דרוש מידע אזעקה בשבת בבוקר באזור בני ברק

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה

אני וביתי

משתמש מקצוען
לאור לקחי התקיפה בבסיס גולני בשבוע שעבר, הופעלה התרעה בבסיס גלילות היום על הכטב"ם שבסוף פגע בבית ראש הממשלה.
וזו האזעקה שרבים כ"כ שמעו
לא מובן לי. ראיתי משהו כזה שהיה התרעות בבסיסים עורפיים עקב כטב"ם ואם הוא יהא מכוון למקום אזרחי?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
שמעתי גם משהו מאוד מרחוק חשבתי שאני מדמיין

אני וביתי

משתמש מקצוען
ממצאי התחקיר הראשוני אודות הכטב”ם ששוגר העלו שהמסוק שעלה לאוויר, והכטב”ם נצפה חולף לידו, לא זיהה את כלי הטיס. על כן, אזעקות הופעלו בעורף הצבאי ולא בקיסריה. בסופו של דבר, הכטב”ם שתועד ברשתות – הוא זה שפגע במבנה בקיסריה.

מה הכוונה עורף צבאי? ואיך יודעים שהכטבם יגיע דווקא לשם?

ראובן שפירא

משתמש פעיל
ממצאי התחקיר הראשוני אודות הכטב”ם ששוגר העלו שהמסוק שעלה לאוויר, והכטב”ם נצפה חולף לידו, לא זיהה את כלי הטיס. על כן, אזעקות הופעלו בעורף הצבאי ולא בקיסריה. בסופו של דבר, הכטב”ם שתועד ברשתות – הוא זה שפגע במבנה בקיסריה.

מה הכוונה עורף צבאי? ואיך יודעים שהכטבם יגיע דווקא לשם?
עורף צבאי הכוונה בסיסים צבאיים בעורף הישראלי [ולא כוחות צבא בתוך לבנון, למשל].

הכטבמי"ם של חיזבללה ובמיוחד הסוג הספציפי הזה הם מאוד מדוייקים, ובנתיים הופנו רק ליעדים אסטרטגים ולא למקומות אזרחיים.

כלקח מאירוע הכטב"מ בבסיס גולני הוחלט להפעיל אזעקה בשני מקומות שההשערה המודיעינית הייתה שהכטב"מ יועד לפגוע בהם, בסיס 8200 והמוסד באזור גלילות שחיזבאללה כבר כמה פעמים שיגר או טען ששיגר לשם כטבמי"ם.

בגלל שמדובר בבסיס צבאי גם יותר קל להפעיל שם התראות, וזה לא עורף אזרחי שהפעלת התראות מיותרת בו עלולה לגרום לנזקים כלכליים ופאניקה מיותרת, וגם המיקוד הרבה יותר קל.

אני וביתי

משתמש מקצוען
עורף צבאי הכוונה בסיסים צבאיים בעורף הישראלי [ולא כוחות צבא בתוך לבנון, למשל].

הכטבמי"ם של חיזבללה ובמיוחד הסוג הספציפי הזה הם מאוד מדוייקים, ובנתיים הופנו רק ליעדים אסטרטגים ולא למקומות אזרחיים.

כלקח מאירוע הכטב"מ בבסיס גולני הוחלט להפעיל אזעקה בשני מקומות שההשערה המודיעינית הייתה שהכטב"מ יועד לפגוע בהם, בסיס 8200 והמוסד באזור גלילות שחיזבאללה כבר כמה פעמים שיגר או טען ששיגר לשם כטבמי"ם.

בגלל שמדובר בבסיס צבאי גם יותר קל להפעיל שם התראות, וזה לא עורף אזרחי שהפעלת התראות מיותרת בו עלולה לגרום לנזקים כלכליים ופאניקה מיותרת, וגם המיקוד הרבה יותר קל.
אז האזעקה הייתה מגלילות? או מבסיס השלישות ברמת גן?

אולי מעניין אותך גם...