מאפים אז ככה מוותרים על הפרדת ביצים

שריתינקה

משתמש צעיר
קראתי על העצה הזו לפני כמה שנים בספר מתכונים מוצלח.
וגם שם צוין כי צריך מיקסר חזק ואז זה עובד מצוין.
תמיד שעשיתי זאת העוגות יצאו מצויינות. לא ראיתי הבדל.
תודה על הסבר מדויק של סדר הפעולות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
@y&m @shira bira ממש בא לי להוסיף את השדרוגים שלכן.
הבעיה היחידה היא שאני לא רואה את עצמי אופה משהו עם ביצים בקרוב :geek:

רבקה אנשין

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אני עושה כך שנים,
בעיני השיטה הזאת עדיפה על פני הפרדה, כשאני מפרידה ביצים, תמיד כשאני מוסיפה את החלמונים זה מפיל לי את הקצף, וכך אני מקציפה הכל ביחד והקצף נשאר יציב גם כשאני מוסיפה את שאר החומרים במהירות נמוכה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אפשר מתכון של עוגה להמחשה, כדי שאבין מה ההבדל בין עוגה בחושה
לחידוש המרעיש? (10 דקות מרעיש!)

רחלי85

משתמש מקצוען
לא יאומן! אבל אפילו אני המרובעת הנצחית (בענייני עוגות בלבד;))
שמסתכלת אלף פעמים במתכון (אפילו שהכנתי אותו עשרות פעמים)
העזתי לאפות בלי להפריד את הביצים. ויצא פשוט מעולה!!!!
תודה גלבוע, וכל שאר המשתפות ומחזקות.. חסכתן לי את הלחץ שבהפרדת הביצים, את המאמץ שבערבוב
בתנועות קיפול ועטיפה (משהי פעם הבינה למה התכוון המשורר במושג הזה? כל פעם אני מנסה תנועת ערבוב אחרת, ויוצא לי אותו הדבר) וכמובן הדחה של קערה נוספת.
מרגישה שגיליתן לי את אמריקה ;)

עוד משהי

משתמש פעיל
מכירה את הרעיון.
אבל משתפת בסיפור על עוגה שהטיפ הרס אותה-
הכנתי עוגה עם הפרדה והקצפה אצל סבתא שלי כי המיקסר שלנו היה בעייתי באותה תקופה,
כשבאתי להנמיך ולהוסיף בתנועות קיפול את החלמונים סבתא שלי אמרה לי שהחלמונים אמורים לעלות גם אז שאני אמשיך במהירות גבוהה..
כמובן הקצף נפל:( בנס זה היה עוגה עם שכבה נוספת טעימה למעלה אז לא נהרס הכל לגמרי.

בכול אופן @גלבוע תודה ששיתפת,
טיפים קטנים לחיים שלא כולם מכירים וחוסכים המון.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מכירה את הרעיון.
אבל משתפת בסיפור על עוגה שהטיפ הרס אותה-
הכנתי עוגה עם הפרדה והקצפה אצל סבתא שלי כי המיקסר שלנו היה בעייתי באותה תקופה,
כשבאתי להנמיך ולהוסיף בתנועות קיפול את החלמונים סבתא שלי אמרה לי שהחלמונים אמורים לעלות גם אז שאני אמשיך במהירות גבוהה..
כמובן הקצף נפל:( בנס זה היה עוגה עם שכבה נוספת טעימה למעלה אז לא נהרס הכל לגמרי.

בכול אופן @גלבוע תודה ששיתפת,
טיפים קטנים לחיים שלא כולם מכירים וחוסכים המון.
לא הבנתי את הסיפור.
באת להוסיף חלמונים למה?
לקצף שכבר היו בו חלמונים?

עוד משהי

משתמש פעיל
כן, סבתא שלי התעקשה שהחלמונים יעלו את הקצף עוד יותר,
אבל סלחתי לה מזמן.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כן, סבתא שלי התעקשה שהחלמונים יעלו את הקצף עוד יותר,
אבל סלחתי לה מזמן.
אז זה לא עוגה שהטיפ הרס אותה, זה עוגה מסיפור אחר :)
כל הרעיון זה להקציף את הביצים שלמות עם הסוכר, כשהחלמונים בתוכן מלכתחילה.
אם מוסיפים חלמונים לקצף של חלבונים, ברור שצריך תנועות קיפול עטיפה וכולי כדי לשמור על הקצף שלא יישבר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הטיפ הרס כי הוא בילבל את סבתא שלי חחח
אבל לא להעלב, היא לא שמעה אותו ממך:)
לא נעלבת, פשוט לא מוצאת את הקשר בין הפלת קצף מופרד על ידי הוספת חלבונים לבין הקצפה של שניהם יחד.
אבל מה אכפת לי, העיקר שיש לך סבתא לקשקש איתה במטבח :)
תעריכי :)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ממליץ להציץ מדי פעם באתר הזה
במיוחד במאמר הזה

CO2

עריכה לשונית היא חמצן לטקסט
מנוי פרימיום
סתם מוציאות את העיניים עם העוגות גבינה שלכן
מכינה עוגת שמרים או עוגת שוקולד בחושה

Hbendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סתם מוציאות את העיניים עם העוגות גבינה שלכן
אני עושה עוגת גבינה של ילדים (משודרגת).
הכי קל הכי טעים! בלי הקצפות ושגעונות.
קערה אחת, ילדונת בת 7 שמערבבת בלילה, שופכת לתבנית וזהו. לתנור.

~dasi~

משתמש פעיל
תודה @גלבוע על הטיפ המהמם!
גם אני בהתחלה פקפקתי.. מה זה כבר להפריד ביצים.... לא כל כך קשה בשביל לסכן את העוגה שאני כבר אופה.
אז פעם אחת נתתי לבן שלי להכין עוגה, אז במקום מתכון של עוגה בחושה כמו שעשה כבר כמה פעמים, החלטתי לנסות את הטיפ ולתת לו להכין טורט. פשוט תכניס את כל הביצים ככה ותקציף מלא זמן, מבלי לפחד שהוא יקציף יותר מדי / פחות מדי /שהסוכר יכנס ברגע המתאים וכו' וכו'
יצא לו קצף מהמם, לא האמנתי. במובן מסוים הקצף עוד יותר רך ואורירי מקצף רגיל
כבר כמה פעמים ש מאז אני מכינה בדרך הזו.. אין מה לדבר זה במת חוסך זמן ומאמץ והתוצאה עוד יותר טובה מהקצפה רגילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה