עזרה אוי לרשע ואוי לשכנו

פרלמן הני

משתמש מקצוען
את זה הרגשתי הערב פה בפורום, נפתח אשכול בנושא חוסר הכרת טובה בעזרה שמתקבלת דרך הפורום, העלתי תגובה כי גם אני בהתחלה לא כתבתי תודות מחוסר ידע או שימת לב, עד שבנושא מסויים קבלתי מ"סופי 12" את התגובה הבאה:
‏‏לכידה.PNG

מאז גיליתי הפנמתי ומקווה שמנסה ליישם.
ניצלתי את ההזדמנות להביע ת ההכרת הטוב שלי, על כל התודות ששלחתי בעבר בהווה ובעתיד שעל הכל לחוד מגיע תודה נוספת ומיוחדת.
גם הבעתי את הערכתי לסגנון הכל כך עדין ויפה של ההערה, לדעתי אפשר לקרוא את המילים שוב ושוב ולהתפעל כל פעם מחדש, ממש כך!
טרם הספקתי לבדוק אם דבריי הגיעו ליעד, והאשכול נעלם! (ובצדק! עוד הספקתי לראות את ניצני הסיבה, האשכול גלש לפסים לא נעימים בין 2 משתמשים, אבל גם התגובה הנ"ל הלכה לגנזי התוהו).
מה אפשר לעשות "אוי לרשע ואוי לשכנו...."

סופי12

משתמש סופר מקצוען
@פרלמן הני , תודה על התודה!

כאות תודה, 'אגלה' לך כאן טיפ נוסף - כשרוצים לוודא שניק מסוים יקרא את התגובה, מתייגים אותו ע"י הוספת התו @ לפני ובצמוד לשם הניק, ואז הוא מקבל התראה עם הפניה לתגובה. (לפני ה @ ואחרי שם הניק צריך לשים רווח)
במקרה הזה, חברה שלחה לי קישור לתגובה שלך, אחרת ספק רב אם הייתי מבחינה בה.

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
בכלל, אשכולות בנושא 'תודה רבה' נוטים להיעלם.
אולי כי בפרוג לא רוצים לעודד התמכרות ל'לייקים',
על אף שברוב הפעמים מדובר על כתיבת 'תודה', 'בבקשה' וכו' ולאו דווקא ל'לייק'.

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אולי כי בפרוג לא רוצים לעודד התמכרות ל'לייקים'
לפרוג אין בעיה עקרונית בבקשת תודות
יש לו בעיה כאשר אשכולות מגיעים למקומות בעיתיים כמו ירידה לפסים אישיים, פוליטיים ועוד.
מי שמספיק לראות לפני המחיקה, לרוב יש ניק שכבר קולט את הלך הרוח של האשכול ומתריע על סטייתו.

אז בבקשה, אם אתם רוצים להשאיר את האשכולות החשובים על כנם, תשמרו עליהם!

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
@פרלמן הני , תודה על התודה!

כאות תודה, 'אגלה' לך כאן טיפ נוסף - כשרוצים לוודא שניק מסוים יקרא את התגובה, מתייגים אותו ע"י הוספת התו @ לפני ובצמוד לשם הניק, ואז הוא מקבל התראה עם הפניה לתגובה. (לפני ה @ ואחרי שם הניק צריך לשים רווח)
במקרה הזה, חברה שלחה לי קישור לתגובה שלך, אחרת ספק רב אם הייתי מבחינה בה.
@סופי תודה שלימדת איך לתייג.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
רוצים להודות למישהו?
אמרתם תודה והרגשתם עם זה נעים?
מצויין!
"הכרת טובה - אות לגדלות הנפש..."

רק אל תפסלו אחרים שלא נוהגים כמוכם...

(וזה מה שכל כך צרם באשכול הקודם...)
הכרת טובה היא נוהג? לתומי חשבתי שהיא חובה.

על החתום, עוד אחת שאכפת לה שכאשר היא מסייעת, לא פעם במאמץ, לא תמיד זוכרים להודות לה.

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים

על החתום, עוד אחת שאכפת לה שכאשר היא מסייעת, לא פעם במאמץ, לא תמיד זוכרים להודות לה.

מסכימה איתך לגמרי!

הכרת הטוב=א' ב' בהשקפה יהודית

1. בספר דברים פר' כי תבוא פרק כ"ו פסוק ג':

"....ואמרת אליו הגדתי היום"-אומר רש"י: "שאינך כפוי טובה"

2. בספר דברים פר' כי תצא פרק כ"ג פסוק ח':

"...לא תתעב מצרי .." מפרש רש"י:
לא תתעב מכל וכל אף על פי שזרקו זכוריכן ליאור מכל מקום היו לכם אכסניה בשעת הדחק"

3. פר' תצוה שישי: .."וזה אשר תעשה על המזבח וגו'
עיין באריכות פרושו של אברבנאל
קרבן תמיד של שחר בא להודות ולהכיר טובה להקב"ה שגאלנו גאולה רוחנית בנתינת התורה
שבה נאמר ויהי בהיות הבוקר וגו'
וקרבן תמיד של בין הערביים להודות ולהכיר טובה להקב"ה על שגאלנו גאולה גופנית משעבוד מצרים שכן קרבן הפסח קרב בין הערביים.

לא רק זה שממלא חובתו אלא שעוד מרוויח בזה הרבה-עיין שם באריכות!

ואם צילצלתם תודה בטעות
או סתם כך לשמח נפש יהודית
אפילו אם זה לא משהו שהכי דיבר אליכם או מצא חן במיוחד
זו לא עבירה...

דגש חזק

משתמש פעיל

"תודה" מקבלים, לא דורשים!
(גם אם היא מגיעה לכם ביושר)

והכי טוב: עשו חסד לשם מצווה בלי לצפות ל"תודה" כך לא תתאכזבו כשהיא איננה ...

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני הייתי לוקח את כל האשכול הזה למקום עמוק יותר והוא למה ככ חשוב לקבל את הלייק? הנתינה שלנו היא בשביל לקבל עליה את התודה? (או שזה אישור של "אני צודק"/עזרתי/מישהו היה צריך אותי)
ברור שגם אני נופל בזה. אבל ככל שהאדם היה מכיר את מקומו ויודע להעריך את עצמו מבפנים אז נראה לי שפחות נצטרך לקבל את הלייק.
לא בא כהערה אלא כהארה...

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
"תודה" מקבלים, לא דורשים!
(גם אם היא מגיעה לכם ביושר)

והכי טוב: עשו חסד לשם מצווה בלי לצפות ל"תודה" כך לא תתאכזבו כשהיא איננה ...

וואו, תודה על החינוך. ועוד עם סימן קריאה!!!! רק דגש חזק חסר בו.
מעולם לא דרשתי תודה.
לגלות לך סוד? גם כשאני עושה חסד, אני מצפה לתודה. זה מין משוב קטן וזעיר על כך שלא טרחתי לחינם.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
אני חושב שהבעת תודה היא לא רק כתודה, אלא משהו הרבה מעבר לזה, ואסביר...
לא פעם מישהו/י מעלה בקשה, ואתה טורח ועמל להשיג את אשר ביקש/ה...
ואז - אין תודה..
אתה אפילו לא יודע האם עמלך היה לחינם או שהוא בכלל נהנה ממנו..

ואצלי באופן אישי יש משהו יותר מזה -
היו כמה פעמים שביקשו ברכות לנושא כזה או אחר...
ואני לא אחד שבאמת יודע לכתוב ברכות, אבל בתוך משפחת מחשבה אחת... אני הכותב..
ועכשיו - כאשר כתבתי כאן.. בפעם הראשונה והשניה אף אחד לא צלצל תודה, ולא אמר מילת תודה [בהמשך כן אמרו ואפילו היו כמה ששלחו הודעה בפרטי] והתלבטתי עם עצמי האם להמשיך לכתוב בכלל או לא, כי אולי זה באמת לא משהו שהוא טוב... [ולא - אין לי חוסר בטחון עצמי :p]

בשביל התודה זה מעבר לתודה.

דגש חזק

משתמש פעיל
וואו, תודה על החינוך. ועוד עם סימן קריאה!!!! רק דגש חזק חסר בו.
מעולם לא דרשתי תודה.
לגלות לך סוד? גם כשאני עושה חסד, אני מצפה לתודה. זה מין משוב קטן וזעיר על כך שלא טרחתי לחינם.
צודקת!!!!
תודה! תודה! תודה! תודה!
(בשמחה! עם כל הלב!)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה