהיר להרצליה הלוך ושוב), פשוט לחץ מיותר.

עוד מקרה שהיה לי - שוב עומדת לעלות לאוטובוס, הפעם עם עגלה כבדה וגדולה, מגיע גבר ושוב - משתלט על העגלה, מנסה לקפל אותה, לא מצליח, מנסה מכל הכיוונים, דוחף... ואני מהצד מנסה להסביר שעדיף לי לעשות את זה לבד :(

עכשיו שלא תבינו לא נכון, אני מעריכה מאד מאד כל אחת שמציעה עזרה, וכשהילדה הייתה קטנה ונסעתי עם עגלה גדולה וכבדה הייתי מתפללת שתהיה מישהי בתחנה שתעזור לי, אבל שימו לב מתי העזרה באמת נדרשת, ומתי לא.

זהו, פרקתי.

נערך לאחרונה ב:

פטריות יער

משתמש מקצוען
חייבת לשתף, להאיר נקודה.

אני נוסעת הרבה האוטובוסים, עובדת מחוץ לעיר, הבת שלי בת שנה ותשעה חודשים מצטרפת אלי לנסיעה והולכת למטפלת ליד העבודה.
כשאני עולה לאוטובוס בדר"כ שואלים אותי יפה - צריכה עזרה, ואני שמחה לסרב, ברוך ה' הולך בקלות.
הבעיה מתחילה שיש נשים / אנשים שחושבים שאני מסרבת מטעמי נימוס, ופשוט מכריחים אותי לקבל עזרה. היום בבוקר עמדתי לעלות לאוטובוס, הגיעה אישה ושאלה אם איך היא יכולה לעזור, אמרתי לה תודה, אני מסתדרת, והיא פשוט חטפה לי את העגלה, הכניסה אותה בשלימות לתא המטען, ניסיתי להסביר שאני מעדיפה לקפל, שהיא לא תתלכלך, ושלא ידחפו אותה עם מזוודות...
כל הדרך רק ישבתי דרוכה, עגלה יקרה ב2500 שקל, חזרה עכשיו מתיקון שעלה לי 500 שקל (משלוח מהיר להרצליה הלוך ושוב), פשוט לחץ מיותר.

עוד מקרה שהיה לי - שוב עומדת לעלות לאוטובוס, הפעם עם עגלה כבדה וגדולה, מגיע גבר ושוב - משתלט על העגלה, מנסה לקפל אותה, לא מצליח, מנסה מכל הכיוונים, דוחף... ואני מהצד מנסה להסביר שעדיף לי לעשות את זה לבד :(

עכשיו שלא תבינו לא נכון, אני מעריכה מאד מאד כל אחת שמציעה עזרה, וכשהילדה הייתה קטנה ונסעתי עם עגלה גדולה וכבדה הייתי מתפללת שתהיה מישהי בתחנה שתעזור לי, אבל שימו לב מתי העזרה באמת נדרשת, ומתי לא.

זהו, פרקתי.
כשלא מציעים עזרה כשצריך זה קשה פי אלף
ןכשצריך באמת וקשה לקבל זה גם לא פחות קשה
אז חושבת שסך הכל צריך לאמר בנימוס תודה ולהתעקש בנחישות ונחמדות כשלא מעוניינים בסיוע.
ואת צודקת באמת צריך לפקוח עין ולא להתיש אנשים ולחייב אותם בנוכחות שלנו.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
חייבת לשתף, להאיר נקודה.

אני נוסעת הרבה באוטובוסים, עובדת מחוץ לעיר, הבת שלי בת שנה ותשעה חודשים מצטרפת אלי לנסיעה והולכת למטפלת ליד העבודה.

זהו, פרקתי.
רוב העולים לאוטובוס עם תינוק - גברים ונשים ירצו עזרה!

רוב העולים לאוטובוס עם תינוק, ומנסים לקפל לבד את העגלה ואו להכניס לבד לתא מטען, נראים בעיני המסתכל כמסכנים את חיי התינוק שמא ח"ו הוא יפול! ובכזה מצב לא תמיד שואלים את הבן אדם.

ואם כן ייתכן ועדיף לתת את התינוק למישהו שיחזיק אותו רגע, ואתם תקפלו את העגלה כרצונכם ותמקמו אותו בתא מטען.

כמובן שאם תסבירו שהכל והכל בסדר ואתם יודעים שהתינוק איתכם ואתם יודעים שהעגגלה קשה, ועדיין תנו לנו לבד. מסתמא יתנו...

יעית

משתמש פעיל
רוב העולים לאוטובוס עם תינוק - גברים ונשים ירצו עזרה!

רוב העולים לאוטובוס עם תינוק, ומנסים לקפל לבד את העגלה ואו להכניס לבד לתא מטען, נראים בעיני המסתכל כמסכנים את חיי התינוק שמא ח"ו הוא יפול! ובכזה מצב לא תמיד שואלים את הבן אדם.

ואם כן ייתכן ועדיף לתת את התינוק למישהו שיחזיק אותו רגע, ואתם תקפלו את העגלה כרצונכם ותמקמו אותו בתא מטען.

כמובן שאם תסבירו שהכל והכל בסדר ואתם יודעים שהתינוק איתכם ואתם יודעים שהעגגלה קשה, ועדיין תנו לנו לבד. מסתמא יתנו...
חד משמעי לא נכון,
תלוי בסוג העגלה, אני כשקניתי את הטיולון שלי, שמתי את הפוקוס על כך שיהיה קל לקפל אותו, ביד אחת כמובן,
בוגבו דוגרפליי, ולך יש עגלה אחרת מסורבלת לכן את חושבת אחרת, קווה שעזרתי

CPA 7

משתמש צעיר
ואני כל נסיעה מתפללת לפני זה שמשהו יסכים לעזור לי וכל הדרך לחוצה איך אני ירד מהאוטובוס
מניסיון מר ועצוב 99% מהפעמים לא הציעו לי עזרה
ועם תינוק בן חודשיים הייתי צריכה לקפל עגלת אמבטיה לבד שאת חייבת לזה 2 ידיים:eek:
מנצלת את הבמה להודות למי שכן עוזר זה הצלת נפשות כפשוטו
ולאור מה שפותחת האשכול כותבת- תהיו קשובים גם לשמוע סרוב...

CPA 7

משתמש צעיר
חד משמעי לא נכון,
תלוי בסוג העגלה, אני כשקניתי את הטיולון שלי, שמתי את הפוקוס על כך שיהיה קל לקפל אותו, ביד אחת כמובן,
בוגבו דוגרפליי, ולך יש עגלה אחרת מסורבלת לכן את חושבת אחרת, קווה שעזרתי
טיולון את יכולה לקפל ביד אחת
וגם התינוק גדול מקסימום את מושיבה רגע על הרצפה
עגלת אמבטיה לרובנו עדיין אין מתקפלת ביד אחת...

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
מנשא לתינוק (למי שמתאים לו) יוכל לפתור חלק מהבעיות שהעלו פה

ד. מ.

משתמש מקצוען
ואני כל נסיעה מתפללת לפני זה שמשהו יסכים לעזור לי וכל הדרך לחוצה איך אני ירד מהאוטובוס
מניסיון מר ועצוב 99% מהפעמים לא הציעו לי עזרה
ועם תינוק בן חודשיים הייתי צריכה לקפל עגלת אמבטיה לבד שאת חייבת לזה 2 ידיים:eek:
מנצלת את הבמה להודות למי שכן עוזר זה הצלת נפשות כפשוטו
ולאור מה שפותחת האשכול כותבת- תהיו קשובים גם לשמוע סרוב...
דווקא בגלל ההודעה של פותחת האשכול הרבה פעמים לא נעים להציע עזרה שלא להרגיש שאני חופר, ולכן לפעמים גם הנשים צריכות יותר לדעת לבקש עזרה (כמובן תלוי סיטואציה.......) ונעזור בכייף!!!

רייזי בירנבוים

קופילוביץ לשעבר, מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
דווקא בגלל ההודעה של פותחת האשכול הרבה פעמים לא נעים להציע עזרה שלא להרגיש שאני חופר, ולכן לפעמים גם הנשים צריכות יותר לדעת לבקש עזרה (כמובן תלוי סיטואציה.......) ונעזור בכייף!!!
אוי שלא יצא ככה, להציע זה הדבר הכי מדהים בעולם, אבל לקבל סירוב בהבנה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה