מאפים אז ככה מוותרים על הפרדת ביצים

גויבה

משתמש פעיל
בטורטים זה דווקא יוצא מצוין
אבל יש הרבה עוגות שמשתמשים דווקא בחלבונים בלבד בשביל הקצף ואז זה לא עוזר

חדשה2021

משתמש פעיל
אני מדברת על עוגות גבינה שצריך לערבב את כל החומרים עם החלמונים
לא ממש יכנס במרקית חד פעמית
נסו לערבב את הנ"ל בשקית הקפאה. לא תאמינו כמה זה מכיל ונח!!!
חצי מהאוכל אני מכינה בשקית הקפאה - פותחת שקית בתוך ספל מטבח, ככה שקל להכניס ולא נשפך. ממלאה (עד 3 כוסות קמח נכנס). קושרת טוב. מתערבב מצויין. חור בשפיץ - והכלל נשפך ולא נשאר שום שאריות דבוקות. אה - ושום כלי בכיור.
מכינה ככה עוגות בחושות, בצקים פריכים, סופלה, מערבבת שניצלים עם ביצה, עיסה מוכנה של פלאפל ועוד על זו הדרך.
נח במיוחד כשצריך להעביר לתבניות אישיות. פשוט מזלפים מייד לכל תבנית.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
אני הייתי מדברת על הקיפול, היד שלי נשרפת מזה.. (ידוע לכן על פעולה במיקסר שתחליף את היד שלי?)
לא ניסיתי אבל יש משהו כזה

גויבה

משתמש פעיל
נראה מעניין
יש כאן משהו שניסה את זה?

פרסום קולע

משתמש פעיל
עם איזה חלק? נשמע לי שכל הקצף ישבר..
(אולי אשתכנע להשקיע ולהכין לחגים איזה עוגה מוקצפת שווה:p)
עם החלק שאני מקציפה, הקצף לא נשבר, אני מסובבת את הכפתור של המיקסר לכיוון ההפוך מהמספרים (לאות Mׂ)
ואני עושה 5 פולסים קצרים
מקווה שמובן

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
אין לי קנווד.

saryk

משתמש מקצוען
מזמן מקציפה ביצים שלימות, אבל מוסיפה את הסוכר רק בהמשך.
@גלבוע זה משנה ?

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שעוגה אחת תצא בחושה נמוכה במקום גבוהה וקלילה?
יו, באמת טרגדיה שקשה לעמוד בה.
עד שאת מכינה את העוגה. ומכפילה כמויות (אולי אפילו משלשת :eek:), אחרת לא שווה הכלים שייווצרו בשביל איזה פס אינגליש.
זה אכן מפחיד.

הייתי בטוחה שתזכירי חימום במיקרוגל.
אם בטעות נפלה לי טיפה של צהוב לחלבונים, מכניסה ל30-20 שניות מיקרו (זהירות! שלא ייהפך לביצה)
כמעט תמיד תוקן לי הקצף.

זה גם השיטה לעשות קצף חזק ועמיד במיוחד למארנג (נשיקות וכולי).

טיפים ומדע
מתחילים בחימום של החלבונים והסוכר על ידי הנחת קערת המיקסר (או כל קערה שנוח לכם להשתמש בה) מעל סיר עם מעט מים בתחתיתו. המים לא צריכים לגעת בקערה – התערובת מתחממת מהאדים.

דוב לבן

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
גם אני משתמשת בשיטה הזאת בחלק מהעוגות, וזה יוצא מצוין! גבוה אוורירי וטעים...
ובאמת אשמח לדעת מבעלי ניסיון על החלק הזה.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
זה אכן טוב מאד בעוגות טורט.
ואני עושה זאת מטעמי עצלות.

אבל זה לא כמו הקצפה בנפרד.
שיש לה משהו יותר.
התוצאה היא כמעט מוס אפוי.

אבל עדיין אני בעד השיטה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
עד שאת מכינה את העוגה. ומכפילה כמויות (אולי אפילו משלשת :eek:), אחרת לא שווה הכלים שייווצרו בשביל איזה פס אינגליש.
זה אכן מפחיד.
אין אצלי עוגה של פחות משלושה פסי אינגליש קייק.
אבל עדיין לא הבנתי מה כל כך מפחיד. לפח זה לא ילך, מקסימום יצא נמוך מדי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה