דרוש מידע אומן ראש השנה תשפ"ג

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

ישראל אשר בך אתפאר

משתמש מקצוען
אין שום סכנה!!
אני באופן אישי הייתי באומן בתקופה האחרונה
ולא דובים ולא יער...
פוטין הוא הרי משוגע רשע אכזר ורוצח בקור רוח
איך אפשר להיכנס לראש שלו ולדעת מה יהיה האינטרס שלו בדיוק באותם ימים?
הוא הרי ממילא אבוד וכולם נגדו בעולם המערבי
אולי הוא יחליט שיפול איזה טיל 'בטעות' באומן כדי לעצבן עת ארה"ב ישראל ואת כל העולם המערבי?
זה רק דוגמה יכול להיות עוד המון דברים היל"ת

(אני לא מתכוון ח"ו לקרר מישהו
אני רק כותב את זה בתקוה שמישהו יסביר לי למה אני לא צודק
כי אני מאוד רוצה לנסוע ואני מפחד שזה מסוכן
והלוואי שאשתכנע שזה לא מסוכן ואוכל לנסוע)

ESTI.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דיווח מטריד:
גורמים בדרג המדיני אומרים "שוברים את הראש איך לשכנע את המנהיגים התורניים לאסור על החסידים לנסוע השנה לאומן
נשקלת אפשרות לשיתוף פעולה עם אוקראינה למנוע את כניסתם בגבולות"
מה מטריד בזה?
זה מסוכן לנסוע לשמה עכשיו מה לא מובן?
הנה גם הרב של חב"ד באוקראינה אומר ככה
הרב משה אסמן, רבה הראשי של אוקראינה, קרא לישראלים לא להגיע השנה לאומן, בצל המלחמה הקשה שנמשכת כבר יותר מחצי שנה.

בראיון לרדיו 103FM אמר הרב אסמן כי "אוקראינה ממליצה לא לנסוע לאומן. הם לא אוסרים אבל הם לא יכולים לאבטח. אני ממליץ גם כן להשתדל לא להגיע השנה. כבר יש שם כמה מאות, אולי אלפים. הקרבות נמשכים, בדרום, במזרח. המלחמה בעיצומה. יש אזעקות, יש טילים, גם היו נפילות באומן בתחילת המלחמה. אני חושש שיכול להיות פרובוקציות גם כן.

"פעם אחת כבר קרה שגנרל רוסי אמר שהאוקראינים עשו מחסן נשק בבית כנסת, נסעתי לשם, בדקתי ואמרתי שאין שום דבר, אבל פחדתי שיירו לעבר אומן. אם אוקראינה נגד, מי ייקח אחריות על חיים של אנשים?!", תהה הרב אסמן.

אף פעם לא מאוחר מדי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איך הרב אסמן לוקח אחריות והוא ואנשיו ממשיכים בקייב אין ספק ששם הרבה יותר מסוכן מאומן ובכל זאת מדוע הוא ממשיך לשהות במקום סכנה
מה הדמיון בכלל ?
הוא מקומי. ונשאר בכדי להציל ולחזק המקומיים.
מכאן ועד להכנס בידיים למקום סכנה.

גם דבר גדול וקדוש כמו אומן אינו יכול להיות מותר במקום סכנה.

בגמ' כתוב שאפילו כשה' עצמו הורה ללכת אמר שמואל איך אלך למקום סכנה .

תלמוד בבלי מסכת יומא דף יא/א
ואמר רבי יהודה מעשה בארטבין אחד שהיה בודק מזוזות בשוק העליון של צפורי ומצאו קסדור אחד ונטל ממנו אלף זוז והאמר רבי אלעזר שלוחי מצוה אין ניזוקין היכא דקביע היזקא שאני דכתיב ויאמר שמואל איך אלך ושמע שאול והרגני ויאמר ה' עגלת בקר תקח בידך ואמרת לזבח לה' באתי

מאפ

משתמש רשום
פוטין הוא הרי משוגע רשע אכזר ורוצח בקור רוח
איך אפשר להיכנס לראש שלו ולדעת מה יהיה האינטרס שלו בדיוק באותם ימים?
הוא הרי ממילא אבוד וכולם נגדו בעולם המערבי
אולי הוא יחליט שיפול איזה טיל 'בטעות' באומן כדי לעצבן עת ארה"ב ישראל ואת כל העולם המערבי?
זה רק דוגמה יכול להיות עוד המון דברים היל"ת

(אני לא מתכוון ח"ו לקרר מישהו
אני רק כותב את זה בתקוה שמישהו יסביר לי למה אני לא צודק
כי אני מאוד רוצה לנסוע ואני מפחד שזה מסוכן
והלוואי שאשתכנע שזה לא מסוכן ואוכל לנסוע)
ותקננו בעצה טובה מלפניך...

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
והלוואי שאשתכנע שזה לא מסוכן ואוכל לנסוע
אם פוטין רוצה לעצבן את ישראל, הוא יכול לשלוח לפה טילים..
הוא לא טיפש, והוא לא יעיז לפתוח חזיתות נוספות...
אומן רחוקה מאוד מאוד מהקרבות (כמו שיגידו לך שיש מלחמה בסוריה...)
רבי נתן כתב (תקנו אותי אם אני טועה) שגם אם הדרך לאומן תהיה מלאה בחרבות הוא יגיע לאומן בר’ה
יש הרבה אנשים שלא יהיה להם טעם בכל השנה, אם הם לא היו בר’’ה אצל רבי נחמן

תאמין לי שמה שנגזר עלינו בר”ה שעבר זה מה שיקרה
ואיך אמר הרב גודלבסקי, יותר מסוכן לא לנסוע...

מאפ

משתמש רשום
מה הדמיון בכלל ?
הוא מקומי. ונשאר בכדי להציל ולחזק המקומיים.
מכאן ועד להכנס בידיים למקום סכנה.

גם דבר גדול וקדוש כמו אומן אינו יכול להיות מותר במקום סכנה.

בגמ' כתוב שאפילו כשה' עצמו הורה ללכת אמר שמואל איך אלך למקום סכנה .

תלמוד בבלי מסכת יומא דף יא/א
ואמר רבי יהודה מעשה בארטבין אחד שהיה בודק מזוזות בשוק העליון של צפורי ומצאו קסדור אחד ונטל ממנו אלף זוז והאמר רבי אלעזר שלוחי מצוה אין ניזוקין היכא דקביע היזקא שאני דכתיב ויאמר שמואל איך אלך ושמע שאול והרגני ויאמר ה' עגלת בקר תקח בידך ואמרת לזבח לה' באתי
יפה מאוד
אך בקידושין לט ע"ב-
והא אמר רבי אלעזר שלוחי מצוה אינן נזוקין לא בהליכתן ולא בחזירתן
סולם רעוע הוה דקביע היזיקא
וכל היכא דקביע היזיקא לא סמכינן אניסא

א"כ היכן שלא קביע היזקא סמכינן אניסא בדבר מצווה
וכדברי הרב בשו"ע שלו:
היכא דשכיחא הזיקא לא סמכינן אניסא אפילו כשעוסק במצות המקום,
שנאמר: "ויאמר שמואל איך אלך ושמע שאול והרגני. ויאמר ה' עגלת בקר תקח" וגו'.
א"כ כשלא שכיח

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
חסידי ברסלב יעשו הכל כדי להגיע לאומן בכל מחיר באש ובמים!

מאפ

משתמש רשום
יפה מאוד
אך בקידושין לט ע"ב-
והא אמר רבי אלעזר שלוחי מצוה אינן נזוקין לא בהליכתן ולא בחזירתן
סולם רעוע הוה דקביע היזיקא
וכל היכא דקביע היזיקא לא סמכינן אניסא

א"כ היכן שלא קביע היזקא סמכינן אניסא בדבר מצווה
וכדברי הרב בשו"ע שלו:
היכא דשכיחא הזיקא לא סמכינן אניסא אפילו כשעוסק במצות המקום,
שנאמר: "ויאמר שמואל איך אלך ושמע שאול והרגני. ויאמר ה' עגלת בקר תקח" וגו'.
א"כ כשלא שכיח
הנודע ביהודה בתשובותיו (תנינא סי' י), עיי"ש שנשאל האם מותר לאיש ישראל לעסוק בציד, או שמא יש בזה משום צער בעלי חיים ובל תשחית. והשיב, כי אף שמחמת חששות אלו אין סיבה לאסור בזה (מטעמים שנתבארו שם), מ"מ כיון שהציד כרוך בסכנות רבות ועצומות, איסור גמור הוא לעסוק בזה לצורך בילוי והנאה בעלמא, והעוסק בזה עובר בלאו ד"ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

אלא שהוסיף שאם עוסק בזה לצורך פרנסה ולא לתענוג בעלמא התירה תורה, דמטעם זה נהגו הסוחרים לחצות ימים ומדבריות לצורך פרנסה אף שכל הדרכים בחזקת סכנה, שכן פרנסתם תלויה בכך. וזהו ע"פ האמור בתורה "ואליו הוא נושא את נפשו", שדרשו חז"ל – מפני מה זה עלה בכבש ונתלה באילן ומסר עצמו למיתה, לא על שכרו וכו'. והיינו שלצורך פרנסה מותר לאדם להכניס עצמו לידי סכנה (כשאינה סכנה ודאית).

מאפ

משתמש רשום
חסידי ברסלב יעשו הכל כדי להגיע לאומן בכל מחיר באש ובמים!
לא מדויק
יהודים אנחנו ואת התורה שומרים
ואם על פי תורה אסור אזב מסירות נפש לא נוסעים
אך כשזה חשש ואפי' רחוק מאוד אז נוסעים אפי' שזה קצת מתח ודרך מאווווד קשה

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מז'פרוזיה לאומן מרחק אווירי כ380 ק"מ
1662073259629.png

נערך לאחרונה ב:

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ר' לוי יצחק לקח סיכון עצום שאם היה נתפס היה נעלם דהיינו או הוצאה להורג או סיביר
ר' שמואל הורביץ בספרו מספר על חסידי ברסלב שהבריחו את הגבול מפולין

נחמן העמקן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

לפיד שוחח עם נשיא אוקראינה: "לא להגיע לאומן"​

רה"מ לפיד שוחח עם נשיא אוקראינה זלנסקי וברכו לרגל יום העצמאות ה-31 לאוקראינה. בהמשך שוחחו השניים בנוגע להגעת חסידי ברסלב לאומן בראש השנה: "ראש הממשלה קורא לאזרחי ישראל שלא להגיע לעיר אומן בחגי תשרי"​

ארי קלמן | פוליטי1.9.2022 | 16:07

לפיד וזלנסקי | צילום: Marc Israel Sellem/POOL
לראשונה מאז נכנס לתפקיד ראש הממשלה, שוחח היום (חמישי) יאיר לפיד עם נשיא אוקראינה ולדמיר זלינסקי, ובירכו לרגל יום העצמאות האוקראיני. בשיחה עלה גם עניין נסיעת ישראלים לאומן בראש השנה.
בהודעת לשכת ראש הממשלה נמסר כי בשיחה "ראש הממשלה קורא לאזרחי ישראל שלא להגיע לעיר אומן בחגי תשרי לאור סכנת החיים הממשית בכניסה לאזור הלחימה".
עוד נמסר כי ראש הממשלה בירך את הנשיא זלנסקי לרגל יום העצמאות ה-31 לאוקראינה, וכן ציין את תמיכתו בעם האוקראיני. "ראש הממשלה לפיד והנשיא זלנסקי, שוחחו על מצב הלחימה באוקראינה״, ציינו, שלפי ההודעה לפיד ״קרא להגיע לפיתרון דיפלומטי בכדי לסיים את הלחימה".

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

נחמן העמקן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הרב החסיד רבי אליהו גודלבסקי שליט"א לחסידי ברסלב: אין מה לפחד כלל, ולא מרגישים כלום!!!

הרה"ח רבי אליהו גודלבסקי בהצהרה המיוחדת
היות ומתקיימת מלחמה באוקריינה, ומלחמה היא דבר מסוכן, ישנם כאלו שמפחדים לטוס לרביה"ק לראש השנה, ואומרים שזה מקום סכנה ואולי אסור לנסוע.
הרה"ח המשפיע מזכה הרבים רבי אליהו גודלבסקי שליט"א שחזר בעצמו בימים אלו באומן, מדבר בתיעוד מיוחד להפריך את הפחדים הנובעים רק מכוח המדמה, כאשר אין שום קמצוץ שמזכיר מלחמה, וכאחד ששהה שם לא מרגישים כלום, לא בגבולות ולא באומן עצמה, אין זכר!!!! ואפשר להגיע בלי שום חשש!!!!
"אין שום היתר לא לנסוע, ואם זו סכנה אז אסור גם לנסוע על כביש, ויותר סכנה לא לנסוע מאשר לנסוע"!!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה