בקשה איך קוראים למקצוע הזה?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
חברה שבמקצוע מגיהה ועורכת ספרותית שאלה אותי, מניחה שיש כאן מי שיוכל להפנות אותה הלאה:
אני נתקלת הרבה באתרים שאינם ערוכים טוב - ואפילו מבייש.
הן מבחינת תוכן כתוב והן מבחינת הגשה עיצובית.
בהגהות של שניהם אני טובה מאוד: יכולה לתת הנחיות איפה להזיז כותרת, להקטין פונט, לצמצם רווחים וכד', וכמובן להגיה ולערוך תוכן בדיוק כמו שעשיתי בספרך.
יש לך רעיון איך נכנסים לשוק הזה?
יודעת האם זה מקצוע קיים?
ויש לך רעיון איך מסבירים לבעלי אתרים למה זה נצרך? ומה התועלת שתהיה להם מזה (בעיקר תדמית מכובדת ולא העיקר לצאת ידי חובת אתר)
אשמח לתשובתך!

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
חושבתני שהמקצוע קרוי 'עריכת תוכן'.
אם אני מנחשת נכונה במי מדובר, הרי שעריכה שלה אכן תשביח פלאים כל טקסט.
לענ"ד כדאי שיהיה לה אתר משלה (ישנן פלטפורמות חינמיות לצורך העניין) והיא תוכל להציג שם טקסטים שערכה ולהשוות בין מקור לתוצר המוגמר. אתר כזה מהווה מעין תיק עבודות.
בתור ניק בפרוג היא תוכל לבוא בקהל ולשווק את עצמה. - יש כאן מפתחי אתרים, אנשים שנזקקים לשירותיהם ועוד שלל אנשי מקצוע שישמחו לזכות בטקסט מלוטש שילווה את אתריהם.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
חושבתני שהמקצוע קרוי 'עריכת תוכן'.
מדובר במשהו קצת מעבר... כתיבת תוכן הולכת ביחד עם קידום אתרים ושיווק. כדאי מאוד שיהיה גם ידע בתחום הזה, או שיתוף פעולה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לא נראה לי שאי מי יסכים שיציגו לראווה טקסט שלו לפני עריכה

אפשר להעלות דוגמאות שאינן עבודות שבוצעו עבור אחרים, אלא כאלו שנכתבו במטרה להמחיש את תרומת העריכה לטקסט הבוסרי.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
תודה רבה לעונים!
אודה להכוונות נוספות.
האמת שהייתי מניחה את השאלה בפורום המתאים, הבעיה היא שאין לי הרשאה :(

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
למיטב ידיעתי -
התוכן = עריכת תוכן.
מבחינת נראות = מעצב גרפי, designer בלעז.

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
קופירייטר או כותב תוכן לאתרים, עם ניסיון בפועל, אמור לדעת לתת בדיוק את ההערות הללו

עשירה

משתמש מקצוען
אם זה קשור לחוויית המשתמש/ממשק המשתמש, ז"א גם מבחינה פונקציונאלית וגם מבחינה ויזואלית ונוחות המשתמש, אז זה מקצוע שנקראת UI/UX

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה