לימוד נהיגה איך לעזוב בשלום מורה נהיגה?

מצב
הנושא נעול.

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אל תשכחו דבר אחד,
אם סחבת עד עכשיו את כל השיעורים אצלו אולי כדיי להמשיך,
קשה עד בלתי אפשרי למצוא מורה רק לשיעור שניים וטסט,
ולהתעודד עם הכלל קשה באמונים קל בקרב!
ולצערנו המציאות היא שמורי הנהיגה והטסטרים הם קליקה אחת וחבל להתחיל איתם,
עדיף להיות חכם ולא צודק,
כמובן שיש מקרים שכבר אין ברירה, אבל לשקול בכובד ראש.
אני למדתי גם כן אצל מורה בירושלים, שהיה רגוע ונחמד אבל כמעט לא לימד, הרבה דברים אמרתי לו מעצמי שכך צריך לעשות ולמה הוא לא מעיר לי על טעויות, אבל זה היה הבן אדם והוא היה זול,
יום אחד הוא מתקשר אליי ואומר לי יש לי טסט שהתפנה מחר בצהרים אם אתה רוצה אבל אין לי שיעורים לפני זה לתת לך, לקחתי את הטסט ואז חיפשתי מורה לשיעור כפול בבוקר לפני הטסט, נפלתי על מורה שהסכים והוא היה מהזן שהוזכר פה צרח עליי צרחות אימים על כל טעות שעשיתי וגם הפליק לי ביד כשהורדתי אותה מההגה , תכלס בטסט בזכות הצעקות שלו זכרתי שאסור לי לטעות, ועברתי בהצלחה.

blue cat

משתמש פעיל
אל תשכחו דבר אחד,
אם סחבת עד עכשיו את כל השיעורים אצלו אולי כדיי להמשיך,
קשה עד בלתי אפשרי למצוא מורה רק לשיעור שניים וטסט,
ולהתעודד עם הכלל קשה באמונים קל בקרב!
ולצערנו המציאות היא שמורי הנהיגה והטסטרים הם קליקה אחת וחבל להתחיל איתם,
עדיף להיות חכם ולא צודק,
כמובן שיש מקרים שכבר אין ברירה, אבל לשקול בכובד ראש. מאחר
אני למדתי גם כן אצל מורה בירושלים, שהיה רגוע ונחמד אבל כמעט לא לימד, הרבה דברים אמרתי לו מעצמי שכך צריך לעשות ולמה הוא לא מעיר לי על טעויות, אבל זה היה הבן אדם והוא היה זול,
יום אחד הוא מתקשר אליי ואומר לי יש לי טסט שהתפנה מחר בצהרים אם אתה רוצה אבל אין לי שיעורים לפני זה לתת לך, לקחתי את הטסט ואז חיפשתי מורה לשיעור כפול בבוקר לפני הטסט, נפלתי על מורה שהסכים והוא היה מהזן שהוזכר פה צרח עליי צרחות אימים על כל טעות שעשיתי וגם הפליק לי ביד כשהורדתי אותה מההגה , תכלס בטסט בזכות הצעקות שלו זכרתי שאסור לי לטעות, ועברתי בהצלחה.
כנ"ל סיפור דומה....
צרחות השפלות ליד תלמידים אחרים.....
זה היה נראה דווקא.
ועברתי טסט ראשון מעצבים...
הסתפקתי אם לעלות את הסיפור מאחר שבריאות הנפש עדיפה....

איש סת"מי

משתמש רשום
יש לי מלא קבלות
אבל אני לא רוצה שהוא ידע מי המורה
אם את לא רוצה להתחיל 28 שיעורים מהתחלה את חייבת לדווח מי המורה

אף מורה לא ידווח שעשית אצלו 28 שיעורים אם עשית פחות, הדיווח הזה הוא מדווח גם למס הכנסה..

שפת הים

משתמש מקצוען
לי הייתה מורה מכשפה
התלבטתי אם לעזוב והלכתי לשיעור אצל מורה אחר, והוא אמר לי שהוא יוציא אותי לטסט עוד מינימום 10 שיעורים. החלטתי להמשיך אצלה ואחרי עוד 2 שיעורים עשיתי טסט וב"ה עברתי.
לדעתי כדאי לנסות שיעור אחד אצל מורה אחר ולראות מתי הוא יסכים להוציא אותך לטסט. אם הוא כבר כמעט מוציא אותך לטסט אולי עדיף לנשום עמוק עד הטסט, ואם לא תעברי לעבור אחרי הטסט מורה.

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
אותי המורה העיף אחרי 35 שיעורים כי ביקשתי טסט
הלכתי לעוד 3 שיעורים אצל מנהל בית הספר והיה ברור שהם עשו יחד יד אחת נגדי.
המנהל היה אומר מילה במילה מה שהמורה אמר...
וגם באחד השיעורים בסוף השיעור ישבתי מאחור ותלמיד אחר ישב על ההגה ... והמורה הקודם ראה אותי וחשב שסיימתי את השיעור והוא התקשר למנהל ( לרכל עלי) והמנהל לא ענה.
בקיצור הייתי שרופה אצלם.
עכשיו עברתי מורה שהוא מבית ספר אחר.....
מקווים לטוב

לכתחילא הייתי מעדיפה לסיים אצל הראשון

לארג'

משתמש סופר מקצוען
המורה נהיגה שלי צורח עלי כל שיעור במך 40 דקות רוב השיעור צרחות על טעויות קטנות ברמה שאחרי השיעור אני יוצאת בוכה
עברתי טסט פנימי בהצלחה
הוא אמר לי שצריך עוד כמה שיעורים כדי לגשת לטסט
ויש לי מחר שיעור ואני רוצה לעזוב אותו
השאלה אם כדאי? אם יש מורה נהיגה אחר זמין שיוכל לעשות לי כמה שיעורים עד לטסט?
בתחילת השיעור על ההערה ראשונה לומר לו תעיר בצורה יפה זה לא מתאים לי
במידה ושם פס,בסוף השיעור לבקש שיחתום לך כמה שיעורים עשית אצלו,(אחרת צריך לעשות שוב 28 שיעורים אצל מורה אחר)
אם עוברים לביה"ס אחר צריך שוב לשלם דמי רישום

יהלום-יצירות מלוטשות

כתיבה מלטשת יצירות
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נכון
אבל אם פעם אחת מחזירים לו בתקיפות הוא ירגע
מצד שני היא כתבה שמדובר באדם חולה, שמסוגל להרביץ.

מה שבטוח שחייבים לדווח עליו בבית-ספר שם עוסק. זוועה.

אני משתמש

משתמש פעיל
הייתי במצב לא רחוק מזה, אומנם לא כזה צרחן... אבל לא משהו, התייעצתי עם עוד אחד שהיה אצל אותו מורה ואמר לי משפט צודק: בגדול רוב המורים הם באותו סגנון- צועקים ומעירים בלי שכל, למצוא את הטובים קשה, או שתפוסים, הפיתרון: פשוט מבינים את המצב ולא מתרגשים מהמורה הקשה יום, ובעז’’ה עברנו את פרעה נעבור גם את זה... תכל’ס הפנמתי ושרדתי 50 שיעורים ועברתי בטסט שני, לא רע, אה?...

עד מתי

משתמש מקצוען
נכון
אבל אם פעם אחת מחזירים לו בתקיפות הוא ירגע
אני למדתי בהתחלה אצל מורה אישה שעל כל טעות היתה מקללת ומחרפת בצורה נוראה
פעם אחת שעברה את הגבול חזרתי הביתה בוכה , בעלי ממש כעס הלכתי ללמוד נהיגה ברור שאני טועה כאילו מה בכלל העזות שלה להגיב ככה על טעויות של למידה, בשיעור אח"כ הוא לקח אותי וניגש איתי למורה וממש העמיד אותה במקום.
היא התנצלה שפשוט נבהלה וזה היה מסוכן ולהלללה.
בעלי אמר לה סליחה אני צריך לצעוק עלייך שהבאת אותה לסכנה האחריות שלך להיות עם יד על הדופק ולמנוע את הסכנה עוד קודם ( הבעיה שכל השיעור היא בטלפון שלה ואז שמגלה משהו לא תקין מתחילה לצרוח בעיבוד שליטה)

אני משתמש

משתמש פעיל
יפה מאוד
אבל סיוט כל שיעור מחדש
לא היה סיוט כי למדתי להכיל אותו ולהבין שהוא לא צודק בהרבה פעמים, וגם אחרי הכל הוא היה בסדר לא חיפש לדחות אותי מטסט ואו למרוח כי באמת לקח לי אישית זמן לתרגל כל דבר, אבל בהחלט לא היה הכי נעים, ’’לא הכל דבש’’

תותית י.

משתמש מקצוען
אותי המורה העיף אחרי 35 שיעורים כי ביקשתי טסט
הלכתי לעוד 3 שיעורים אצל מנהל בית הספר והיה ברור שהם עשו יחד יד אחת נגדי.
המנהל היה אומר מילה במילה מה שהמורה אמר...
וגם באחד השיעורים בסוף השיעור ישבתי מאחור ותלמיד אחר ישב על ההגה ... והמורה הקודם ראה אותי וחשב שסיימתי את השיעור והוא התקשר למנהל ( לרכל עלי) והמנהל לא ענה.
בקיצור הייתי שרופה אצלם.
עכשיו עברתי מורה שהוא מבית ספר אחר.....
מקווים לטוב

לכתחילא הייתי מעדיפה לסיים אצל הראשון
וואי וואי
אני חייבת את עצתך
אני אחרי בערך 35 שיעורים
איבדתי ספירה
המורת נהיגה אומרת לי שהיא לא קובעת לי טסט כי אם תקבע עכשיו זה ייפול על החופש שלה
היא מורחת אותייי
קבעה לי 3 שיעורים להשבוע
ביטלתי אותם בתרוצים שונים הבוקר
חשבתי להתקשר לדבר עם המנהל בי"ס שהוא העביר אותי טסט פנימי (אגב, עברתי.. אז אני לא יודעת לנהוג?)
לבקש ממנו שיעביר אותי טסט עם כמה שיעורים
עכשיו אני מתלבטת בגלל מה שרשמת...

אסתי א.

משתמש צעיר
אל תפנו למנהל של אותו ביה"ס, לא יעזור
ההתנהלות זהה והם משתפים פעולה
יש שתי פתרונות:
1. לקחת אויר ולהמשיך לטסט במטרה לסיים כמה שיותר מהר
2. לעבור מורה, אבל חובה מביה"ס אחר!
קחו בחשבון שמורה חדש יקח לכם ל פ ח ו ת 10 שיעורים
אין מורה שיקח תלמיד בשביל 2 שיעורים וטסט, הם רוצים להרוויח.
מה שכן, זו תהיה חוויה מתקנת
בנוגע לאישור שיעורים ממורה קודם, מומלץ לבקש בטלפון, ולתאם זמן הגעה, לקחת ולברוח....:)
וטיפ למתחילים: רק לא בירושלים! מורים זוועתיים, רחובות מסובכים, טסטים קשים וכו
מומלץ מודיעין או מעלה אדומים
כמו"כ לכו על מורים צעירים, הרבה יותר נחמדים מהזקנים, עצבניים, קללנים...
בהצלחה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
והשאלה אם יש עוד מורי נהיגה שיסכימו רק לשני שיעורים?
אם למורה השני אין ב ד י ו ק את אותו רכב, אז יקח לכם מספר שיעורים להתרגל אליו במקרה הטוב 5 במקרה הפחות טוב 15...., צריך להתרגל לתפעול, לעוצמת הבלמים, למימדים, ובטח לחניות ברוורס.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה