עזרה אלרגיה חזקה בהרחת דגי סול-מושט

אינסוף

משתמש מקצוען
נכון. רק במענק הראשון קבלו ילד נכה. במענק4 השני למרות המאבק הודיעו שרק מקבלי נכות כללית

אננס טרופי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מנסיון- גם אטופיק חמור מאד שהזדהם והגיע לזיהום לא הואיל בועדה.
נכון שאוטופיק בפני עצמו לא מועיל בוועדה. אך אם מביאים את זה כתוספת לאלרגיה פלוס תיעודים של מקרים מסכני חיים הסיכוי שיתחשבו בזה דיי גדול. אני מודעת לכך שאנשים עם אוטופיק חמור ביותר לא היו זכאים.
נכון שתאריך הזכאות יהיה לפי התיעוד וכמובן שיעיל מאוד לרשום את כל מה שרוצים לומר. אבל מנסיון של עבודה בחברה למיצוי זכויות (לא, לא אצל ההוא...) לצערינו המצב רוח של רופאי הוועדה קובעים הרבה לכאן ולכאן.. יש הרבה מדי שטחים אפורים בתחום ולא סתם חשוב להתפלל לפני כל וועדה. גם אם לפי כל הנתונים מוכחים על זכאות וגם אם להיפך.

אינסוף

משתמש מקצוען
נכון שאוטופיק בפני עצמו לא מועיל בוועדה. אך אם מביאים את זה כתוספת לאלרגיה פלוס תיעודים של מקרים מסכני חיים הסיכוי שיתחשבו בזה דיי גדול. אני מודעת לכך שאנשים עם אוטופיק חמור ביותר לא היו זכאים.
נכון שתאריך הזכאות יהיה לפי התיעוד וכמובן שיעיל מאוד לרשום את כל מה שרוצים לומר. אבל מנסיון של עבודה בחברה למיצוי זכויות (לא, לא אצל ההוא...) לצערינו המצב רוח של רופאי הוועדה קובעים הרבה לכאן ולכאן.. יש הרבה מדי שטחים אפורים בתחום ולא סתם חשוב להתפלל לפני כל וועדה. גם אם לפי כל הנתונים מוכחים על זכאות וגם אם להיפך.
ומקרה מסכן חיים בלי אטופיק בכל מקרה מתקבל...

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
פריחה ונפיחות נוראית בכל הגוף בעיקר באיברי הפנים (עיניים נעצמות מרב נפיחות)
כל זה קורה כשהילדה בת ה3 שלי רק מריחה מושטים.
יש סיכוי לקבל עליה קצבת נכות מביטח לאומי?(כמו גם סייעת צמודה או משהו)
אשמח לקבל יעוץ מבעלי נסיון

תפנו לרב גולדנטל. מומחה גדול עונה במהירות וביעילות. איש חסד אמיתי:
039409000

אננס טרופי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ומקרה מסכן חיים בלי אטופיק בכל מקרה מתקבל...
בדיוק. לכן נראה לי שיש פה סיכויים ממש טובים.
הוספתי את עניין האוטופיק כיון שהתיעוד שלה יחסית מהזמן האחרון.
אולי הם ירחמו ויתנו יותר רטרו בזכות השילוב של השניים..
העיקר שיצליחו!

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
פינוי בנט"ן למיון לכל הלילה זה נקרא או רק אשפוז ממש?

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מכירה מקרוב ילד אלרגי לדגים לבנים שמקבל קצבת נכות.
כמו שהזכירו למעלה. אם עושים הכנה טובה אין שום סיבה ללכת עם חברה.
לא יודעת מה המקרה אצלכם אך אם אין לכם תיעוד של מקרה של ארוע מסכן חיים אבל כן יש לילד אסטמה אז עדיין יש זכאות.
במקרה שאני מכירה יש לילד אסטמה של העור (אוטופיק) עם עליות וירידות בחומרת הבעיה. ההורים תיעדו תמונות של הילד בזמן התפרצויות קשות ובוועדה של ביטוח לאומי ממש התייחסו לזה בכובד ראש ובמקום אישרו קיצבה.
אז אם במקרה יש לו אוטופיק כדאי מאוד לתעד ולהוסיף לתיק.
רופאי האלרגיות מכירים את המצבים האלה ולא תמיד ששים לשתף פעולה. תבררו מראש מי רופא נחמד שיכתוב לכם בצורה הכי חמורה אודות חומרת האלרגיה.
שיהיה בהצלחה ורק בריאות.
תודה לכולכם על המידע הנחוץ.
הילדה אכן סובלת מאטופיק דרמטיטס ואולי גם אסטמה נשימתית.(צורכת הרבה אינהלציה.. עדיין לא נבדקה אצל רופא ראות..)
מעניין שאצל הבן שלי בן ה5 אישרו לי קיצבה ללא וועדה.
היה לי מקרה אנפליקטי מתועד (אלרגיה חריפה לחלב)
ומכתב מרופא אלרגולוג לגבי צורך במזרק אפיפן
וזהו.
שבועיים בלבד לאחר הגשת הבקשה באתר באינטרנט - הבקשה אושרה. ב"ה.

השאלה עכשיו אם יש לי סיכוי לקבל על אלרגיה לדגים.
גם כי אין לי תיעוד רפואי.
ההתקפות הקודמות (של להריח, לא לאכול) הסתיימו ב"ה בנס ע"י כמה מנות די צמודות של פניסטיל (מותר?!)
וגם כי בסה"כ הרבה יותר קל להמנע ממגע לדג מסוים מאשר לחלבי.
(אומנם תמיד אני מבררת באירועים איזה סוג דג יש שם...)

אינסוף

משתמש מקצוען
יש חוק שאם יש ילד אחד במשפחה שכבר מקבל נכות על אלרגיה אפשר לאשר קצבה גם ללא ארוע מסכן חיים מכיון שיש מודעות גבוהה במשפחה ויכולת לטיפול מידי.
את צריכה אבל תעוד מארלגולוג ולפחות מרופא ילדים.
רופא ילדים יכול לכתוב על אינהלציות תכופות ועל שימוש בפנסטיל.
תצליחי! ואם תקבלי גם על הילדה אשמח שתעדכני.
אנחנו עם סיפור כמעט זהה וקצת התעצלתי להניע את התהליך אצל הקטנה.

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש חוק שאם יש ילד אחד במשפחה שכבר מקבל נכות על אלרגיה אפשר לאשר קצבה גם ללא ארוע מסכן חיים מכיון שיש מודעות גבוהה במשפחה ויכולת לטיפול מידי.
את צריכה אבל תעוד מארלגולוג ולפחות מרופא ילדים.
רופא ילדים יכול לכתוב על אינהלציות תכופות ועל שימוש בפנסטיל.
תצליחי! ואם תקבלי גם על הילדה אשמח שתעדכני.
אנחנו עם סיפור כמעט זהה וקצת התעצלתי להניע את התהליך אצל הקטנה.
הלוואי. בלי נדר אשמח לעדכן כאן באשכול
טוב לדעת על החוק הזה

אינסוף

משתמש מקצוען
טוב לדעת על החוק הזה
כמובן בטוח לאומי דואג להסתיר אותו. אבל ראיתי אותו באתר שלהם לאחר שמישהו ספר לי שקבל בגלל החוק הזה.
כדאי כמובן שתצייני במכתב שזו הסבה שב"ה היא לא הגיעה למצב מסכן חיים. שיהיה ברור שהחוק הנ"ל הוא עילת הפניה.

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מותר עד שלוש ביממה.
לפי הפרוטוקול היית אמורה להזריק לה במזרק של אח שלה, ולהזעיק אמבולנס.

אני לא מנוסה בביטוח לאומי.
העניין שאני די מבולבלת בקטע הזה.
כשהבן שלי אוכל חלבי- אני לא רואה עליו שום דבר חיצוני רק בהדרגה נוצרת לו מצוקה נשימתית, העור נשאר נקי
(פעם אחת לאחר שאכל מטבע שוקולד במסיבה- כמעט השתכנעתי שהאלרגיה חלפה כבר, רק לאחר שעה בערך ראיתי שיש לו קוצר נשימה ואז הזריקו לו (בטרם, לא העזתי--)
לעומת זאת, לפני שבוע הוא נגע בטיפת חלב שנשפך- ויצאה לו פריחה נוראית בכל הגוף, נפיחות איומה בעיניים. התעשטות וכו', הבאתי לו 2 מנות פניסטיל בהפרש של רבע שעה בערך, לקח לו כמה שעות טובות עד שהוא חזר לעצמו,
אבל מה, לא הבחנתי במצוקה נשימתית.
אז מה, הייתי צריכה להזריק לו?

גם אצל הילדה נוצרה לה פריחה נוראית בכל הגוף מהרחת דגים, יכול להיות שהיה גם קוצר נשימה? (תמיד קשה לי לאבחן. אולי אני צריכה להצטייד במודד סיטורציה...)
לכן לא ידעתי אם להזריק או לא,
חוץ מזה שזה היה בשבת ואז כל דבר לא קריטי הופך לשאלה הילכתית
את הבן שלי למשל, פינו לאחר אפיפן ושיחררו אותנו מייד. לכן לא יודעת אם זה סיבה מוצדקת לחלל את השבת

אינסוף

משתמש מקצוען
אילו החלטות קשות!
ד"ר בר סלע טוען להזריק בכל מקרה ושאין בכך נזק, אבל גם אני כמוך אף פעם לא מעיזה ומעדיפה אמבולנס או אחות שיטפלן בענין. כנראה שזו טעות אבל שלא נתנסה יותר בעז"ה.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
העניין שאני די מבולבלת בקטע הזה.
כשהבן שלי אוכל חלבי- אני לא רואה עליו שום דבר חיצוני רק בהדרגה נוצרת לו מצוקה נשימתית, העור נשאר נקי
(פעם אחת לאחר שאכל מטבע שוקולד במסיבה- כמעט השתכנעתי שהאלרגיה חלפה כבר, רק לאחר שעה בערך ראיתי שיש לו קוצר נשימה ואז הזריקו לו (בטרם, לא העזתי--)
לעומת זאת, לפני שבוע הוא נגע בטיפת חלב שנשפך- ויצאה לו פריחה נוראית בכל הגוף, נפיחות איומה בעיניים. התעשטות וכו', הבאתי לו 2 מנות פניסטיל בהפרש של רבע שעה בערך, לקח לו כמה שעות טובות עד שהוא חזר לעצמו,
אבל מה, לא הבחנתי במצוקה נשימתית.
אז מה, הייתי צריכה להזריק לו?

גם אצל הילדה נוצרה לה פריחה נוראית בכל הגוף מהרחת דגים, יכול להיות שהיה גם קוצר נשימה? (תמיד קשה לי לאבחן. אולי אני צריכה להצטייד במודד סיטורציה...)
לכן לא ידעתי אם להזריק או לא,
חוץ מזה שזה היה בשבת ואז כל דבר לא קריטי הופך לשאלה הילכתית
את הבן שלי למשל, פינו לאחר אפיפן ושיחררו אותנו מייד. לכן לא יודעת אם זה סיבה מוצדקת לחלל את השבת
בדיוק אתמול הזמנתי הצולה כשהתלבטתי אם להזריק, בסוף הם אמרו שלא ומדא הגיעו ו... שאלו יהיו הצרות שלי:(
ושכנות שלי, במקום להסתכל היתן לוקחות ממני את בן השנה שדי נהנה מכל העסק...

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אילו החלטות קשות!
ד"ר בר סלע טוען להזריק בכל מקרה ושאין בכך נזק, אבל גם אני כמוך אף פעם לא מעיזה ומעדיפה אמבולנס או אחות שיטפלן בענין. כנראה שזו טעות אבל שלא נתנסה יותר בעז"ה.
לא יודעת על נזק, אצלינו היתה התקפה אתמול בסביבות 2, ב4 היא נרדמה עד היום ב10! וב13:00 שוב היתה עיפה והלכה לישון ל3 שעות. ואני יודעת שאחרי אפיפן היא מרקדת כל הלילה... אז הניעור פניסטיל עשה לה טוב... ואם היתי מזריקה.. מסכנה...

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אילו החלטות קשות!
זהו, שאם מזריקים את צריכה להיות פנויה לפינוי. אף אחד לא מחפש לבלות את זמנו במקומות כאלו--
תמיד אני מנסה קודם טיפול בפנסטיל.
ה' יעזור שלא נדע מקרים מיידיים וגרועים יותר

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ואותנו שחררו אחרי כמעט יממה כך ש...
נראה לי שתלוי באיזה בית חולים..
גם אותנו אישפזו ליממה בהתקף הראשון, בפוריה.
בשערי צדק אמרו שיש עומס, קורונה... לאחר שעתיים במיון אמרו - לכו הבייתה.
לא הפחיד אותך שהי ישנה כל היום?

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
נראה לי שתלוי באיזה בית חולים..
גם אותנו אישפזו ליממה בהתקף הראשון, בפוריה.
בשערי צדק אמרו שיש עומס, קורונה- לאחר שעתיים במיון אמרו - לכו הבייתה.
לא הפחיד אותך שהי ישנה כל היום?
שער צדק... פשוט כל שנה היתה החמרה אחרת מוזרה יותר מקודמתה. פתאום חצי פנים אדומות למשל... אחרי שכבר נראתה בן אדם (חוץ מעין אחת שהיתה סגורה שבוע...)
היא טיפוס שאוהב לישון ביום...
אבל זה שהיא ישנה שנצ עד הבוקר היה מלחיץ... ארחתי אותה במיטה שלי אז ראיתי שהכל בסדר.
מה גם שלא היה לי מושג כמה פניסטיל הבאתי לה... אז שמחתי שבדקו לה סטורציה ועוד משהו עם מדבקות וכמו שוקר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה