איך מקבלים פרטי הזמנה קודמת בהזמנה נוכחית, באקסס?

ari rm

משתמש פעיל
אלו פונקציות [או דרך אחרת] יכולים לעזור לי לקבל נתונים מההזמנה האחרונה של אותו לקוח, בהזמנה נוכחית של הלקוח ההוא כגון בהזמנה של השבוע יהיו עוד שדות 1. תאריך של ההזמנה האחרונה (הקודמת) 2. הסכום שחויב בהזמנה ההיא, וכדו'

תודה רבה, זה מאוד חשוב!

מורדי

משתמש רשום
שאילתת צבירה max או last (עם סינון לפי הלקוח, מס' הזמנה<מס' הזמנה נוכחית, וסינון לפי מס' הזמנה)

ari rm

משתמש פעיל
בבקשה אם מישהו יוכל להסביר לי למה זה לא עובד ב100% דיוק וגם איך אפשר לעשות את זה בפונקציה רגילה, בגלל שאני צריך את אותו רעיון גם בשביל לזהות את המחיר העדכני כלומר: בשאילתה של הפריטי הזמנה שיש את המוצר והכמות עם המחיר העדכני, ובטבלה של המחירים על אותו מוצר יש כמה מחירים [לפי תאריכים], ובמקום לכתוב בכל עדכון את התאריך הקודם ואת התאריך האחרון, רציתי לעשות את זה ע"י פונקציה שתזהה את התאריך הנמוך מהתאריך של הקנייה אך הכי קרוב לה. אם מישהו יוכל לעזור תודה רבה.
וכמו"כ ניסתי להשתמש בפונקציה dlookup כפי שפורסם כאן עזרה לגבה ולא הסתדר לי.

קצת סדר...

משתמש פעיל
היה לי אותו בעיה, וסידרתי אותה בעיצוב שאילותות בסיכומים כמו שכתבו למעלה...
אבל לפעמים זה לא עבד בגלל שהסדר בטבלה/שאילתה שממנה מגיעים הנתונים לא ממוינים טוב וע"כ max או last לא יוצאים נכונים.

ולזה הפתרון לעצב עוד שאילתה שיסדר את הנתונים ואח"ז לבנות שאילתה צבירה [סיכומים] על זה בעזה"י יעבוד באופן מסודר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה