איזה קבוצה בתכנות?

besiata dishmaya

משתמש חדש
הבת שלי שנה הבאה מתחילה לימודי תכנות. יש לה בסמינר מכון לב או קמטק. קמטק מתחלק לבינה, שבבים ופול סטאק.
הייתי שמחה לשמוע מבעלות ניסיון וידע, איזו קבוצה הכי שווה.

RGS

משתמש מקצוען
יוצרי ai
שבבים זה מאד נישה.
תחליטו אם שווה לכם.
מכון לב זה לא תואר שלם, ובלי התואר זה לא שווה-להם בוודאות אין השמה.
מבדיקה שאני עשיתי עדיף קמאטק.

captain

משתמש חדש
תכלס מהשטח מכון לב שווה רק אם מוציאים את התואר ואין הרבה שעושות, מה גם שזה לוקח לפחות שנה וחצימבין שאר האופציות של קמאטק הבנות שמצאו עבודות טובות זה אלו שהלכו על שבבים
בהצלחה...

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עדיף מכון לב.. התעודה שלהם ממש טובה, קמטק מבטיחים לחלק עבודה אבל זה לא בטוח...
מכון לב לא עוזרים בעבודה בכלל.
קמאטק עוד איכשהו עוזרים.
מכון לב זה 30 אחוזים של תואר...
ההבדל בן שבבים לפולסטאק זה מבחן של מערכות ספרתיות (ברב המקומות) בחלק המקומות ההבדל הוא גם במתמטיקה
שהבנות בפולסטאק לא נבחנות למתמטיקה והבנות של שבבים כן...

אם היא לומדת במקום שעושים בפולסטאק מתמטיקה אז שתלך כבר לשבבים...

ARD

משתמש פעיל
בחלק המקומות ההבדל הוא גם במתמטיקה
שהבנות בפולסטאק לא נבחנות למתמטיקה והבנות של שבבים כן...
גם הבנות של פולסטאק נבחנות.
רק שיש שתי רמות של מבחנים.

אם היא לומדת במקום שעושים בפולסטאק מתמטיקה אז שתלך כבר לשבבים...
שתלך למה שמתאים לה מבחינת רמה.

אני רואה בנות שנמצאות בשבבים, למרות שמבחינת רמה הן יותר תואמות פולסטאק, והן לא עושות מתמטיקה
והן נקרעות. כך שהמתמטיקה זה לא הכל...
בפולסטאק לומדים כל דבר ביותר זמן (לפחות אצלינו)

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
גם הבנות של פולסטאק נבחנות.
רק שיש שתי רמות של מבחנים.
לא תמיד.
יש מקומות שלא נותנים מבחנים במתמטיקה לבנות של פולסטאק
אם היא אוהבת מתמטיקה מאד - לומדים שם ברמה של הוראת מתמטיקה.
ומוכשרת אז שתלך.
אחרת לא שווה המאמץ.

מליון

משתמש מקצוען
לפני שמבקרים מה שווה, כדאי לבדוק האם שווה...
האם שווה להתחיל ללמוד תכנות היום?

האם הבת שלך באמת מתאימה ואוהבת את התכנות? או שהולכת ללמוד בגלל החברות, והשכר שכאילו מחכה לה...

ולפני שרוצים לאכול אותי בלי מלח, אסביר,
מנכ''ל אינבידיה וסם אלטמן מייסד הai.
בכלל לא ממליצים להתחיל ללמוד עכשיו תכנות. כי כבר בעתיד הקרוב ממש לא יזדקקו לכל המתכנתים, וישארו רק אלו שכבר במקצוע ומוכנים כל הזמן להתמקצע.

בקבוצה שלי התחלנו קבוצה יחסית גדולה ונלהבת. לאט לאט ההתלהבות ירדה ופתאום הרבה בנות מצאו שהם בכלל לא מתחברות יותר מדי וזה סתם עול גדול.
ומקבוצה שלמה שבתחילת הלימודים הייתה בטוחה שתוך כדי גם תשלים תואר. וכו' וכו'
ככל שעבר הזמן הרבה בנות פרשו מקמאטק בינה מלאכותית, ויש כאלה שמשבבים רובם נשארו רק עם מה''ט...
כי ככה זה שלומדים מתוך לחץ חברתי ולא מתוך חיבור אמיתי למקצוע.
זהו, פרקתי..

besiata dishmaya

משתמש חדש
לפני שמבקרים מה שווה, כדאי לבדוק האם שווה...
האם שווה להתחיל ללמוד תכנות היום?

האם הבת שלך באמת מתאימה ואוהבת את התכנות? או שהולכת ללמוד בגלל החברות, והשכר שכאילו מחכה לה...

ולפני שרוצים לאכול אותי בלי מלח, אסביר,
מנכ''ל אינבידיה וסם אלטמן מייסד הai.
בכלל לא ממליצים להתחיל ללמוד עכשיו תכנות. כי כבר בעתיד הקרוב ממש לא יזדקקו לכל המתכנתים, וישארו רק אלו שכבר במקצוע ומוכנים כל הזמן להתמקצע.

בקבוצה שלי התחלנו קבוצה יחסית גדולה ונלהבת. לאט לאט ההתלהבות ירדה ופתאום הרבה בנות מצאו שהם בכלל לא מתחברות יותר מדי וזה סתם עול גדול.
ומקבוצה שלמה שבתחילת הלימודים הייתה בטוחה שתוך כדי גם תשלים תואר. וכו' וכו'
ככל שעבר הזמן הרבה בנות פרשו מקמאטק בינה מלאכותית, ויש כאלה שמשבבים רובם נשארו רק עם מה''ט...
כי ככה זה שלומדים מתוך לחץ חברתי ולא מתוך חיבור אמיתי למקצוע.
זהו, פרקתי..
ברור שמי שלא מתאים לה שלא תלך לתכנות, אבל תכלס יש מלא בנות מוכשרות שכן מתאים להם, והם רוצות להשקיע בשביל פרנסה טובה.
מספיק כבר עם הקלישאה הזו "שכולם הולכות אחרי כולם"-
בסופו של דבר יש מלא בנות שמתאים להם, למה שלא תלכנה לתכנות שכיום זה מקצוע מכניס ורווחי יחסית?
ובקשר לזה שלא יצטרכו מתכנתים-
אם כבר, רואי חשבון ויועצי מס יעלמו מהר יותר מהמפה. ואת זה כל מפתחי הבינה אומרים.
כך שמבין המקצועות שיש היום בסמינרים, לבנות מוכשרות לדעתי תכנות זה הכי שווה.

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ברור שמי שלא מתאים לה שלא תלך לתכנות, אבל תכלס יש מלא בנות מוכשרות שכן מתאים להם, והם רוצות להשקיע בשביל פרנסה טובה.
מספיק כבר עם הקלישאה הזו "שכולם הולכות אחרי כולם"-
בסופו של דבר יש מלא בנות שמתאים להם, למה שלא תלכנה לתכנות שכיום זה מקצוע מכניס ורווחי יחסית?
ובקשר לזה שלא יצטרכו מתכנתים-
אם כבר, רואי חשבון ויועצי מס יעלמו מהר יותר מהמפה. ואת זה כל מפתחי הבינה אומרים.
כך שמבין המקצועות שיש היום בסמינרים, לבנות מוכשרות לדעתי תכנות זה הכי שווה.
מצטרפת לדברייך,
בתור אחת שהלכה לתכנות כי זה באמת מתאים לה , ולא כי כולן הולכות (דבר שבכלל לא נכון כיום , אצלינו בכ"א)
כבר נמאס לשמוע את המשפט הזה.
זה הפך להיות שאם אני הולכת - זה בגלל השם של המקצוע , ממש לא נכון!
אני הולכת לזה כי זה הכי מתאים לי.
מה אשמות הבנות שזה כן מתאים להם?
כל בת שניה ששואלת מה אני לומדת שואלת את השאלה הזאת.
די!

מליון

משתמש מקצוען
מצטרפת לדברייך,
בתור אחת שהלכה לתכנות כי זה באמת מתאים לה , ולא כי כולן הולכות (דבר שבכלל לא נכון כיום , אצלינו בכ"א)
כבר נמאס לשמוע את המשפט הזה.
זה הפך להיות שאם אני הולכת - זה בגלל השם של המקצוע , ממש לא נכון!
אני הולכת לזה כי זה הכי מתאים לי.
מה אשמות הבנות שזה כן מתאים להם?
כל בת שניה ששואלת מה אני לומדת שואלת את השאלה הזאת.
די!
רגע, אז את @צלמת סופר מקצועית או מתכנתת?
😛
וזה ממש לא קלישאה. אומרת לך מהניסיון של הקבוצה שלי.
נכון יש הרבה בנות מוכשרות המתאימות לתכנות. אבל יש עוד יותר בנות מוכשרות שלא מתאימות לתכנות.
בסופו של דבר תעשי מה שבא לך. אישית לא מזיז לי אם תלמדי/תעבדי בתכנות.
אני אומרת את זה לטובתך.
וכן ממליצה לך לעשות סקר שוק קטן ולברר כמה בנות מהשנתיים האחרונות עובדות בתכנות מתוך כיתה שלמה שלומדת. תופתעי מאוד.

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
רגע, אז את @צלמת סופר מקצועית או מתכנתת?
😛
וזה ממש לא קלישאה. אומרת לך מהניסיון של הקבוצה שלי.
נכון יש הרבה בנות מוכשרות המתאימות לתכנות. אבל יש עוד יותר בנות מוכשרות שלא מתאימות לתכנות.
בסופו של דבר תעשי מה שבא לך. אישית לא מזיז לי אם תלמדי/תעבדי בתכנות.
אני אומרת את זה לטובתך.
וכן ממליצה לך לעשות סקר שוק קטן ולברר כמה בנות מהשנתיים האחרונות עובדות בתכנות מתוך כיתה שלמה שלומדת. תופתעי מאוד.
לפני שעליתי לה' ו' למדתי גם צילום...

ובלי קשר, אני אומרת שהיום זה לא בהכרח נכון , אולי לשנתונים מעל
אצלי היו 2-3 בנות שהתחילו ופרשו ממש בהתחלה כשהבינו שזה לא מה שרוצות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה