איך מכניסים משחק להעצמת הקשר בין בני הזוג למגזר החרדי (על כל גווניו)?

מצב
הנושא נעול.

חלזונות

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י נתין;2493559:
מי שצלצל צלצל ואי אפשר לבטל!!!
זוגיות טובה מגיעה מתפילות וסייעתא דשמיא לא מכל מיני קלפים שמפים

לפעמים הסיעתא דשמיא מגיעה דרך קלפים או משחקים אחרים.
הקב"ה מנהיג את העולם בדרך הטבע וכדאי לזכור את זה ומותר לעשות השתדלויות

נכתב ע"י OR_Design;2495350:
פחות מסתדר לי שזוג ילכו מעצמם ויקנו משחק לעצמם , אבל אצלי למשל אם אמא שלי היתה קונה לי את זה - זה היה יותר מתקבל על דעתי :)

אוי ואבוי אם מישהו מבחוץ ובמיוחד הורים או אחים יקנו את זה במתנה לילדיהם או אחיהם. בעיני זו התערבות בוטה.
ענין של סגנון

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
וואו...
כמה תגובות :)

כמה דברים, אולי יפתיע, אבל אני מסכים עם מי שכתב שזוגיות ושלום בית אכן לא מגיעים כתוצאה מקלפים.
שלום בית זה מסע משותף של הקשבה, של נתינה, של אהבה גדולה, של חברות, של חילוקי דעות וגם של מריבות ופיצוצים. מי שטעם את הטעם של פיוס ומחילה לאחר מריבה כואבת יבין ויסכים ששלום בית איתן נבנה גם לאחר התהליך הזה.
זוגיות ושלום בית תלויים בנתינה ובמוכנות האישית של כל אחד מהצדדים להגיע בפתיחות לשינוי, לנתינה, לויתור, להענקה ולפתיחות רגשית.

עם כל זה, לא סתם התורה משתמשת בשורש י.ד.ע במשמעות של חיבור ("והאדם ידע את חוה אשתו") ככל שישנה ידיעה יותר עמוקה של נפשו של הזולת, של הרגשותיו, מניעיו, תהלי נפשו, רצונותיו, מחשבותיו, החזון והכמיהה שלו ועוד - נותר חיבור מהותי, משמעותי וחשוב מעין כמוהו.
מאליו, כאשר בני זוג נפתחים זה כלפי זה, ופותחים עוד ועוד דלתות מעל ליבם, בכך הם מביעים את האימון הרב שהם רוכשים בליבם כל אחד לזולתו, ובכך הם גם נותנים זה לזה את האפשרות להעניק ולוותר להם בצורה הטובה והראויה ביותר.

זה המטרה של כרטישיח, לתת לכך את הפלטפורה והאפשרות, ולתת לבני הזוג את הכלים להפתח בצורה הדרגתית ובנויה, וללמוד את הדרך לשוחח מצד אחד, אך גם להקשיב, להכיל ולהאזין באופן אקטיבי.
(בנוסף לערכה יהיה לוח תגובות להאזנה אקטיבית, לצד השומע שלא מחזיק את הכרטיס ביד שלו. תגובות כמו: "אשמח לשמוע עוד על הנקודה הזו; התחום הזה מאוד מעניין אותי, תוכל/י להרחיב עליו?; תרשה/י לי לספר לך איך אני רואה את התחום הזה אצלך?; מה עוד מפריע לך? וכו')

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
ב.לגבי הרעיון להציע את זה גם כמתנה לילדים הנשואים, לחברים, לחתונות וכו'.
הרעיון מקסים וכבר היו שפנו אלינו בעניין (מישהי עם 8 זוגות מעוניינת לרכוש לכל ילדיה!).
אני חושב שהשאלה העיקרית היא מה נקודת המוצא של הזוג. דווקא אני חושב שהערכה יותר מתאימה לזוגות עם זוגיות ושלום בית איתן ויציב שרוצים להעצים את הקשר שביניהם.
זוגות שמלכתחילה קשה להם, הם לא יודעים להקשיב, וכל דבר יכול להוביל לפיצוץ - אני לא יודע האם הכרטיסים כשלעצמם יהיה טובים בלי ליווי של סדנא שמסבירה את הרעיון שמאחריהם.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נתין;2493559:
מי שצלצל צלצל ואי אפשר לבטל!!!
זוגיות טובה מגיעה מתפילות וסייעתא דשמיא לא מכל מיני קלפים שמפים

קלפים שמפים. אתה גדול, חבר.

נכתב ע"י נתין;2495255:
לא אני טעיתי בקלפים
דווקא המשחק הזה מאוד מומלץ
הקלפים שמסוכנים זה קלפים של סיאנסים

איך התגלגלת לזה, איך?...

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קודם כל רעיון יפה, ושיהיה בהצלחה רבה.

חוץ מזה מעניין אותי, האם מניסיונכם הכרטיסים מתאימים באופן גורף לכל זוג?
למשל זוג שהקשר ביניהם מתבסס יותר על מסירות וכבוד, ופחות על שיתוף רגשי קרוב (ר' סקר שערכתי פה פעם) או למשל זוג שמאד מתחבר לעשיה משותפת ופחות לדיבורים וכדו'.

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
לא חשבתי על הצד הזה, כמו שאמרו זה ענין של סגנון, אולי גם קשור למגזר.
אני לא רואה את זה בתור התערבות , אלא מתנה להעצמת הקשר , אם ההורים שלי היו קונים לי את זה , סתם בתור דוגמא , הייתי מבינה שהם אוהבים אותי וחשוב להם הקשר ביני לבין בעלי , לא חושבת שהייתי נפגעת מזה. להיפך , הייתי שמחה שאנחנו חשובים להם :)
אם הייתי קונה את זה למישהי - זה מי שאני מרגישה איתה מאד פתוח , לא סתם לאיזה שכנה/ידידה , זה לא דבר שמתאים לתת לכל אחד , צריך קשר חזק של קרבה, בהחלט הייתי נעלבת קצת אם מישהי לא מאד מאד קרובה אלי תקנה לי דבר כזה.
אבל לגמרי חושבת שבתור מתנה ליום נישואים זה מושלם , לא אמרתי לתת את זה באמצע החיים.
זה יום כזה שמקדישים לזוגיות , אז עד הסוף.. (ושוב, צריך קרבה מסוימת והכרות עמוקה כדי לדעת למי ואם לתת)

נקודה נוספת - אני לא ראיתי פה משהו מעליב כ"כ בתור מתנה כי זה שונה מאם מישהו למשל יקנה לי ספר של שלום בית. זה יותר סוג של כיף והבנה. כך נראה לי..

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פְרוּט;2496174:

למשל זוג שהקשר ביניהם מתבסס יותר על מסירות וכבוד, ופחות על שיתוף רגשי קרוב (ר' סקר שערכתי פה פעם) או למשל זוג שמאד מתחבר לעשיה משותפת ופחות לדיבורים וכדו'.

אני חושבת ההיפך -
זוג שהקשר שלהם פחות רגשי וקרוב ולא מדברים הרבה
דווקא להם זה יכול להביא יותר תועלת, וליצור שינוי לטובה

והסקר ההוא נשמע מעניין, אפשר קישור?

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י פְרוּט;2496174:

ברור שזוגות שהקשר שלהם מבוסס על שיתוף רגשי קרוב יהנו מאוד מ'כרטישיח'.
עם זאת, אנחנו בטוחים שיש הרבה מאוד זוגות שלא מודעים לפן הזה של השיתוף הרגשי, ועד שלא יטעמו את הטעם הזה - הם לא יבינו אותו.

ד"א הרב שוחוטוביץ בספר "בניין הבית" מדבר בין השאר על כך שהנישואין אמורים לשאת ולהרים כל אחד מבני הזוג וללמד כל אחד מהם את הצד שלא קיים בו באופן טבעי, לפתח את הצד הרגשי ואת הצד השכלי אצל שני הצדדים.

וד"א, לגבי הסקר שלך, הוא מחכים מאוד ומסקרן לחלוטין!
כדאי לעשות אותו משוב בדיוק גם לצד הגברי שבחבורה, זה יכול לספר תובנות מאוד חשובות!

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חפציבה;2496840:
אני חושבת ההיפך -
זוג שהקשר שלהם פחות רגשי וקרוב ולא מדברים הרבה
דווקא להם זה יכול להביא יותר תועלת, וליצור שינוי לטובה

והסקר ההוא נשמע מעניין, אפשר קישור?

תודה על התשובה.
לגבי הסקר, הנה הקישור:
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=310302

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שבלונה;2497426:
ברור שזוגות שהקשר שלהם מבוסס על שיתוף רגשי קרוב יהנו מאוד מ'כרטישיח'.
עם זאת, אנחנו בטוחים שיש הרבה מאוד זוגות שלא מודעים לפן הזה של השיתוף הרגשי, ועד שלא יטעמו את הטעם הזה - הם לא יבינו אותו.

ד"א הרב שוחוטוביץ בספר "בניין הבית" מדבר בין השאר על כך שהנישואין אמורים לשאת ולהרים כל אחד מבני הזוג וללמד כל אחד מהם את הצד שלא קיים בו באופן טבעי, לפתח את הצד הרגשי ואת הצד השכלי אצל שני הצדדים.

וד"א, לגבי הסקר שלך, הוא מחכים מאוד ומסקרן לחלוטין!
כדאי לעשות אותו משוב בדיוק גם לצד הגברי שבחבורה, זה יכול לספר תובנות מאוד חשובות!

תודה, נתתם לי עוד כיוון.

לגבי סקר גברי, אדרבא, אשמח אם מישהו ירים את הכפפה...

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
תזכורת לטובת הרבים -
מחר בשעה 23:00 פרוייקט ההדסטארט של כרטישיח נסגר.
מרגש לראות כמה זוגות נותנים אימון במוצר שבפועל הם לא מכירים, ומוכנים לשים על זה את כספם - ורק על מנת לשפר את הזוגיות שלהם ולהעצים אותה עוד יותר!

מוזמנים להצטרף להוספת השכינה בעם ישראל:)

ועדכון חשוב - ב"ה שוחחתי היום עם הרב שמחה כהן, הוא מאוד אהב את הרעיון של הקלפים!!!

קבצים מצורפים

• ‏‏לכידה.PNG
    KB 12.8 · צפיות: 94

שרחיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איזה מבאס!
רציתי שאחותי תרשום אותי (חסום לי הדסטארט) דחיתי את זה כל הערב ופתאום אני מגלה בבהלה שהשעה 23:00 חלפה.......

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מי שמעוניין יכול ליצור איתנו קשר ולהזמין במחיר ההדסטארט עד שהערכות תצאנה לאור.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י נתין;2493326:
סליחה שאני מגיב לא קשור למשחק
אבל העצמת הקשר הזוגי זה מושג חילוני וגויי

ברור שזה לא שייך, אם אשה תעשה את תפקידה נתנהג אליה יפה.. בתנאי שתכבד אותנו כבוד מלכים! משחקים, קשר זוגי, מה זה השטויות המודרניות האלו? הכל מהמערב המאוס

על החתום.
ערביי הכפרים.

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י פלטינה;n4935633:
מתי הערכות כבר יוצאות לאור?

כולנו מחכים בקוצרוח :(
זה נשלח לדפוס, אבל היות ומדובר על הפקה מאוד מורכבת כולל הקיפול והאיסוף זה לוקח זמן.

מי שעדיין לא הזמין ומעוניין להזמין במחיר ההשקה (67 ש"ח) ניתן לעשות זאת, פרטים במייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

ניסים פנירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש תאריך יעד משוער לפחות?

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אם הכל יעבוד לפי התכנון -
אי"ה השבוע הערכות תהיינה מוכנות :)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה