איפה אתם מאחסנים גיבויים

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש לי הרבה אתרים שבניתי, ועד היום הגיבוי היה מקומי או בשרתי החברת אחסון או על הVPS עצמו, כעת אני עובר לאחסן הכל בענן שזה כמובן הרבה יותר בטוח.
1. מישהו יודע איפה זה הכי זול לעשות את זה?
2. לדעתי יהיה לי בערך טרה של גיבויים איפה יהיה זול לאחסן את זה?
3. כמה זמן לדעתכם צריך לשמור גיבויים?
4. איך אתם מתמחרים את זה ללקוחות?
5. אני יכול ברעיון גם לשמור את זה לגוגל דרייב של לקוחות, ואז לרוב הלקוחות אז יספיק להם ה15 גיגה חינם של גוגל, אבל זה נשמע לי מתכון בטוח לבעיות.
6. ברעיון יש לי חשבון במייקרוסופט אופיס 365 עם טרה חינם לכל החיים, אבל זה רישיון אקדמאי שמישהו סידר לי, ואני מפחד שזה יכול להחסם אי פעם, אני צודק בחשש??
(יש לי חוץ מזה גם אופיס חוקי לגמרי, למי ששואל...)

Avi300

משתמש פעיל
1. תוכל למצוא בגוגל מקומות עם מחירים מעולים, אפילו 15 דולר לטרה לחודש.
אבל תעשה לפני סקר שוק רציני לגבי אמינות. ובחיים על תניח את על הביצים בסל אחד..

3. אני חושב שזה די אינדודואלי. לא דומה גיבוי נתוני עסק, לגיבוי נתוני אתר... ושניהם לא קריטיים כמו חנות אינטרנטית.. שמידע קריטי למכירות, בשונה מחנות רגילה שבהרבה מהמקרים המידע הקריטי הוא לצרכי מס, ואפשר להתמודד עם זה מול הרשויות.

4. תמחור: אתה צריך לבדוק מה העלויות שיהיו לך בסופו של דבר. אם תלך על אמזון או גוגל לדוגמה, יהיו לך עלויות על כל דבר בנפרד כמו אחסון, טראפיק, בקשות, וכו'.
כך שתצטרך דיי לתמחר אישית לפי כמות הגיבוים וגודלם.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
1. תוכל למצוא בגוגל מקומות עם מחירים מעולים, אפילו 15 דולר לטרה לחודש.
אבל תעשה לפני סקר שוק רציני לגבי אמינות. ובחיים על תניח את על הביצים בסל אחד..

3. אני חושב שזה די אינדודואלי. לא דומה גיבוי נתוני עסק, לגיבוי נתוני אתר... ושניהם לא קריטיים כמו חנות אינטרנטית.. שמידע קריטי למכירות, בשונה מחנות רגילה שבהרבה מהמקרים המידע הקריטי הוא לצרכי מס, ואפשר להתמודד עם זה מול הרשויות.

4. תמחור: אתה צריך לבדוק מה העלויות שיהיו לך בסופו של דבר. אם תלך על אמזון או גוגל לדוגמה, יהיו לך עלויות על כל דבר בנפרד כמו אחסון, טראפיק, בקשות, וכו'.
כך שתצטרך דיי לתמחר אישית לפי כמות הגיבוים וגודלם.
תודה:
3. מדובר בעיקר על מערכות לשליחת אימיילים?
4. התמחור מהבדיקה שלי זה לא אמור להיות משהו יקר אם אני מחלק את העלות בין כל הלקוחות, אבל ברור שזה בעיקר על השירות יותר מעל המחיר שזה עולה לי, האמת שאני מסתפק אם בכלל לקחת כסף על גיבויים או לעשות הכל על חשבוני כי זה יחסוך לי כאב ראש במקרה של תקלה ואני לא צריך עכשיו בלגן של לגבות כמה שקלים מכל לקוח. לכן זה חלק מהסיבה שאני מסתפק אם לא שווה לי להשתמש באחסון של הטרה שיש לי במייקרוסופט הבעיה היא שאני מפחד שהוא ייחסם יום אחד...

אברהם123

משתמש רשום
D I G I T A L
אני מאחסן באמאזון Aws S3
יש לי גיבויים אוטומטיים פעמיים ביום, יש להם api מעולה וברור לכל השפות, והתשלום הוא עבור השימוש בפועל.
אני מגבה רק את הדטהבייס, ואני משלם פחות מדולר בחודש..
אתה יכול למחוק מדי פעם את הגיבוי ולהשאיר רק את האחרונים וכך כמעט ולא תשלם כלום.
ככה יש לי ראש שקט!!
גם בחברה שבה אני עובד מגבים באותו אופן.

aaron30

משתמש רשום
אני מאחסן באמאזון Aws S3
יש לי גיבויים אוטומטיים פעמיים ביום, יש להם api מעולה וברור לכל השפות, והתשלום הוא עבור השימוש בפועל.
אני מגבה רק את הדטהבייס, ואני משלם פחות מדולר בחודש..
אתה יכול למחוק מדי פעם את הגיבוי ולהשאיר רק את האחרונים וכך כמעט ולא תשלם כלום.
ככה יש לי ראש שקט!!
גם בחברה שבה אני עובד מגבים באותו אופן.

כמה אתה משלם תעבורה לגיגה?
המחירון שם כל כך מסובך!

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מישהו הנתסה בOVH object storage ?
זה נראה שצריך לכניס לחשבון קודם כל 40 דולר בשביל להתחיל להשתמש, הבנתי נכון?

Aharono

משתמש פעיל
D I G I T A L
1-2. (לא ממש עונה על השאלה לגופו של עניין, אבל אני חושב שזה יכול להועיל): אני בדקתי לצורך לקוח שרצה לגבות קבצי וידאו גדולים (10-12 ג'יגה לקובץ) ונכון להיום, יש לו כ300 ג'יגה, אז עשינו לו חשבון של גוגל דרייב של טרה (כ40 ש"ח בחודש, שאני חושב שאבי יסכים איתי שגוגל הרבה מעבר ל"סל אחד") ואז הגדרנו את התיקייה שרוצים לגבות כהתיקייה של google drive שתגובה אוטומטית, אני זוכר שזה היה מחיר טוב וממש נוח למקרה הספציפי.

* כוכבית מעניינת, גוגל מחליפים את גוגל דרייב המפורסם ב"google one"
(https://one.google.com/getupdates), מה שרלוונטי לענייננו זה שהם יכפילו את כמויות האחסון בתשלום (לדוגמה 2 טרה יעלו 40 שקל), ככה שגם בשבילך לכאורה זה פתרון טוב.

5. לעניות דעתי, במידה והלקוח עצמו מתעסק עם הגיבוי (כמו קבצי הוידאו הנ"ל), אז אתה יכול לסדר לו את זה, מסביר לו שאם הוא ישנה את הסיסמה\יהרוס\ישבור\יקלקל - הגיבוי ייפסק ומבקש מהאחראי שם שיוודא שהגיבוי אכן פועל בפעם ב.. ואז אתה מתפלל שיהיה בסדר, אבל בכל אופן, זה לא בתחום אחריותך... אמנם, במידה ואתה צריך לגבות\לשחזר את המידע (וכל שכן אם אתה גובה על זה תשלום), תדמיין לעצמך מה יקרה אם גבית תשלום עבור גיבוי שאחרי שנתיים הוא לא עובד (נגמר המקום, שינו את הסיסמה וכו')... זה מתכון לאסון, לא הייתי עושה את זה לעולם, בטח שלא בשביל כאלו סכומים בחודש.

אם אני מבין נכון, אתה רוצה לעשות גיבוי ממס' אתרים-שרתים שונים, ממילא צריך לכתוב תוכנה\סקריפט שתעשה את זה פעם ב.. אני הייתי בודק את ה API שיהיה נוח עוד לפני שהייתי בודק אם זה ייצא 40 ש"ח בחודש או 50... הזמן שלך שווה יותר מהסכומים האלו..

* באותו עניין, נקודה שהייתי חושב עליה, במידה וכל האתרים חולקים את אותו החשבון, יוצא שלקוח אחד עם גישה לשרת (במידה ואכן ללקוח יש את הפרטים לשרת שהוא עצמו משלם עליו) או מישהו שפרץ לאחד השרתים שמאחסנים אתר שלך, יכול לגשת לגיבוי של כל המשתמשים.. אני הייתי מחפש פתרון write only לכל משתמש לתיקייה מסוימת, שגם אם הגיעו לפרטי המשתמש, אי אפשר למחוק\לשנות\לגנוב את הגיבויים של המשתמש הזה\אחרים.

אשמח לתגובות, בהצלחה

Avi300

משתמש פעיל
החלוקה של מספר שרתים לא מיועדת להגן על פריצה, אלא על קריסה של אחד מהשירותים ושהלך החומר.
לגבי תוכנות כופר,
במידה והשטח גיבוי מעוגן לexplorer,
(mount), סיכוי גבוה שהוא גם יוצפן. אבל עם הסיסמא נמצאת באיזה קובץ, או שהגיבוי נעשה עם תוכנה שהותאמה אישית, פחות סביר.

הפתרון הוא להחזיק גרסא שלא ניתנת לדריסה.

אברהם123

משתמש רשום
D I G I T A L
כמה אתה משלם תעבורה לגיגה?
המחירון שם כל כך מסובך!
סליחה.. רק עכשיו הגעתי לבדוק את זה..
החשבונית של החודש האחרון כללה אחסון שתפס 2GB (גיבויים), תעבורה שכללה משהו כמו 350 בקשות POST ו60 בקשות אחרות, וסה"כ התשלום עמד על 0.08 דולר!!!

לפי מה שכתוב שם המחיר הוא:
$0.023 לכל GB ל50TB ראשונים.
$0.005 per 1,000 PUT, COPY, POST, or LIST requests
$0.004 per 10,000 GET and all other requests

הגיבוי שלי מתבצע פעמיים ביום, וכולל 5-6 דטהבייסים שכל אחד מהם מגובה לקובץ נפרד ועולה לשרת בנפרד.

החודש הנוכחי זה עומד כבר על 3.5 GB והמחיר הוא 0.03 דולר.

בכל מקרה, אני בחרתי בהם בגלל העמידות שלהם, הקלות של ההתממשקות אליהם, והרוגע שזה נותן לי.
אחרי שבעבר שרת (VPS) שהיה לי על OVH נמחק והתאפס עם כל החומר שהיה עליו, לאחר איזה קריסה שהייתה להם בשרתים:( וזה לא היה נחמד..
אז נכון שהשרת שלי גם היום באיזה חברה זולה.. אבל לפחות הגיבויים שמורים במקום טוב.

לגבי גוגל דרייב, אם אתה רוצה סקריפט אוטומטי שיעשה את זה, ממה שאני בדקתי בזמנו - זה יותר בעייתי, מבחינת הדרישות של ההזדהות שלהם. אם זה משהו שאתה מעלה פעם אחת וגמרנו, או שהלקוח מעלה כל פעם - נראה שזה יצא לך יותר זול..

נערך לאחרונה ב:

Avi300

משתמש פעיל
לגבי סקריפט לדרייב, זה לא כזה מסובך, ואפשר למצוא ברשת.
אני אישית שונא את דרייב, אבל עם אמזון אני לא מסתדר.
ובמקרים של כמויות תעבורה גדולות מכמה dbים, המצב עלול להיות יקר בהרבה..
לibm למשל יש גם ענן s3, במחירים שפויים טיפה יותר, ומחירון פחות מורכב.
יש אפילו תכנית חינמית מוגבלת. (ללא אשראי..)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  31  פעמים

לוח מודעות

למעלה