איפה לומדים נקדנות ותוכנות? בירושלים

• פותח הנושא Rivk
  • פורסם בתאריך

Rivk

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הבת שלי בת 18 יודעת לנקד מצוין ומאד אוהבת את התחום. היא צריכה כמה שיעורים פרטיים שילמדו אותה תוכנות ניקוד עכשוויות, או תוכנת ניקוד עכשווית, אם יש רק אחת כזו. איך מנקדים, איך מכניסים מילים למילון וכו'.

מה לגבי קורס לעריכה לשונית? יש כזה דבר? אני יודעת שבאוניברסיטה יש אבל מעניין אותי אם יש משהו מקצועי לציבור החרדי או שהעורכות אצלנו הן פשוט כאלה שטובות בלשון וזהו.
לדעתי יש הרבה מה ללמוד באופן מקצועי. אולי יש סמינרים עם מסלול לשון וזה מה שלומדים שם?
מי שיודעת משהו על התחום הזה, אשמח אם תכתוב לי כאן. הבת שלי בי"ב במעלות ועכשיו חושבת על מקצוע לעתיד וזה התחום שהיא אוהבת חוץ מאיור, ואנחנו קצת באפילה... :cool:
תודה רבה!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תוכנות ניקוד זה דבר שלומדים לבד. אין מה ללמוד בהן. מקסימום אפשר לקבל הדרכה מיצרני התוכנה.
בסמינר הישן היה בזמנו, בבית המורה, קורס עריכה לשונית. היה בו חלק עיוני - חידושי אקדמיה, אבחנות בלשון ועוד, והיה חלק מעשי, בעבודה מול מחשב ו'וורד' ברמה מתקדמת.

Rivk

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
את יכולה לומר לי שם של תוכנה מומלצת?
יש לי חברה שמשתמשת בספיר. אבל היא אמרה שכבר אין לזה שום תמיכה בשום מקום היא פשוט רגילה (מכירה את זה מגרפיקה... כמה קשה להיפרד מהאהוב והמוכר), אבל היא לא יודעת להגיד לי מה מומלץ היום.
תודה רבה!

Rivk

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היא בת 42. סוג של זקנה בת מאה, בהחלט. למה לא לנקד בגיל הזה? היד עוד לא רועדת לה.

יאללה, שמישהו יהיה רציני וימליץ לי על תוכנה. איפה אתם???

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כשניקדתי בסיטונאות עבדתי עם התוכנה של צביקה ברקוביץ.
קראו לה 'נקדן', והשם של החברה היה 'סנופי', או משהו כזה.
(היום מנקדת רק לעצמי מילים פה ושם, בוורד).

אוריתפ

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני למדתי (עריכת לשון) בדוד ילין.
יום לימודים אחד פעם בשבוע (8:30-16:00)
למדו איתי עוד כמה נשים דתיות והיה בסדר.
יש קורס ניקוד בתכנית הלימודים אבל אני לא יודעת עד כמה הוא יעיל (לא התחברתי לשיטה)

בזמנו, כשלמדתי במכללה (מכללת בית וגן) למדתי ניקוד בצורה יסודית מאוד (קיבלתי פטור מקורס ניקוד בלימודי עריכת לשון). אני מניחה שהבת שלך תוכל לבקש לקחת את הקורס הזה. אוכל לומר לך באופן פרטי את שם המרצה שלמדתי אצלה.
אם הבת שלך מעוניינת רק בלימוד ניקוד (ולא בעריכת לשון כוללת)- זו יכולה להיות אפשרות לדעתי.

בהצלחה!
(ד"ש למעלות. גם אחותי לומדת שם בי"ב :) )

בת יהודה

משתמש פעיל
לפלא בעיני שאף אחד עוד לא המליץ על 'נקדנית'. תוכנה מדהימה. משודרגת להפליא. לי יש נקדנית 3 שהיא הכי חדישה. לא עולה הרבה. בסביבות ה300 ואולי 400. מישהו חרדי ממודיעין עילית (נדמה לי) המציא אותה. יש לו שרות מצוין. היא קלה כל כך לשימוש, שאין צורך להסביר. זורמים איתה...
פעם מישהי הביאה לי הוראות כתובות. לא יודעת מאיפה היה לה. בכל אופן, התוכנה שוה כל שקל. אם תרצי, אחפש לך את הטלפון שלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה