אך, אך, אך, אחח...

• פותח הנושא stars
  • פורסם בתאריך

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני נתקל בזה הרבה, הן בקריאה והן בכתיבה, ואני לא בטוח מה האופן הטוב ביותר לכתוב את זה.
אביא דוגמה שראיתי ממש עכשיו:
"למעשה חשבו בחברה כי ההשקה של קו המוצרים יחל מוקדם יותר, אך הם נתקלו במספר בעיות בעת הפיתוח, אך כעת הדבר קרוב יותר מאי פעם".
יש כאן במשפט פעמיים את המילה "אך". אפשר כמובן לגוון ולכתוב פעם אחת "אבל" או "אולם" או כל מילה אחרת, ופעם אחרת לכתוב "אך", אבל ההסתייגות הכפולה הזו ("אך", "אבל", וכדו') עדיין צורמת.
לפעמים זה קורה יותר מפעמיים, ואז זה צורם עוד יותר.
מה לדעתכם הצורה הטובה ביותר לכתוב?

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הצעה: למעשה חשבו בחברה כי ההשקה של קו המוצרים יחל מוקדם יותר, אך הם נתקלו במספר בעיות בעת הפיתוח. עם זאת, כעת הדבר קרוב יותר מאי פעם.
(בלי להתייחס לניסוחים אפשריים נוספים בפסקה)

.....

משתמש מקצוען
"למעשה חשבו בחברה כי ההשקה של קו המוצרים יחל מוקדם יותר, אך הם נתקלו במספר בעיות בעת הפיתוח, אך כעת הדבר קרוב יותר מאי פעם".
כדאי למחוק את המילה "אך" השנייה. ולשים נקודה לאחר המילה הפיתוח.

ברכה והצלחה

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
את מה ה"אך" השני בא לסייג?
אולי אפשר פשוט להוריד אותו.
בא לסייג את העיכוב שנגרם בשל הבעיות שנתקלו בהן בעת הפיתוח.
הצעה: למעשה חשבו בחברה כי ההשקה של קו המוצרים יחל מוקדם יותר, אך הם נתקלו במספר בעיות בעת הפיתוח. עם זאת, כעת הדבר קרוב יותר מאי פעם.
יפה!
(בלי להתייחס לניסוחים אפשריים נוספים בפסקה)
נכון.
(זה לא משהו שאני כתבתי. ראיתי את זה באיזה אתר).
כדאי למחוק את המילה "אך" השנייה. ולשים נקודה לאחר המילה הפיתוח.
אבל צריך איזשהו חיבור למשפט הקודם. אני חושב שהצעתו של @מוישה היא הצעה מצוינת.

אולי מעניין אותך גם...