קורונה איפה המענק של בִּיבִּי עבור הבֵּייבִּי?

• פותח הנושא stars
  • פורסם בתאריך

הדסדס

משתמש מקצוען
כל עוד הוא נחשב תושב ישראל הוא מקבל כל מה שתושב ואזרח ישראלי מקבל - לזכות ולחובה.
אני חושב שאחרי חמש שנים שהוא לא גר בישראל, הוא מאבד את זכויותיו וחובותיו הישראליות.
ממש מוזר.
אנחנו ממשיכים לשלם ביטוח לאומי אבל קיצבת ילדים הפסקנו לקבל שלושה חודשים אחרי שעזבנו.
כך גם כל החברות שסביבי

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ממש מוזר.
אנחנו ממשיכים לשלם ביטוח לאומי אבל קיצבת ילדים הפסקנו לקבל שלושה חודשים אחרי שעזבנו.
כך גם כל החברות שסביבי
איך בעצם הם יודעים שעזבתם?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
קיבלנו היום את המענק עבורנו, אבל עוד לא קיבלנו עבור הילד. איך זה ייתכן?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
גם עזבתם את הארץ הטובה, וגם לשבוע מטובה אתם מבקשים?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
1596786144300.png

לפי זה נראה לי שיש כאן מיליונרים...

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אם האמריקאים יגידו את זה על אזרחיה שבישראל, זה יהיה כואב יותר...
תלוי למי, בכל מקרה זה מופרך בכל כיוון ובכל ארץ.
אבל אם ארץ הגויים מחוקקת חוקים טפשיים שעוזרים ליהודים מה לנו כי נלין.

ואינו דומה הנידון לראיה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תלוי למי, בכל מקרה זה מופרך בכל כיוון ובכל ארץ.
לדעתי ההיגיון שעומד מאחורי זה הוא שרוב האנשים שיש להם אזרחות של מדינה מסוימת, יש להם גם קשר לאותה מדינה. והקשר הזה יועיל גם לכלכלה של אותה המדינה.
למשל אנחנו, גם אם באופן ישיר לא ננתב המענק הספציפי הזה לכלכלה הישראלית, בסופו של דבר אנחנו עדיין קשורים לארץ, ומעורבים בכלכלתה.

מלבד זאת, הסיבה הבלעדית למענק היא התרומה לכלכלה? אני לא בטוח בזה. אני חושב שאחת הסיבות היא שכל מדינה דואגת לאזרחיה. אזרח נורווגי שנשבה בשבי של דאע"ש, גם אם הוא לא גר בנורווגיה כבר שנים רבות, עדיין המדינה תתערב לטובתו. אפשר לפלפל בהיגיון שעומד מאחורי זה, אבל אחרי שזה מה שמקובל באופן בינלאומי, אני לא רואה סיבה שיהיה הבדל בין התערבות לביטחון האזרח לבין הסיוע הכלכלי. לכאורה.

נערך לאחרונה ב:

חני ש.

משתמש צעיר
גם אנחנו קבלנו רק 750 במקום 1500..
השאלה עבור מי זה.. עבורי או עבור בעלי ?:p

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
השאלה עבור מי זה.. עבורי או עבור בעלי ?:p
הרי אין ספק שכל אחד מכם רוצה שזה יהיה עבור השני. אז תוותרי לו כדי שהוא זה שיזכה לקנות לך מתנה... :)

Rochit

משתמש מקצוען
השאלה עבור מי זה.. עבורי או עבור בעלי ?
גם לנו הגיע רק 750. בדקתי ובעלי היה מעודכן, אבל לי זה היה מעודכן לסניף ישן שאני לא שם כבר למעלה מעשור (מלפני החתונה), ולמרות שאנחנו מקבלים קצבת ילדים בחשבון הנכון, דווקא אני (האם) זו שלא מעודכנת אצלם. מדינת חלם...

mum

משתמש מקצוען
לגבי זה שכתב שלא קיבל עבור התינוק.
אני ילדתי ב10.4 ואת המענק של פסח קיבלתי בשביל התינוק באיחור, אבל קיבלתי.

בפעם הראשונה שתקבלו קצבת ילדים עליו תקבלו גם את המענק, לכאורה.

בנמלך

משתמש פעיל
היום חילקו עוד פעימה. צריכים לבדוק. מי שיש לו בעיה, יפנה למוקד לשאול. היתה הודעה שמי שיש לו חשבון ישן, צריך לעדכן.

היזם

משתמש פעיל
יש מספר טלפון 02-5393733 שבו אפשר לעדכן מספרי ת.ז. של מי שאמור לקבל את המענק ובאם לא קבלתם
על אחד מבני הזוג אתם אומרים את הת.ז. ואת פרטי החשבון ואז הם יודעים לאן להעביר את הכסף

משה466

משתמש חדש
אנחנו גם קיבלנו רק 750. בדקתי באתר של ביטוח לאומי https://www.btl.gov.il/טפסים ואישורים/tfassim-mekuvanim/Pages/IdkunManak.aspx
פרטי חשבון הבנק מעודכנים נכון, אצל אשתי צוין כי הסכום הועבר ב07.08 ואצלי עדיין כתוב כי הוא יכנס בימים הקרובים.
אז אם טרם קיבלתם, זה עדיין לא אומר שיש בעיה.
אך מומלץ לבדוק בקישור הנ"ל האם פרטי החשבון מעודכנים, ובמידה ולא, לעדכן.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
למשל אנחנו, גם אם באופן ישיר לא ננתב המענק הספציפי הזה לכלכלה הישראלית, בסופו של דבר אנחנו עדיין קשורים לארץ, ומעורבים בכלכלתה.
לא הבנתי את המשל.
בעיני מי שלא גר בארץ לא אמור להנות מהתנאים הסוציאלים שלה ולא אמור לקבל זכות לבחור בבחירות שלה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה