שאלה איך מתכננים רקע?

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נגיד ואני מסתדרת עם הדמויות עצמן תמיד מגיע הרגע שצריך להשים משהו מאחור,
משחקים בחצר, שכונה, רחוב , מרכזי קניות וכדו'
ויש פעמים שצריכים את אותו המקום מזוויות שונות,
איפו מוצאים את הרקעים האלו? איך מתכננים אותם?
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון,
זה דבר שאני די תקועה ומרגישה מקובעת, שוברת את הראש, והתוצאה בהתאם.

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
לא הבנתי את השאלה.
את שואלת על דגמים תלת מימדיים ?
או על ציור ידני של רקעים ?

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עם איזו תוכנה אתם עובדים? יש בקליפ פיינט המון רקעים תלת מימדיים ודו מימדיים בהם ניתן להעזר לקבל לפחות כיוון כללי לרקע, יש גם מאיירים שמשתמשים בזה ככה כשכבה מתחת לדמויות בלי יותר מדיי שינויים. כשאני מציירת ציור עם רקע אני מתחילה קודם מהרקע ואחרכ ממקמת את הדמות כי לי יותר קשה לצייר דמות ואז למקם אותה נכון. אבל זה סובייקטיבי.

איך לסובב את אותו הרקע במרחב, הדרך הקצרה זה רקע תלת מימדי והדרך הארוכה והיעילה יותר זה פרספקטיבה שאתם ודאי יודעים טוב. יש בפרספקטיבה אפשרויות מדידה עד פרטי פרטים שמאפשרים לסובב כל צורה במדוייק. כותבת על זה כמה פוסטים לדברים שכיחים למאיירים אשתף כשיהיה מוכן...

Hodaya_Hadasa

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עם איזו תוכנה אתם עובדים? יש בקליפ פיינט המון רקעים תלת מימדיים ודו מימדיים בהם ניתן להעזר לקבל לפחות כיוון כללי לרקע, יש גם מאיירים שמשתמשים בזה ככה כשכבה מתחת לדמויות בלי יותר מדיי שינויים. כשאני מציירת ציור עם רקע אני מתחילה קודם מהרקע ואחרכ ממקמת את הדמות כי לי יותר קשה לצייר דמות ואז למקם אותה נכון. אבל זה סובייקטיבי.

איך לסובב את אותו הרקע במרחב, הדרך הקצרה זה רקע תלת מימדי והדרך הארוכה והיעילה יותר זה פרספקטיבה שאתם ודאי יודעים טוב. יש בפרספקטיבה אפשרויות מדידה עד פרטי פרטים שמאפשרים לסובב כל צורה במדוייק. כותבת על זה כמה פוסטים לדברים שכיחים למאיירים אשתף כשיהיה מוכן...

אבל אם נגיד אני לא רוצה להשתמש ברקעים שקיימים ונגיד יש לי סתם כמה ציורים שאני צריכה לעשות באותו חדר כלשהו אבל כל פעם הדמות עומדת במקום אחר אני יצייר את הרקע ואז אשתמש בו כל פעם ? ככה ?

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אבל אם נגיד אני לא רוצה להשתמש ברקעים שקיימים ונגיד יש לי סתם כמה ציורים שאני צריכה לעשות באותו חדר כלשהו אבל כל פעם הדמות עומדת במקום אחר אני יצייר את הרקע ואז אשתמש בו כל פעם ? ככה ?

אפשר לא לשנות את הרקע ורק לסובב את הדמות ואת הרקע להגדיל ולהקטין אם מתקרבים אליה. אבל בדרכ בקומיקסים משנים את הרקע ומבובבים אותו יחד עם הדמות גם כשמשנים זוית מצלמה כי זה יותר מעניין ויותר אמין. אם כרגע קשה לך לצייר כזה דבר ויש לך מצלמה פשוט תצלמי כמה שוטים בחדר שלך כדי לקבל כמה קווים מנחים וכמה זויות. זה הדבר הראשון שמלמדים אגב בקורס איור כאן איך לצייר רקע ואיך לסובב אותו. יש באתר שלי פוסט עם דוגמא לסקיצה לחדר ב3 פרספקטיבות שונות זה הסבר על פרספקטיבה עם נקודת מגוז אחת. יש 3 סוגים של פרספקטיבות לינאריות מתכננת לכתוב בהמשך הסבר על היתר בע"ה ועל זויות מצלמה. להתחיל מבניית הרקע לפעמים זה יותר נוח. לכן גם באתר שלי התחלתי מזה. לא יודעת כמה זה יעזור לך אז מצרפת הסבר גם של קליפ סטודיו, זו התוכנה בה את עובדת?

Hodaya_Hadasa

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אפשר לא לשנות את הרקע ורק לסובב את הדמות ואת הרקע להגדיל ולהקטין אם מתקרבים אליה. אבל בדרכ בקומיקסים משנים את הרקע ומבובבים אותו יחד עם הדמות גם כשמשנים זוית מצלמה כי זה יותר מעניין ויותר אמין. אם כרגע קשה לך לצייר כזה דבר ויש לך מצלמה פשוט תצלמי כמה שוטים בחדר שלך כדי לקבל כמה קווים מנחים וכמה זויות. זה הדבר הראשון שמלמדים אגב בקורס איור כאן איך לצייר רקע ואיך לסובב אותו. יש באתר שלי פוסט עם דוגמא לסקיצה לחדר ב3 פרספקטיבות שונות זה הסבר על פרספקטיבה עם נקודת מגוז אחת. יש 3 סוגים של פרספקטיבות לינאריות מתכננת לכתוב בהמשך הסבר על היתר בע"ה ועל זויות מצלמה. להתחיל מבניית הרקע לפעמים זה יותר נוח. לכן גם באתר שלי התחלתי מזה. לא יודעת כמה זה יעזור לך אז מצרפת הסבר גם של קליפ סטודיו, זו התוכנה בה את עובדת?

וואי תודה טלי'ה אני יגיד לך פשוט ילדה אחת באה אלי ושאלה אותי אם אני יכולה לעשות לה קומיקס כלשהו על חנוכה והייתי צריכה לצייר סוג של בית כנסת ובקיצור הסתבכתי לגמרי עם התכנון של הרקע והשאלה של דינה טוטיאן היתה ממש במקום את אולי יכולה להגיד לי איך קוראים לאתר שלך ? בטוח יש שם מלא ידע כמו שאת מעבירה פה ...
עריכה : עכשיו אני רואה שנתת קישור לאתר שלך ... תודה !

נערך לאחרונה ב:

Hodaya_Hadasa

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אה ו.. כן התוכנה שאני משתמשת בה זה קליפ סטודיו ובאמת הייתי צריכה בשבילה הדרכה פשוט התחלתי לנסות בעצמי ולראות איך זה עובד אבל את יודע ת ... תמיד יותר טוב ללמוד

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לא הבנתי את השאלה.
את שואלת על דגמים תלת מימדיים ?
או על ציור ידני של רקעים ?
טוב, אז אני משתמשת בפוטושופ,
ולצייר חדר זה באמת פשוט כי יש בבית
והתסבוך הוא כשיוצאים החוצה, סתם רחוב , שכונה, וכאלה
וגם נראה לי שבעולם החרדי הרקע צריך להראות עם האופי המתאים
ובאמת חוץ מלצאת לצלם בחוץ אין דרך נוספת?

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ולא דגמים מוכנים אלא לצייר בעצמי

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

זה לא בדיוק הפרספקטיבה,
לבנות אותה אני די מצליחה, וגם למקם את הדמות בצורה טובה, הולך.
ובעיה שלי זה במה למלא את המרחב הפתוח, שיראה טוב ולא סתם בית מרובע עם גג ורעפים
רעיונות וצורות של בתים, בניינים, רחובות, גינות משחקים, מהעולם החרדי שלנו כאן בארץ
באתרים של תמונות אני מוצאת המון דברים מחול שלא נראים רלוונטיים לכאן ועכשיו

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אה עכשיו הבנתי. בקיצור נוף עירוני בערים חרדיות.

מה שאני עושה זה לחפש רפרנס באינטרנט. לא מעתיקים מהרפרנס כי בדרכ זה תמונות גרועות מכל בחינה, קומפוזיציה, זוית מצלמה עקומה, עיוותים שונים, תאורה מחרידה וצבע בהתאם וכו. שמעתי השבוע מהמורה שלי במצלמה מאבדים 50 אחוז מהצבעים. אין לי מושג אם זה נכון או לא ובאיזה מצלמות. זה שאלה לקהילה אחרת...

מה שאני עושה עם הרפרנסים זה פשוט עוזר לי חזכור פרטים מסויימים איך נראים המזגנים ודודי השמש מעברי החציה וכו. ואז מתכננים את הרקעים. אם זה רקע שאת הולכת לסובב אז השיטה למקם הכל קודם במבט על ואז לעשות דיסטורט ואז לבנות מזה לפי הפרספקטיבה היא שיטה נוחה בעיני.

מצרפת לך כמה תמונות פשוטות מהרשת שעוזרות לזכור פרטים מסויימים איך כל דבר נראה.

הדרך ששולם לימד אותנו היא שונה. הוא פשוט אמר לצייר מלבנים באיזה פרספקטיבה שבחרנו עם העדפה לדו מגוזי, להוציא בליטות למלבנים מרפסות וסוכות.. להוסיף מדרכות וכבישים ותחנת אוטובוס, כמה דמויות עם שקיות עמוסות, רמזורים מעברי חציה וכמובן אוטובוס אחד לפחות. בכיתה שלי יצאו יצירות ממש יפות כשקיבלנו מטלה של לצייר רחוב סואן בבני ברק, זה היה כיף.. אני אישית פחות זוכרת את כל הפרטים ולכן כדי שיראה אמין אני מסתכלת מה יש ברחוב אמיתי ואז מציירת ככה. השיטה הזו של המלבנים אפשר באמצעותה למקם אחרכ תדמויות.. יש מלא תמונות של ערים ברשת זה סתם רעיונות שאהבתי ויחסית קל לצייר. הדבר שהכי מוסיף בעיני זה המכוניות ועמודי חשמל. כי זה דבר שאנחנו יודעים באיזה גודל הוא וזה עוזר ליצור פרופורציות ולמקם דמויות בגובה ועומק נכון. החוטי חשמל הם גם שוברים טיפה את השיעמום הרגיל של לצייר ריבועים בפרספקטיבה כי החוטים חוצים את הכבישים באלכסונים מעניינים. יש אין סוף רעיונות אבל בעקרון טוב שיהיה בארסנל כמה ציורי רחוב (זה נשמע רע ציור רחוב חחח אבל הכוונה לציור של רחוב), ציור של מכולת מחסן או סופר, גני משחקים, רכבת או אוטובוס מבפנים. גן משחקים אם את לא מסתדרת עם צורות מורכבות שאינן עגולות או מרובעות עדיף להסתכל על רפרנס. יש כמה שיטות לצייר גן משחקים או כל צורה שהיא לא בדעוק עגולה או מרובעת (מורכבת)
יש כלי גיאומטריה מאד חזקים בפוטושופ ליצירת אדריכלות ממש. אבל בדרכ יותר קל ליצור ציורים כאלה בקליפ פיינט כי יש שם יותר סרגלים וכלי עזר לציורים כאלה. לא יודעת אם עזר או חפר ו עניין מה יש כאן לחבר'ה להוסיף.
Screenshot_20201216-223408_WhatsApp.jpg
Screenshot_20201216-223356_WhatsApp.jpg
Screenshot_20201216-223350_WhatsApp.jpg
Screenshot_20201216-223713_WhatsApp.jpg

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הווווו, יפי זה מה שחיפשתי ,
הרעיון של קודם מלמעלה ואז לרדת נשמע מעניין אני צריכה לנסות אותו
תודה טלי'ה

וכן אשמח לעוד רעיונות למי שיש מה להוסיף

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
הווווו, יפי זה מה שחיפשתי ,
הרעיון של קודם מלמעלה ואז לרדת נשמע מעניין אני צריכה לנסות אותו
תודה טלי'ה

וכן אשמח לעוד רעיונות למי שיש מה להוסיף
אין הרבה.
זה בעיקר להתבונן, ולשים לב :)
ולא משנה כמה הוא יודע, מאייר תמיד מגלה דברים חדשים שהוא לא שם לב אליהם.
טיפ קטן, שנותן תחושה ממש חזקה לאזור חרדי(ואני מתנצל מראש:p):
כבלי חשמל מתוחים בין בניינים, עמודי תאורה וכדו'.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אה ו.. כן התוכנה שאני משתמשת בה זה קליפ סטודיו ובאמת הייתי צריכה בשבילה הדרכה פשוט התחלתי לנסות בעצמי ולראות איך זה עובד אבל את יודע ת ... תמיד יותר טוב ללמוד

קליפ סטודיו זה התוכנה הכי חזקה בעיני למאיירים והיא מצריכה למידה כמו כל תוכנה כי יש בה הרבה אפשרויות.

מה שאני מציעה

להתחיל בלצייר חלון במבט קדמי, עדיף חלון שמורכב מכמה חלקים ומה טוב עם איזה קשת בקטנה. אחרכ מנסים לצייר מבנה בפרספקטיבות שונות ולהדביק את החלון. בכל מבנה החלון יראה שונה ונראה חלקים שונים שלו , זה לא מסתכם ברק להדביק את אותו חלון ולהזיז איזה פינה שיראה שמקביל לבניין. אחרכ מוסיפים עוד פרטים לבניין והכל ידני ואחר מציירים עיר והכל מתחיל מהבנה מציור של חלון קטן, כי החלונות והטקסטורה הם אלה שיוצרים לנו קווי קונטור על הבנינים שלא יראו כמו קוביות חמאה באופק.. כשיהיה לי פנאי גם על זה מתכננת לכתוב הסבר כי דווקא בפוטושופ יש כלים חזקים לזה שפחות מודעים לקיומם. אבל בקליפ פיינט אפשרי לבצע גם וביתר קלות. יש לך שם סרגלים שונים אחד מהם סרגל פרספקטיבה וזה נוח וידידותי יותר מפוטושופ. אני חושבת שזו הדרך הכי טובה לתכנן רקעים מהראש. אבל צריך לדעת כלי מדידה בסיסיים כדי לא לקבל עיוותים. כותבת על זה מסודר בבלוג זה עוזר לי גם להבין יותר טוב ולתרגל בעצמי.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים

דרך הכי מדהימה בעיני לתכנון רקע. כל שצריך לעשות זה לצייר רקע שטוח בזוית 90 מעלות בלי םרספקטיבה בכלל. יש כאן שידוך בין מידול לציור, יוצא תוצאה של 2.5 מימדים זה עדיין נראה כמו ציור וזה לא מצריך מידול אמיתי . זה אולי יותר רלוונטי לאנימציה אבל זה לא מצריך מידול או זי בראש ובעיני התוצאה מטורפת אבל עדיין נראית כמו ציור, מה יותר מושלם מזה

בטח חסור בנטפרי. זה ציור בית קפה ילדותי וקרטוני של מרקו בוצי שהפך את זה לרקע כמעט תלת מימדי עם תנועות מצלמה תאורה טקסטורה ומימד. לא הכי קשור אבל הכל נעשה בתוכנות חינמיות (חוץ מפוטושופ או קליפ פיינט שיש לרובנו)

מדהים או מה? גם אם לא מבינים מה הוא אומר הוא מראה על איזה כפתורים לוחץ. שווה לנסות אבל זה חומר טיפה מתקדם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה