עזרה איך את מכינה דייסה לתינוק כשרה לפסח ללא קטניות?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
תודה על כל התגובות.
שמחה לראות שהתינוקות של עם ישראל לא רעבים בפסח והאמהות שלהם דואגות להם היטב.
כמה הבהרות:
א. קטניות= חמץ גמור, הכוונה שאם בטעות בשלת/אפית בכלי מסוים קטניות- אין אפשרות להשתמש בו בפסח, בדיוק כמו שהיה בו חיטה או דגן אחר חמץ. האפשרות היחידה להתעסק בקטניות זה רק באמבטיה (כמו שכתבה כאן מישהי) עם אלף זהירויות. עשיתי את זה שנה שעברה כשהתינוקת המדוברת אכלה מטרנה- קטניות, אלא מה. מי שיודעת- מנסיון זה לא קל, להזהר שהאדים של המים החמים+הקטניות לא יפגעו בכלי כשר לפסח, וכו'...
ב. לא נראה לי שכל השנה היא מקבלת את כל הויטמנים מהדייסה, זו לא מטרנה. ברור שזה מוסיף, ומרגיע את האמא.
ג. היא ב"ה אוכלת הרבה מאד, ואני מקפידה להביא לה גם מצה מרוככת- ככה יותר קל לה לאכול.(אני מרככת לה בתוך לבן או חלב-, או אפילו סתם מיים- אנחנו אוכלים שרויה.
ד. תודה לגלבוע על העצה של הבישול. בינתיים היא הסכימה לאכול את הדיסה הפסחית החדשה שלנו, והיא דווקא אוכלת ברצון, אז מעניין אותי לדעתך האם כן כדאי לבשל לה.
ה. רמדיה היתה ענין של תזונה יחידנית למשך זמן, אני לא יודעת בדיוק כמה, אבל בוודאי לא שבוע ימים על הלוח. משבוע לא קורה כלום, אלא אם כן התינוק לא רגוע, לא שבע- זה משהו אחר שבכלל לא קשור לויטמנים אלא פשוט לשובע.
ו. סליחה מכל הנשים הצדקניות שכאן, אבל אני מאמינה שהנשים המחמירות מאוד, אלו שלא מביאות דייסה קטניות והעולם יחרב (לא אמרתי שצריכים לעשות ככה!- נראה מי לא תקרא את התוספת הזו ותגיב על זה!) לא נמצאות כאן. לנשים מהסוג הזה אין בכלל לא מחשב ולא פרוג ולא יכולת תגובה כאן. לכן אנחנו שומעות כאן רק צד אחד. קחנה בחשבון שיש עוד דברים בעולם, גם אם אתן לא נוהגות ככה.
מקווה שלא נעלבתן.
תודה שקראתן את כל הנאום עד כאן, אין כמו האמהות המסורות של עם ישראל!
מתייחסת רק לד.:
את יכולה להמשיך לא לבשל,
רק שזה כמו לערבב חומרי עוגה ולאכול אותם ככה, בלי אפיה....
זה לא רעל, ואם מישהו מאד רעב כנראה שהוא ישתכנע, אבל זה לא באמת אוכל נורמלי.
בניגוד לשבבי תפוחי אדמה שכבר עברו עיבוד ומיועדים להכנת אינסטנט.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
קראתי עד כאן והתפלאתי מאד שאף אחת לא כתבה:

אני מערבבת לתוך החלב החם שבבי תפוח אדמה. (אריזה שמיועדת להכנת פירה מהיר)

מתערבב מצוין.
הבת שלי (בת שנתיים+, כך שאין שום סיבה לתת לה קטניות) שמה לב שמשהו שונה,
היא חשבה שזה הבקבוק החדש, או המים מהקומקום החדש....
אבל נרדמה עם זה מצוין.

לפני כמה שנים מישהו אצלינו בשכונה מכר את זה בקופסאות פלסאיק של ליטר, עם הוראות להכנת דיסה.
בהמשך כבר קנינו ישר במקור, בצרכניה השכונתית, אריזה של חצי קילו.... עולה גרושים ומאמינה שמשביע מאד.
לא ניסיתי לקטנים יותר.
התינוק רגיש מאד לחלב רגיל ומימלא הייתי חייבת לתת לו מטרנה, כך שהוא מקבל גם את הדיסה הרגילה
לדעתי זה מלוח.
אבל לא טעמתי :)

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לדעתי זה מלוח.
אבל לא טעמתי :)
זה לא מלוח, כי טעמתי בעצמי.
זה לא רעל, ואם מישהו מאד רעב כנראה שהוא ישתכנע, אבל זה לא באמת אוכל נורמלי.
מבטיחה לך שהיא לא רעבה. היא אכלה את זה לפני השינה ישר אחרי ארוחת ערב שמנה במיוחד(-דאגתי לזה). מן הסתם היא אוהבת את השוקו שיש שם, כי גם אמא שלה אוהבת שוקו בצורה לא נורמאלית. (לא שותה קפה, אל תתעלפו.)
אגב, צל"ש שאת לא מסכימה איתי, אבל בכל זאת פותחת ראש, וזורמת. כל הכבוד!!!

לא אני הגאון.
זה מישהו מהשכונה , שאני אפילו לא זוכרת מי זה היה.
כבר לפני כמה שנים
כמה כפיות את שמה לה על חלב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה