חלבי איך משתמשים בשמנת מתוקה?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קחו בחשבון שהקצפה ממושכת של שמנת מתוקה
מייצר חמאה!!
צריך לעמוד ליד ולעצור מיד כאשר מתחיל להיות יציב.

אילה ג

משתמש פעיל
אם אני רוצה ל
לשים לב שמדובר בשמנת להקצפה,
לשים בקערת מיקסר יבשה.
להתחיל להקציף באיטיות דקה שתיים
ולאט לאט כשמתחיל להתמלא אוויר
להגביר מהירות,
לראות שהקצפת מתחילה קצת להסמיך,
ורק אז באיטיות להוסיף כפות סוכר,
בהדרגה ממש ובאיטיות תוך כדי הקצפה,
לראות שהקצף עלה עד הסוף ונראה יציב,
לכבות,
לבדוק שהכל יציב גם החלק למטה.
לא להקציף אחרי שיציב.
בהצלחה.
אם אני רוצה לזלףכוכ גדול לכוסיות,
מה המתכון כדי שהכוכב ישאר יציב? (לנסיעה בינעירונית)
עדיף להקפיא?

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
1. השמנת המתוקה צריכה להיות
קרה מהמקרר ולא בטמפרטורת חדר!
(לרוב נשים מתבלבלות בין הוראות להקצפת ביצים בטמפרטורת חדר…)

טיפ סודי שלי: 5 דקות לפני תחילת ההקצפה
הכניסי את השמנת להקפאה.

2. מהירות ההקצפה-
לעולם לא נקציף את השמנת המתוקה במהירות גבוהה!
תמיד נשמור על מהירות נמוכה....
שמנת מתוקה להקציף רק במהירות גבוהה!
אם לא, את מחממת אותה והיא עלולה להתפרק.
אני גם שמה לכמה דקות במקפיא אם יש לי ספק אם היא קרה דייה.
אם מקפידים על הקור ומהירות ההקצפה, וכמובן עצירה ברגע שהיא מתהווה לקצפת, אין סיכוי לפשל.

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שמנת מתוקה לזילוף:
להוסיף 1 כוס חלב ו1 חב' פודינג וניל זה מיצב וטוב לזילוף.
להקציף לא יותר מ-3 דקות

מחדשת

משתמש פעיל
אני שמעתי שלא רק שהשמנת צריכה להיות קרה
כדאי שגם המקצפים יהיו קרים

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
טיפ שלי-

תמיד הסתבכתי עם השמנת מתוקה להקצפה
מרוב שפחדתי שהיא תצא "חמאה", אז הקצפתי מעט מידי, ואז היא יצאה נוזלית.
לא הצלחתי להגיע לאיזון.

מה שאני עושה עכשיו-
אני מוסיפה ל-250 מ"ל שמנת מתוקה - כחצי כוס של קצפת צמחית (ריצ')
ומקציפה ביחד
כך הטעם הדומיננטי של השמנת נשאר, והיציבות מגיעה מהקצפת הצמחית.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
שמנת מתוקה לזילוף:
להוסיף 1 כוס חלב ו1 חב' פודינג וניל זה מיצב וטוב לזילוף.
להקציף לא יותר מ-3 דקות
החלב מאוד מפריע לייצוב.
השמנת מספיק יציבה אם מקציפים אותה קרה מאוד ובמיוחד עם פודינג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה