השקעות איך להשקיע עבור הילדים?

יהודיתו

משתמש מקצוען
א. אפשר להגיע.
ב. זה לא מה שכתבתי, כתבתי שבהשקעה טובה מקבלים הרבה יותר מאשר בגמ"ח המרכזי, וזה מהסיבה הפשוטה, שבגמ"ח המרכזי מקבלים רק הלוואה ובהשקעה כל הכסף הוא של המשקיע.
וגם אם זה יהיה רק 100,000 ש"ח [ובהשקעה טובה זה אמור להיות הרבה יותר] זה עדיין עדיף עשרות מונים על הלוואה של 240,000 ש"ח.
שניה,
סליחה
אני ממש בורה בעניין
משקיעים במה?
יש איזה חברה שממליצים עליה?
או שמפקידים באיזה פקדון בבנק?
אני ממש מעוניינת לפתוח כזה לכל ילד אני לא יודעת אפילו לאן לפנות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שניה,
סליחה
אני ממש בורה בעניין
משקיעים במה?
יש איזה חברה שממליצים עליה?
או שמפקידים באיזה פקדון בבנק?
אני ממש מעוניינת לפתוח כזה לכל ילד אני לא יודעת אפילו לאן לפנות.
יש הרבה מאד השקעות טובות, ותמיד ההשקעה צריכה להיות בהתאם לנתונים האישיים של המשקיע.
עזרה פרטנית, אפשר או בפרטי, או במייל. mikzhoibilvad @ gmail.com

אאאא....

משתמש פעיל
א. אפשר להגיע.
ב. זה לא מה שכתבתי, כתבתי שבהשקעה טובה מקבלים הרבה יותר מאשר בגמ"ח המרכזי, וזה מהסיבה הפשוטה, שבגמ"ח המרכזי מקבלים רק הלוואה, ובהשקעה כל הכסף הוא של המשקיע.
וגם אם זה יהיה רק 100,000 ש"ח [ובהשקעה טובה זה אמור להיות הרבה יותר] זה עדיין עדיף עשרות מונים על הלוואה של 240,000 ש"ח.
צריך גם לקחת בחשבון שיש הבדל ענק אם יש 100K או 150K לעומת 240K כשבאים להוציא משכנתא.
בדקתי במחשבון משכנתא לאומי וההבדל בין משכנתא של מיליון למיליון מאה בריבית קבועה היא שבמיליון משלמים ל25 שנה 5,770 ₪ לחודש, ובמיליון מאה משלמים ל30 שנה 5,911 ₪,
זה יוצא הבדל של 397,110 ש"ח לכל התקופה.

כמובן שאפשר וצריך למחזר כעבור כמה שנים, אבל עדיין זה יכול להיות הבדל של כמה עשרות אלפי ש"ח,
וחוץ מזה שיש עוד 100K נוספים להון עצמי שמאפשר יותר בקלות לרכוש דירה יותר יקרה ב400K.

רק מסתייג שנראה לי שחלק מבעיית הדיור נובע מזה שיש עודף מימון כמו הגמ"ח המרכזי ואושר בכבוד.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה