אין מספיק זיכרון

dafnat

משתמש מקצוען
בזמן האחרון המחשב נתקע לעיתים קרובות (יכול להיות גם כמה פעמים ביום, ולפעמים פעם בכמה ימים) ומעלה הודעה: Your computer low in memory או משהו דומה, ואז מסך שחור ו... חייבים לכבות את המחשב. מה זה יכול להיות? אני משתמשת סה"כ באקסל בקבצים קטנים או מקסימום מדיה פלייר. איך אפשר לפתור את זה?

ישיר333

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
דבר ראשון תבדקי את שימוש המעבד: לחצן ימני על שורת המשימות > מנהל המשימות > תלחצי על הכותרת של העמודה CPU, כדי שיסדר מהגדול לקטן, ואז תוכלי לראות אם יש לך תוכנה או משהו שגוזל הרבה כוח מהמעבד (תוכנות שמגיעות ל-10% זה הרבה מאוד. בד"כ זה 5% ומטה). אם כן - תראי איך את מבטלת את השימוש בתוכנה הזו (אולי תוכנה שפועלת ברקע או נפעלת אוטומטית עם windows).
אם לא - תמשיכי לברר

dafnat

משתמש מקצוען
יש לי אנטי וירוס של ESET . האם יש משהו אחר שמומלץ?
סגרתי את היישום ההוא ועכשיו זה בסדר בינתיים.

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
השאלה היא מאיפה היישום הזה נחת שם.

-ואם נניח שזה וירוס-
לפני כמה שנים היה נפוץ ווירוס (לפעמים אני עדיין שומע עליו), שהיה מעתיק כל קובץ שנפתח במחשב ושומר אותו שוב בצורה שלא ניתנת לקריאה רגילה (על כל פתיחה - שמירה של הקובץ שוב). ולכן אפילו מחשב של מישהו שהיה סה''כ מקליד בוורד, המחשב היה נופל.
אנטי ווירוס רגיל לא מזהה אותו בד''כ, וצריך בשבילו אנטי מולר. יש לי מדריך מפורט לשימוש בתוכנה מעין זו, אבל זה מצריך ידע בסיסי במחשבים.
אם את חושבת שתסתדרי, אני אתן את המדריך.

dafnat

משתמש מקצוען
אני יכולה לנסות, אני לא ממש בורה...תודה רבה

חני שכטר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לי יש אותה בעיה, בדקתי לפי ההוראות של ישיר, וגילתי שיש תוכנה בשם OneDriveSetup שתוספת 26% איך אני מבטלת את זה? אני בכלל לא משתמשת בו.
אשמח לעזרתכם
נסתי למחוק ולא הצלחתי.

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י dafnat;n5069159:
אני יכולה לנסות, אני לא ממש בורה...תודה רבה

אם הווירוסים קיימים כבר במחשב, תוכנת אנטי ווירוס פשוטה לא תעזור כעת.
מה שצריך זו תוכנה להסרת מולרים ונוזקות, דבר שמצריך לרוב טכנאי. אם את חושבת שתסתדרי לבד, אני ממליץ על התוכנה Malwarebytes Anti-Malware.
לאחר ההתקנה שלה, תעלי את המחשב במצב בטוח (Safe Mode) ותריצי סריקה של התוכנה על כל כונן זיכרון בנפרד, החל מכונן המערכת.
לאחר שסיימת את כל הכוננים, הפעל את המחשב מחדש (שוב, במצב בטוח - Safe Mode) והרץ סריקה בודדת על כונן המערכת. אם הכל יוצא תקין - ברכותי. אם לא, גש לטכנאי.

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אין דופי;n5069923:
אם הווירוסים קיימים כבר במחשב, תוכנת אנטי ווירוס פשוטה לא תעזור כעת.
מה שצריך זו תוכנה להסרת מולרים ונוזקות, דבר שמצריך לרוב טכנאי. אם את חושבת שתסתדרי לבד, אני ממליץ על התוכנה Malwarebytes Anti-Malware.
לאחר ההתקנה שלה, תעלי את המחשב במצב בטוח (Safe Mode) ותריצי סריקה של התוכנה על כל כונן זיכרון בנפרד, החל מכונן המערכת.
לאחר שסיימת את כל הכוננים, הפעל את המחשב מחדש (שוב, במצב בטוח - Safe Mode) והרץ סריקה בודדת על כונן המערכת. אם הכל יוצא תקין - ברכותי. אם לא, גש לטכנאי.

זה המדריך....
תעדכני בבקשה

dafnat

משתמש מקצוען
עשיתי. הוא באמת מצא 12 בעיות. ניקיתי ועכשיו כשאני מעלה ובודקת במנהל ההתקנים, אני לא רואה את היישום שהיה קודם (לפני כן בכל אתחול נוא היה מופיע). אני מקווה שזה באמת יפתור את הבעיה.
ממש ממש תודה

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
בשמחה
בכללי, מומלץ להריץ סריקה כזאת אחת לחודשיים, בעיקר למחשבים שמורידים אליהם קבצים דרך קבע.

ישיר333

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הגאונית;n5069445:
לי יש אותה בעיה, בדקתי לפי ההוראות של ישיר, וגילתי שיש תוכנה בשם OneDriveSetup שתוספת 26% איך אני מבטלת את זה? אני בכלל לא משתמשת בו.
אשמח לעזרתכם
נסתי למחוק ולא הצלחתי.

היתה לי אותה הבעיה בדיוק. בסופו של דבר מה שהועיל לי זה שמצאתי את הקובץ ומחקתי אותו. לשים לב שזה לא onedrive עצמו אלא קובץ ה-setup (אני מחקתי את הonedrive וזה לא הספיק עד שמחקתי את הOneDriveSetup)

ישיר333

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

חני שכטר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לא מצליחה למחוק, משהו יכול להדריך אותי איך למחוק?
כותב שאני צריכה הרשאה כדי לבצע פעולה זו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה