מאפים אז ככה מוותרים על הפרדת ביצים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נקודות חשובות:
הטיפ עובד מצוין בעוגות ובגלידות.
לא נוסה על מאכלים עדינים במיוחד.
צריך מיקסר טוב.
למעשה, זה הטיפ של אמא שלי. למדתי אותו כשלמדתי לאפות, בגיל 12. כמעט לא מכירה דרך אחרת לאפות עוגות ;)
כל הזכויות שמורות להקלה על נשות עם ישראל :)
מתאים למתכונים שבהם הביצים מוקצפות בנפרד ואחר כך מאחדים את התערובות בתנועות קיפול עדינות או משהו.

שמים בקערה את הביצים שלמות (כלומר, לא מופרדות), ואת כל הסוכר שבמתכון. ביחד.
מקציפים חזק, במהירות הכי גבוהה. סבלנות!!!!! תנו למיקסר את הזמן, חכו שהקצף יעלה ושיהיה צהבהב בהיר מאד ותפוח.
כמה דקות של הקצפה ממש חזקה.
אחר כך תנמיכו מהירות למהירות הכי נמוכה, ותשפכו בעדינות את השמן שבמתכון, דווקא אותו.
אחר כך את הנוזלים האחרים.
אחר כך יבשים כמו קקאו וכדו'.
בסוף את הקמח (כשזו עוגה ולא גלידה, מן הסתם).
השיטה נוסתה בעשרות מתכונים ובאלפי עוגות, במצטבר. (היא הומצאה לפני איזה שלושים שנה...)
עובדת פצצה.

סוסה כתומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נקודות חשובות:
הטיפ עובד מצוין בעוגות ובגלידות.
לא נוסה על מאכלים עדינים במיוחד.
צריך מיקסר טוב.
למעשה, זה הטיפ של אמא שלי. למדתי אותו כשלמדתי לאפות, בגיל 12. כמעט לא מכירה דרך אחרת לאפות עוגות ;)
כל הזכויות שמורות להקלה על נשות עם ישראל :)
מתאים למתכונים שבהם הביצים מוקצפות בנפרד ואחר כך מאחדים את התערובות בתנועות קיפול עדינות או משהו.

שמים בקערה את הביצים שלמות (כלומר, לא מופרדות), ואת כל הסוכר שבמתכון. ביחד.
מקציפים חזק, במהירות הכי גבוהה. סבלנות!!!!! תנו למיקסר את הזמן, חכו שהקצף יעלה ושיהיה צהבהב בהיר מאד ותפוח.
כמה דקות של הקצפה ממש חזקה.
אחר כך תנמיכו מהירות למהירות הכי נמוכה, ותשפכו בעדינות את השמן שבמתכון, דווקא אותו.
אחר כך את הנוזלים האחרים.
אחר כך יבשים כמו קקאו וכדו'.
בסוף את הקמח (כשזו עוגה ולא גלידה, מן הסתם).
השיטה נוסתה בעשרות מתכונים ובאלפי עוגות, במצטבר. (היא הומצאה לפני איזה שלושים שנה...)
עובדת פצצה.
הממ..
מישהי מעיזה לנסות?
זה נשמע מלחיץ ומפחיד, זה פנטסטי מידי מלהיות אמיתי
אוף מי האמיצה הראשונה????

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
הפרדת ביצים אמנם לא מורכבת
אבל טיפול בשתי תערובות נפרדות ואיחודן כבר דורש להדיח עוד קערה... ;)
אני הייתי מדברת על הקיפול, היד שלי נשרפת מזה.. (ידוע לכן על פעולה במיקסר שתחליף את היד שלי?)
ממש לא מפריע להדיח גם עוד 3 קערות :)

סיפורים

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הפקות ואירועים
נשמע טוב, אבל מדומיין. אם יש לי טיפה אחת צהובה בלבן - הקצף נופל... אז אם כל הצהוב בפנים הוא נשאר טוב???
אני הייתי מדברת על הקיפול, היד שלי נשרפת מזה.. (ידוע לכן על פעולה במיקסר שתחליף את היד שלי?)
ממש לא מפריע להדיח גם עוד 3 קערות :)
במקום קיפול אני מנמיכה למינימום מהירות, ומוסיפה לאט לאט לאט את החומרים. עובד פפצה.

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
אני מדברת על עוגות גבינה שצריך לערבב את כל החומרים עם החלמונים
לא ממש יכנס במרקית חד פעמית
אה.
אני אף פעם לא עושה את זה.
מנמיכה למהירות מינימום ואחרי ההקצפה היציבה של החלבונים מוסיפה קודם רטובים ואח"כ יבשים ונותנת ערבול טוב..
נשמע טוב, אבל מדומיין. אם יש לי טיפה אחת צהובה בלבן - הקצף נופל... אז אם כל הצהוב בפנים הוא נשאר טוב???
זו הקצפה ארוכה יותר ולא מגיעים לקצף יציב אבל כן תפוח ואורירי..
לטעמי עדיין פחות מוצלח מהקצפה נפרדת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה