התייעצות "אלרגנים" בגן

רבקה ק.

משתמש פעיל
יש לי ילד בן 4 שנכנס לגן,
לילד יש כמה אתגרים שמטופלים, בויסוח חושי הפרעות אכילה וכו',

מהגן שלחו מכתב להורים שיש ילד אחד אלרגי לחלב
(הודגש כמה פעמים שזו לא אלרגיה שעלולה להוביל למצב מסוכן בצורה כלשהי, ובטח שלא מסכן חיים)
אך דרשו לא לשלוח עם הילדים מוצרי חלב כלל. וביקשו מאוד להקפיד.

באמת שאני רוצה להתחשב והכל, אבל לא מצליחה להבין את ה*תרבות* החדשה הזאת.

הילד שלי שנה שעברה לא אכל כלום! ולקח כמה חודשים עד שמצאנו את הנוסחה היחידה בה הסכים לאכול בגן.
(קורנפלקס עם חלב שקונים במארז לילדים, לחם לבן עם גבינה, מעדן ושוקו)
ועכשיו זה נורא נורא מגביל שלא לומר על גבול הבלתי אפשרי עבורנו, ואני מנסה להבין את ההורים,

עם כל האמפתיה, לו היה לי ילד רגישות ברמה קלה כזאת (וגם כנראה מעבר) לא הייתי מבקשת מ31 ילדים שנה שלמה לא להביא מוצרי חלב לגן, שהגננת תנסה להשגיח מעט על הילד בזמן האוכל, ושלא יביאו ממתקים חלביים נניח,

אבל הגבלה כל כך גורפת לשנה שלמה ל31 ילדים בגלל אלרגיה קלה מאוד של ילד אחד נשמע לי כ"כ לא הוגן והזוי. אני טועה? מה הייתם עושים במקומי?

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל

(הודגש כמה פעמים שזו לא אלרגיה שעלולה להוביל למצב מסוכן בצורה כלשהי, ובטח שלא מסכן חיים)

הילד שלי שנה שעברה לא אכל כלום! ולקח כמה חודשים עד שמצאנו את הנוסחה היחידה בה הסכים לאכול בגן.
ועכשיו זה נורא נורא מגביל שלא לומר על גבול הבלתי אפשרי עבורנו, ואני מנסה להבין את ההורים,

עם כל האמפתיה, לו היה לי ילד רגישות ברמה קלה כזאת (וגם כנראה מעבר) לא הייתי מבקשת מ31 ילדים שנה שלמה לא להביא מוצרי חלב לגן, שהגננת תנסה להשגיח מעט על הילד בזמן האוכל, ושלא יביאו ממתקים חלביים נניח,

אבל הגבלה כל כך גורפת לשנה שלמה ל31 ילדים בגלל אלרגיה קלה מאוד של ילד אחד נשמע לי כ"כ לא הוגן והזוי. אני טועה? מה הייתם עושים במקומי?
אני מבינה אותך אך גם מרחמת על הילד השני.. גם אם זה לא מסכן חיים
אלרגיה לאוכל זה דבר לא קל בכלל וזה יכול לבוא לידי ביטוי במגוון דברים ממש ממש לא נעימים.
זה קצת דומה ל"הבאתי ילד עם חום למעון" לדעת שכנראה ידבקו ממנו, אולי לא כולם, אבל הרגישים
יותר ידבקו... אז למה? זה לא פייר כלפי ההורים והילד.

בסיפור שלכם, הייתי משתפת את ההנהלה+ מביאה אישור רפואי על הקשיים שלו בנושא ושהילד שלך יקבל רשות לפחות לאכול בצד אחר
של הגן את האוכל שהוא אוהב

ערונית

משתמש רשום
אני חושבת שאם הילדים לא אלרגיים ברמה מסכנת חיים ויש סייעת רפואית בגן, לא הוגן לדרוש מכל ההורים במשך שנה שלמה לא לשלוח עם הילד לגן , לחם עם גבינה\ טוסט וכו' שלפעמים זה האוכל היחיד שהילד אוהב...
כמובן שאני בעד לבקש מההורים להתחשב בילד הרגיש ולא לשלוח ממתקים\ עוגות עם הרכיבים הרגישים.
במקרה שהילד אלרגי בסכנת חיים כמובן שזה שונה.

ילילי

משתמש מקצוען
אני חושבת שאם הילדים לא אלרגיים ברמה מסכנת חיים ויש סייעת רפואית בגן, לא הוגן לדרוש מכל ההורים במשך שנה שלמה לא לשלוח עם הילד לגן , לחם עם גבינה\ טוסט וכו' שלפעמים זה האוכל היחיד שהילד אוהב...
כמובן שאני בעד לבקש מההורים להתחשב בילד הרגיש ולא לשלוח ממתקים\ עוגות עם הרכיבים הרגישים.
במקרה שהילד אלרגי בסכנת חיים כמובן שזה שונה.
אם האלרגיה לא מסכנת חיים, אין סייעת רפואית בגן.

ילילי

משתמש מקצוען
בגן של הבן שלי יש ילד אלרגי לביצים בסכנת חיים ולכן יש לו סייעת רפואית, וילד שרגיש לחלבי וביקשו- דרשו לא להביא חלבי.
אגב בשביל מה יש סייעת רפואית??
לוודא שבאמת האלרגן לא נכנס לגן.

לגבי ילדים רגישים, הייתי מצפה שינהגו כמו לילדים עם צליאק.
כשיש ילד עם צליאק אין שום אפשרות לדרוש לא להכניס לחם.

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
השאלה היא לא מה מתאים לך אלא מה חוקי ומה לא,
אגב גם אלרגיה שלא מסכנת חיים יכולה לגרום לסכנה, (התנפחויות, הכחלות, ליחות חונקות, פריחה מגרדת חום וכו'..)
צריך להתייעץ עם הפיקוח של הגן (גננת, הנהלה והלאה..) ולדעתי היא תוכל לחשוב לך על פיתרון

גימפעל

משתמש מקצוען

מה את מציעה לעשות לילד האלרגי ?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען

את בטוחה שזו לא אלרגיה מסכנת?

אגב גם אלרגיה שלא מסכנת חיים יכולה לגרום לסכנה, (התנפחויות, הכחלות, ליחות חונקות, פריחה מגרדת חום וכו'..)
צריך להתייעץ עם הפיקוח של הגן (גננת, הנהלה והלאה..) ולדעתי היא תוכל לחשוב לך על פיתרון
מה שאת מתארת זו בדיוק אלרגיה מסכנת חיים.

ילילי

משתמש מקצוען
אלרגיה שלא מסכנת חיים שיכולה לגרום לסכנה זו בדיוק אלרגיה מסכנת חיים.
התנפחויות, חנק ופריחה מפושטת אלו סימנים לאלרגיה מסכנת חיים ומצריך נשיאת אפיפן.

ערונית

משתמש רשום
לוודא שבאמת האלרגן לא נכנס לגן.
בשביל מקרה חד פעמי שאולי יקרה (הרי בסופו של דבר ההורים כמובן מתחשבים בבקשה...) מעסיקים סייעת לכל היום?? לפי דעתי במקום לדרוש מכל הגן לא להביא רכיבים מסוימים אפשר בשעת האוכל, שהסייעת תצא עם הילד לחצר וכדו' ואח"כ ינקו את הגן טוב טוב והכל יבוא על מקומו בשלום.

blue eagle

משתמש מקצוען
אנחנו כמה שנים ככה גם שעברנו גנים היה ילד אחר אלרגי
הילד אכל שנה רק לחם בלי כלום כי לא היה מה להביא לו
הוא אהב רק טוסטים או גבינה....
אחרי הכל צריך לחשוב על הילד האלרגי לא פשוט!

נערך לאחרונה ב:

ילילי

משתמש מקצוען
בשביל מקרה חד פעמי שאולי יקרה (הרי בסופו של דבר ההורים כמובן מתחשבים בבקשה...) מעסיקים סייעת לכל היום?? לפי דעתי במקום לדרוש מכל הגן לא להביא רכיבים מסוימים אפשר בשעת האוכל, שהסייעת תצא עם הילד לחצר וכדו' ואח"כ ינקו את הגן טוב טוב והכל יבוא על מקומו בשלום.
1. את יכולה לנסות לשנות את החוק.
2. צר לי להגיד לך שאי אפשר לסמוך על ההורים של הילדים האחרים.
3. מי ייקח על עצמו את האחריות שהגן באמת נקי? יש ילדים שחוטפים התקף מזה שהם נגעו בטעות במשהו חלבי.

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אלרגיה שלא מסכנת חיים שיכולה לגרום לסכנה זו בדיוק אלרגיה מסכנת חיים.
התנפחויות, חנק ופריחה מפושטת אלו סימנים לאלרגיה מסכנת חיים ומצריך נשיאת אפיפן.
ממש לא מדויק,
יש ילדים שמגע עם חלב גורם להם לחום גבוה ולפריחה שלא מסכן חיים אבל מציק מאוד.
ולגבי לסמוך על הורים אחרים - בתור גננת איך לאמר בעדינות: לא מומלץ.. מניסיון כאוב.

ילילי

משתמש מקצוען
ממש לא מדויק,
יש ילדים שמגע עם חלב גורם להם לחום גבוה ולפריחה שלא מסכן חיים אבל מציק מאוד.
ולגבי לסמוך על הורים אחרים - בתור גננת איך לאמר בעדינות: לא מומלץ.. מניסיון כאוב.
אני ציטטתי מישהו שכתב " אלרגיה שלא מסכנת חיים יכולה לגרום לסכנה"
חום גבוה ופריחה לא קשור לזה.

miriamma

משתמש צעיר
בכיתה א' של ביתי יש ילדה שאלרגית ברמה מסכנת חיים לחלבי ולשומשום. הדרישה של בי"ס לא להביא כלל מוצרי חלב, טחינה, חומוס, חלבה.... באמת שזה נורא! כי פשוט אין מה למרוח בסנדוויץ... ואני שואלת את עצמי, גם לבית שלהם הם לא מכניסים מוצרי חלב, חומוס וטחינה??

ערונית

משתמש רשום
בבית הספר של הבנות שלי אסור להביא מוצרים המכילים חלב, ביצים, בוטנים ואגוזים...
זה כבר נהפך ללא הגיוני מעל 1,000 בנות שלא יכולות להביא במשך שנות היסודי כמעט שום ממרח בלחם...
אני יודעת על הבנות שלי שכמעט ואין להן מה לאכול, כי כבר לא נשארו כ"כ ממרחים שהן אוהבות בתפריט המצומצם...

שורי הלד

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
כן...אני לבית שלי לא מכניסה את האלרגנים שבתי אלרגית אליהם ואם אני רוצה לפנק את עצמי בחביתה זה כשהיא לא בשטח ונקיון יסודי אח"כ...
ולמה ללמד על ואהבת לרעך כמוך ו"כל המציל נפש מישראל..." כל קל ללמד אבל ליישם ....

פנטה

משתמש מקצוען
אנחנו כמה שנים ככה גם שעברנו גנים היה ילד אחר אלרגי
הילד אכל שנה רק לחם בלי כלום כי לא היה מה להביא לו
הוא אהב רק טוסטים או גבינה....
אחרי הכל צריך לחשוב על הילד האלרגי לא פשוט!
באמת בעיה הבת שלי אוכלת מתחילת שנה לחם בלי כלום
לפחות היא אוהבת את זה..
אין לי מה לעשות היא המפונקת..
בכיתה א' של ביתי יש ילדה שאלרגית ברמה מסכנת חיים לחלבי ולשומשום. הדרישה של בי"ס לא להביא כלל מוצרי חלב, טחינה, חומוס, חלבה.... באמת שזה נורא! כי פשוט אין מה למרוח בסנדוויץ... ואני שואלת את עצמי, גם לבית שלהם הם לא מכניסים מוצרי חלב, חומוס וטחינה??
ברור שהם לא מכניסים לבית!
את רצינית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה