עזרה אלרגיה חזקה בהרחת דגי סול-מושט

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
פריחה ונפיחות נוראית בכל הגוף בעיקר באיברי הפנים (עיניים נעצמות מרב נפיחות)
כל זה קורה כשהילדה בת ה3 שלי רק מריחה מושטים.
יש סיכוי לקבל עליה קצבת נכות מביטח לאומי?(כמו גם סייעת צמודה או משהו)
אשמח לקבל יעוץ מבעלי נסיון

אינסוף

משתמש מקצוען
כן. אפשרי.
אבל צריך תעוד רפואי אחד מארוע מסכן חיים. מה שאת מתארת נחשב ארוע מסכן חיים. אם ניגשת איתה לרופא/טר"ם וכו' ויש לך תעוד לכך+ המלצת טיפול תוכלי לקבל.
אם אין לך אז בפעם הבאה רוצי אתה למוקד רפואי כלשהו ותוציאי תעוד.
חוץ מזה צריך מכתב מרופא אלרגיה שבו מצוין הצורך באפיפן.
כשמוזמנים לועדה צריך:
1. תעוד רפואי מארוע מסכן חיים
2. מכתב מרופא אלרגיה
3. להראות מזרק אפיפן שהולך עם הילדה צמוד
4. להדגיש שזקוקים להשגחה מתמדת (אפשר להוסיף מכתב מהגננת וכד') לספר שא"א לשלוח אותה לחברות ועוד.
זה פחות או יותר מה שנדקש בקיצור נמרץ.
אם יש לך שאלות נוספות שאדע לענות אליהם, אז בשמחה!
רפואה שלימה והרבה הצלחה!

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תוספת לדברי האינסוף (לאינסוף-תוספת???...)
כל מה שכתבה אמת ויציב. גם אצלי זה היה כך, אך אז הופעתי עם חברה מסוימת לעזרה ולכן עצתי.
עדיף שתנסו בתחילה ללא חברות למימושי זכויות שחולקים איתכם בכל הרווחים עד... , אך אם אחרי פגישה בביטו"ל אתם מקבלים דחיה (הם אוהבים מאד את זה) תבררו לפני הערעור אם שווה אז לקחת אותם לעזרה.
בכל מקרה לא תפסידו את החדשים האלו כי כשמקבלים אח"כ, הנתינה היא רטאורקטיבית מאז הגשת הבקשה לראשונה.
חבל על כל יום שתאחרו מלהגיש את הבקשה!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם אין לך אז בפעם הבאה רוצי אתה למוקד רפואי כלשהו ותוציאי תעוד.
השם ישמור,
לפני שאת מתכננת את הפעם הבאה תדאגי שלא תהיה פעם באה....
(אצלנו בבית אין דגים כבר ארבע שנים)
שאת מתארת נחשב ארוע מסכן חיים
אם זה מסכן חיים, אל תכניס לשם את הילד באופן יזום :eek:

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מנצל את האשכול.

יכול להיות מצב של רגישות רק לדג מסוים?
אני מכיר ילדה שמושטים גורמים לה פריחה נוראית וטונה לא.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
מנצל את האשכול.

יכול להיות מצב של רגישות רק לדג מסוים?
אני מכיר ילדה שמושטים גורמים לה פריחה נוראית וטונה לא.
ברור.
ביתי אלרגית לסול, בקלה, נסיכה וסלומות, אבל אוכלת חופשי טונה, ודי חופשי מושט

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
פריחה ונפיחות נוראית בכל הגוף בעיקר באיברי הפנים (עיניים נעצמות מרב נפיחות)
כל זה קורה כשהילדה בת ה3 שלי רק מריחה מושטים.
יש סיכוי לקבל עליה קצבת נכות מביטח לאומי?(כמו גם סייעת צמודה או משהו)
אשמח לקבל יעוץ מבעלי נסיון
אגב אין שום קשר בין ועדה לסייעת לועדה לנכות.
את יכולה לא לקבל עליה נכות מביטוח לאומי "י היא לא נזקקת לתמיכ מיוחדת (חמורים, ענו לי שבגלל שביתי בת שנתיים דאז, אז במילא היא זקוקה להשגחה צמודה ללא קשר לאלרגיה...)"
הועדה לסייעת רפואית זה משרד החינוך ומגישים מסמכים מהאלרגיאולוגית דרך העיריה (ולנדנד... לבת שלי שבינתיים כבר בת 3.5 עוד אין אישור...)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
עדיף שתנסו בתחילה ללא חברות למימושי זכויות שחולקים איתכם בכל הרווחים עד... , אך אם אחרי פגישה בביטו"ל אתם מקבלים דחיה (הם אוהבים מאד את זה) תבררו לפני הערעור אם שווה אז לקחת אותם לעזרה.
אף פעם לא את החברה ששמה רמוז כאן.

אננס טרופי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מכירה מקרוב ילד אלרגי לדגים לבנים שמקבל קצבת נכות.
כמו שהזכירו למעלה. אם עושים הכנה טובה אין שום סיבה ללכת עם חברה.
לא יודעת מה המקרה אצלכם אך אם אין לכם תיעוד של מקרה של ארוע מסכן חיים אבל כן יש לילד אסטמה אז עדיין יש זכאות.
במקרה שאני מכירה יש לילד אסטמה של העור (אוטופיק) עם עליות וירידות בחומרת הבעיה. ההורים תיעדו תמונות של הילד בזמן התפרצויות קשות ובוועדה של ביטוח לאומי ממש התייחסו לזה בכובד ראש ובמקום אישרו קיצבה.
אז אם במקרה יש לו אוטופיק כדאי מאוד לתעד ולהוסיף לתיק.
רופאי האלרגיות מכירים את המצבים האלה ולא תמיד ששים לשתף פעולה. תבררו מראש מי רופא נחמד שיכתוב לכם בצורה הכי חמורה אודות חומרת האלרגיה.
שיהיה בהצלחה ורק בריאות.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
מכירה מקרוב ילד אלרגי לדגים לבנים שמקבל קצבת נכות.
כמו שהזכירו למעלה. אם עושים הכנה טובה אין שום סיבה ללכת עם חברה.
לא יודעת מה המקרה אצלכם אך אם אין לכם תיעוד של מקרה של ארוע מסכן חיים אבל כן יש לילד אסטמה אז עדיין יש זכאות.
במקרה שאני מכירה יש לילד אסטמה של העור (אוטופיק) עם עליות וירידות בחומרת הבעיה. ההורים תיעדו תמונות של הילד בזמן התפרצויות קשות ובוועדה של ביטוח לאומי ממש התייחסו לזה בכובד ראש ובמקום אישרו קיצבה.
אז אם במקרה יש לו אוטופיק כדאי מאוד לתעד ולהוסיף לתיק.
רופאי האלרגיות מכירים את המצבים האלה ולא תמיד ששים לשתף פעולה. תבררו מראש מי רופא נחמד שיכתוב לכם בצורה הכי חמורה אודות חומרת האלרגיה.
שיהיה בהצלחה ורק בריאות.
מוזר, לי ענו שאסטמה של העור לא נחשבת אסטמה לענין אלרגיה.
והיה לנו אשפוז בגלל הגרד...
הם בדקו את הגוף שלה, סתומים, היא מאוזנת... לכן אני מבקשת עליה קצבה כי לאזן אותה עולה לי אלפים... אם זה אוכל מסויים, דיקור סיני, קרמים מיוחדים ועוד...
מחר יש לנו ועדה... מתללבטת אם למרוח לה על הבטן משהו שיגרות לתגובה...

אננס טרופי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הם בדקו את הגוף שלה, סתומים, היא מאוזנת... לכן אני מבקשת עליה קצבה כי לאזן אותה עולה לי אלפים... אם זה אוכל מסויים, דיקור סיני, קרמים מיוחדים ועוד...
לכן אמרתי שכדאי מאוד להביא תמונות.
תחפשי תמונה הכי גרועה שיש לך וכמובן תספרי להם שב"ה הגעתם לאיזון במאמצים מרובים ובדמים מרובים!
כמובן שחשוב להתמסכן וכו' כמה שיותר (לא להגזים כדי שישמע אמין)
הוועדה בירושלים? אם כן, אולי יש סיכוי שזה אותו צוות והם יתחשבו בכלל הנתונים.
ולפי מה שאני מבינה אין לך תיעוד של מקרה מסכן חיים. נכון?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
א
אסטמה של העור זה ביטוי, זה לא באמת שם של מחלה.
בוודאי ובוודאי שאי אפשר להגיד 'יש אסטמה של העור' ולצפות שיתייחסו אליה כמו אל אסטמה, בהגדרה החוקית או הרפואית של אסטמה.
אטופיק דרמטיטיס זה מחלת עור שאכן 'נופלת בין הכסאות', והקטע הכי מפגר שילדים מאוזנים לא יקבלו - ואלו בדיוק הילדים שההורים שלהם משקיעים זמן כסף ומאמץ אדיר בטיפול שלהם.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
לכן אמרתי שכדאי מאוד להביא תמונות.
תחפשי תמונה הכי גרועה שיש לך וכמובן תספרי להם שב"ה הגעתם לאיזון במאמצים מרובים ובדמים מרובים!
כמובן שחשוב להתמסכן וכו' כמה שיותר (לא להגזים כדי שישמע אמין)
הוועדה בירושלים? אם כן, אולי יש סיכוי שזה אותו צוות והם יתחשבו בכלל הנתונים.
ולפי מה שאני מבינה אין לך תיעוד של מקרה מסכן חיים. נכון?
הבאתי ועדיף לך לא לראות את התמונות...
כרגע כברר יש לי פינוי בנטן ועליו אני מנסה להסתמך

אננס טרופי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הבאתי ועדיף לך לא לראות את התמונות...
כרגע כברר יש לי פינוי בנטן ועליו אני מנסה להסתמך
אז לכאורה אתם עומדים בכל הקריטריונים.
הרבה הצלחה וסיעתא דשמיא.
ועוד נקודה קטנה, אני לא יודעת מאיזה תאריך יש לך תיעוד נט"ן אבל במידה וזה מספיק רחוק והם מאשרים לך זכאות רטרואקטיבית אל תשכחי לדרוש (ייתכן וזה לא יהיה אוטומטית) את 2 המענקים שקיבלו הנכים בתקופת הקורונה. נראה לי שאחד היה 500 ועוד מענק 750. לא זוכרת מדויק. אבל שווה בדיקה.
שוב, הרבה הצלחה, בריאות ונחת!

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אז לכאורה אתם עומדים בכל הקריטריונים.
הרבה הצלחה וסיעתא דשמיא.
ועוד נקודה קטנה, אני לא יודעת מאיזה תאריך יש לך תיעוד נט"ן אבל במידה וזה מספיק רחוק והם מאשרים לך זכאות רטרואקטיבית אל תשכחי לדרוש (ייתכן וזה לא יהיה אוטומטית) את 2 המענקים שקיבלו הנכים בתקופת הקורונה. נראה לי שאחד היה 500 ועוד מענק 750. לא זוכרת מדויק. אבל שווה בדיקה.
שוב, הרבה הצלחה, בריאות ונחת!
ערב שבועות ואתמול.
אבל לא קבלתי עדיין חשבונית מהם

אננס טרופי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ערב שבועות ואתמול.
אבל לא קבלתי עדיין חשבונית מהם
אם תצליחי להוכיח שהאוטופיק כבר ותיק אצלכם , אולי יש סיכוי לקבל שנה אחורה.
זה הכל עניין של סיעתא דשמיא והמצב רוח של הרופאים בוועדה באותו יום.
רק לשמור על רוגע ולהתפלל לטוב. מה שמגיע מגיע והקב"ה ימלא כל חסרונכם!

אינסוף

משתמש מקצוען
חבל, בין כה וכה לא יענין אותם!
מנסיון- גם אטופיק חמור מאד שהזדהם והגיע לזיהום לא הואיל בועדה.
טעות נפוצה של רב האנשים היא המחשבה שככל שיווכחו כי מצבו של הילד חמור יותר יתנו יותר.
כללי הביטוח לאומי ברורים מאד ונוקשים מאד. חובת ההוכחה היא על השגחה צמודה מעבר לבני גילו. ההמלצה של החברות השונות היא לצרף מכתב מהגננת שמתלוננת על ההשגחה הרבה על הילד, בגיל מגדול יותר לספר כי לא שולחים אותו לחברים או שכנים, לא מביאים בייביסיטר הבית וכדו'
והכי חשוב להציג בפועל בועדה את מזרק האפיפן.
אצלנו היה בתיק מזרק ומכיון שלא בקשו- לא הראנו אותו וזו היתה סיבה לכך שהורידו אותנו (היה רשום בדוח לא הוצג אפיפן) בלי עזרה מחברות חיצוניות, ערערנו, הצגנו מזרק וב"ה התקבל.
אם תצליחי להוכיח שהאוטופיק כבר ותיק אצלכם , אולי יש סיכוי לקבל שנה אחורה.
זה הכל עניין של סיעתא דשמיא והמצב רוח של הרופאים בוועדה באותו יום.
רק לשמור על רוגע ולהתפלל לטוב. מה שמגיע מגיע והקב"ה ימלא כל חסרונכם!
זה לא ענין של מצב רוח אלא מה התאריך שרשום על תעוד הארוע הרפואי שהגשתם. מתאריך זה זכאים בד"כ.
המלצה אחרונה- מאחר ורופאי הביטוח לאומי בועדות ידועים ביחסם הטוב
מומלץ (גם על ידם) לרשום הכל במכתב שיצורף לתיק וכשמדברים בועדה לדבר על הכל לפי המכתב.
בהצלחה!
בהצלחה רבה!

אינסוף

משתמש מקצוען
השם ישמור,
לפני שאת מתכננת את הפעם הבאה תדאגי שלא תהיה פעם באה....
(אצלנו בבית אין דגים כבר ארבע שנים)

אם זה מסכן חיים, אל תכניס לשם את הילד באופן יזום :eek:
ברור וסליחה אם היה נשמע אחרת.
מנסיון כשהאלרגיה היא גם לריח אז סביר להניח שזה יקרה (קרה לנו מאשה באוטובוס שהחליטה לאכול טונה, מעבר ליד חנות, ופעם אפילו מהשכנה למטה שטגנה בקלה)
אז אם חלילה קורה חייב שיהיה תעוד!
וברור שסכנת חיים שיגיעו לטעימה כלשהי!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה