דרוש מידע איזה בעל חיים כדאי לקנות לילד

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
סליחה על הטרמפ [בכל זאת כבר הקיפו כאן את כל המינים והזנים]. שאלה לי אליכם:
בתור אסטניס קיצוני אני מתפוצץ כשהילד שלי רוצה ללטף בע"ח [וגם לא מעט בני אדם...]. למען האמת, אני משתגע אפילו כשאני הולך אתו ברחוב והוא חייב ללטף את כל הרכבים ברחוב, כשעל הדרך הוא מנקה את האבק, מקלף צואת יונים ושאר דברים המבחילים דעתו של אדם. כך גם כאשר אני מגלה בכיסיו שלל אבנים (שמן הסתם חובקו על ידי לא מעט חתולים חמודים) לצורך תכניות עתידיות שאלוקים רק יודע עליהם.
רעייתי הבריאה טוענת כי הילד חייב את זה, ואולי עלי להתפוצץ עם הבעיות שלי בפנים, הילד לא אמור לסבול מזה.
עד כמה המחיר הנפשי שעלי לשלם לצורך בריאות נפשו של הילד?
סלח לי על ההתערבות..:D:D אבל רעייתך החכמה צודקת.. אתה בעצמך טוען שאתה איסטניסט קיצוני..(שזה לא לגמרי תקין..;)) אז ענית לעצמך על השאלה.. הכי בריא לילדים לתת להם לזרום ולא להגביל אותם כל הזמן. בזה כן לגעת ובזה לא לגעת שמא עלו עליהם צפרדעים, חגבים, או ליקקו אותם חתולים עם פשפשים.. כמובן, הכל בגבול הטעם הטוב. לא בקיצוניות. לכאן או לכאן. אני אישית נחרדת ומזדעזעת עד עומק נשמתי אם הבן שלי, שנורא אוהב חיות ולא מפחד מהם כלל. על דגש כלל. רץ בדילוגי אושר לעבר חתולת זבל שחורה ומרוטה עם זנב ספק חסר בחלקו ספק שלם ומנסה ללטף אותה בחדווה, ואני רצה אחריו טרופת נשימה ומצליחה בדקה התשעים לעצור את ידו המכוונת לצווארה המלוכלך. וגם אם הוא לא נגע בה בסופו של דבר אני לוקחת אותו במהירות שיא לשטיפת ידיים יסודית ועמוקה עם סבון נוזלי ונוזל כלים ליתר ביטחון. אבל אם הבן שלי בגן השעשועים יחליט לחפור בחולות ( זה מה שהוא בתכלס תמיד עושה) אני אניח לו ואתן לו להנות, אח"כ נשטוף ידיים והכל טוב.. (אלא אם כן אני אגלה שבין החולות מסתררים מרעין בישין של חתולים וכלבים אז בוודאי שאמנע.)

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מנסיון עם הרבה בעלי חיים,
אוגר הוא החיה הכי מוצלחת,
מצד אחד נותנת הכי הרבה סיפוק לילד,
ומצד שני התחזוקה לא כל כך מסובכת.
יש שני סוגי אוגרים, סורי וסיבירי. הסורי הוא הסוג המומלץ בגלל שהוא גדול יותר, כך שמבחינה טיפולית ורגשית הוא נותן יותר תמורה וגם כי הוא פחות נושך.
אסור לשכן בכלוב אחד יותר מאוגר אחד. אוגר הוא חיה שמתגוררת בטבע ביחידניות, עם מרחב של קילומטרים בין אחד לשני. כשאוגר פוגש בכלוב שלו עוד חבר הוא שם לו מטרה להתפטר ממנו, ולא בדרך חוקית.. (לא תמיד, בד"כ)
לאוגר לא אמור להיות ריח רציני אם מחליפים לו את המצע פעם ושוטפים את תחתית הכלוב בשבוע. בקיץ חם לפעמים יש צורך ביותר.
אסור לאוגר להיות בשמש ישירה בכלל!!!, הוא סובל חום גבוה אבל שמש ישירה הורגת אותו! (כך מת האוגר הראשון שלנו...).
אם מישהו פה צריך עוד מידע על אוגרים, אפשר לשאול אותי בכיף....

רוטב שום

משתמש מקצוען
שכן שלי (גר קומה מעלי) החליט לאמץ מרבה רגליים,
הוא מילא בקבוק עם מלא מלא מלא מרבה רגליים
(מי שגר במודיעין עילית יודע שהם מצויים בשפע)

לי לא היה אכפת, עד -
עד שמצאתי אחד כזה אצלי במטבח
הודעתי להם חגיגית שיפטרו מהם מיד, ולא...!!!:mad::mad::mad::mad:

אולי מעניין אותך גם...

אשכולות דומים

תגובות
16
צפיות
2K

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה