התייעצות איך קורה שינויים גדולים בין שתי קרנות סל זהות

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

חיים של שלום

משתמש פעיל
מישהו יודע להסביר איך יתכן שינוי גדול כ"כ בין שתי קרנות סל שאמורות להיות זהות (מחקות מדד ת"א 125).
מצורף תמונה מעכשיו, הראשון קרן סל של פסגות עלה היום ב1.11% והשלישי ברשימה של קסם ירד היום ב0.10%

צילום מסך אקסלנס.png

נערך לאחרונה ב:

דף גמרא

משתמש מקצוען
מישהו יודע להסביר איך יתכן שינוי גדול כ"כ בין שתי קרנות סל שאמורות להיות זהות (מחקות מדד ת"א 125).
מצורף תמונה מעכשיו, הראשון קרן סל של פסגות עלה היום ב1.11% והשלישי ברשימה של קסם ירד היום ב0.10%

צפה בקובץ המצורף 1783561
שאלה מעיינת
דווקא היום דוקא הקרן של קסם עלתה ב 1.64%
ושל פסגות ב1.04%
בעוד שהמדד עצמו עלה היום ב1.5%

אגב, כשתבדוק לטווח של שבוע ויותר
ההפרשים ביניהם זניחים.

נערך לאחרונה ב:

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

צפה בקובץ המצורף 1783561
שים לב שקרן הסל של קסם שצירפת כאן היא עם סחירות מאוד נמוכה.
לדוגמה ביום המסחר האחרון החליפו שם ידיים רק 176 אלף ש"ח ובנוסף העסקה האחרונה שם במסחר הרציף בוצעה בשעה 15:50,
בעקבות כך השערים בה לא כל כך מעודכנים.

לכן גם נוצר הפער המשמעותי הזה מדי יום לעומת הקרן של איביאי שהרבה יותר סחירה ועם מחזור יומי של מעל 8 מיליון ש"ח,
שם העסקה האחרונה במסחר הרציף בוצעה ב 17:03.

דף גמרא

משתמש מקצוען
שים לב שקרן הסל של קסם שצירפת כאן היא עם סחירות מאוד נמוכה.
לדוגמה ביום המסחר האחרון החליפו שם ידיים רק 176 אלף ש"ח ובנוסף העסקה האחרונה שם במסחר הרציף בוצעה בשעה 15:50,
בעקבות כך השערים בה לא כל כך מעודכנים.

לכן גם נוצר הפער המשמעותי הזה מדי יום לעומת הקרן של איביאי שהרבה יותר סחירה ועם מחזור יומי של מעל 8 מיליון ש"ח,
שם העסקה האחרונה במסחר הרציף בוצעה ב 17:03.
הארה חשובה.

אגב,
האם זה נתון שצריך להתחשב בו ברכישת קרן סל?

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הארה חשובה.

אגב,
האם זה נתון שצריך להתחשב בו ברכישת קרן סל?
בהחלט, אני תמיד בוחן את הנושא הזה,
אך עם זאת אציין שהחשיבות שלו גדולה יותר ככל שטווח ההשקעה הוא קצר יותר.
עבור סוחר יומי לדוגמה קרן הסל של קסם בכלל לא רלוונטית ועבור משקיע פסיבי ל30 שנה זה לא באמת ישנה משהו (בהנחה שהקרן תשרוד ולא תיסגר מחוסר רווחיות למנהליה).

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
זה ממש חשוב
האם משקיע ארוך טווח צריך לחשוש מקרנות סל קטנות שיסגרו באמצע ההשקעה
ויגרמו לאירוע מס?
בוודאי, לכן העדפה תמיד תהיה ללכת על קרן שמאמינים בשרידותה.
חשוב לציין שסגירה של הקרן כמובן לא תגרום לאיבוד הכספים אלא רק לאירוע מס שעלול להיות כואב.

באופן אישי אני תמיד מעדיף קרן אמריקאית/אירית לדוגמה כאשר אני משקיע פסיבי במדדי מניות מרכזיים בין היתר גם בגלל ההיבט הזה.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הסתכלתי כעת בכל הקרנות הכשרות המחקות את ת"א 125, זה נראה שאין בהכרח קשר בין גובה המחזור לבין התשואה.

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הסתכלתי כעת בכל הקרנות הכשרות המחקות את ת"א 125, זה נראה שאין בהכרח קשר בין גובה המחזור לבין התשואה.
לא טענתי שגובה המחזור משפיע על התשואה של הקרן בטווח הארוך,
טענתי שגובה המחזור גורם לפערים נקודתיים בשינוי היומי בין הקרנות שכותב הפוסט שאל לגביהם.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לא טענתי שגובה המחזור משפיע על התשואה של הקרן בטווח הארוך,
טענתי שגובה המחזור גורם לפערים נקודתיים בשינוי היומי בין הקרנות שכותב הפוסט שאל לגביהם.
וזה בדיוק מה שכתבתי שאני לא רואה שזה משפיע, מצ"ב צילום מסך :
1.png
2.png

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
וזה בדיוק מה שכתבתי שאני לא רואה שזה משפיע, מצ"ב צילום מסך :
צפה בקובץ המצורף 1785132צפה בקובץ המצורף 1785133
התכוונתי שזה גורם לפער כלשהו, לא בהכרח שהפער יהיה חיובי או שלילי.
הדוגמה שלך מציגה קרן עם פער גדול יותר אבל זה לא סותר את מה שאמרתי, עדיין יש פער.

דוגמה שתמחיש את מה שאני מתכוון:
אם תחפש את קרנות הסל SPY ,VOO ו IVV שעוקבות אחר מדד S&P500 בבורסה האמריקאית עם מחזורי מסחר אדירים אתה תראה שאין בין הקרנות הללו פער מהותי בתשואה היומית.

חיים של שלום

משתמש פעיל
בהחלט, אני תמיד בוחן את הנושא הזה,
אך עם זאת אציין שהחשיבות שלו גדולה יותר ככל שטווח ההשקעה הוא קצר יותר.
עבור סוחר יומי לדוגמה קרן הסל של קסם בכלל לא רלוונטית ועבור משקיע פסיבי ל30 שנה זה לא באמת ישנה משהו (בהנחה שהקרן תשרוד ולא תיסגר מחוסר רווחיות למנהליה).
תודה רבה
לא ידעתי כלל על העניין הזה.
ואם הקרן תיסגר אז מה יעשו עם הכסף המושקע שם

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה