אוטוביוגרפיה בדיונית - בדידות גאונית

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שלום לממתינים..וסליחה על ההמתנה.
כפי שהבטחתי עלה בזה הרגע פרק חדש, השלושה עשר במספר, לכונן הגוגל המשותף.
אדמה במספר צבעים, חצרות של בתים, ילד גאון שלא יודע מה זו מכולת, כסף זה לא העניין כאן, מה שמעניין הוא נזיד עשיר, שיש בו כמעט הכל, חוץ מעדשים. ורגעים אחדים של אקשן לחנונים..
הצעת הגשה:
קערה עמוקה מלאה בגולש מהביל, שמיים מעוננים, ומוסיקה קלאסית שקטה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בנוסף שיניתי את שמו של "הרבה אהרן", לגרשון. זה התאים לי יותר... אז אם תתקלו בשם בהמשך, אל תופתעו.
ותודה לחובשים אלמונים מחיל המודיעין, שסייעו לי בנושאים הרפואיים.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רמה פלוס;1086208:
נראה מעניין..
אפשר לשאול מה זה?
חשבתי שאת/ה יודע מה זה...
זה סיפור בהמשכים, העלילה דמיונית כמובן, בתוך הסיפור משולבים זכרונות ילדות של הכותב, חלקם אמיתיים וחלקם כמובן, לא.

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
סיפור מדהים!!!

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
התחלתי מהבראשית שלך ונתקעתי בצבי שקרניו מציצות מעל שיח ההרדוף. זה בטח מהדמיונות ולא ממה שקרה באמת, אלא אם כן ההרדוף רעיל רק לבני אדם ולא לצביים...
מה יש לדבר, אתה לא סטנדרטי משום כיוון של אמנות; יש מי שאוהב, יש מי שלא, אבל משעמם זה אף פעם לא... (אל תראה את הניסוח הזה לשום עורך לשון; אין זאת אלא בהשפעת מה שקראתי זה עתה;))

תרצה

משתמש מקצוען
מרתק, מסתורי.
מסקרן לדעת - לאן הסיפור חותר?
בהמשך, צריך לזכור שכדאי להתחשב בקוראים שהזכרון שלהם לא אי אי אי, ועלולים לעשות סלט שלם בין כל הדמויות הצבעוניות...

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אפכא מסתברא;1086267:
התחלתי מהבראשית שלך ונתקעתי בצבי שקרניו מציצות מעל שיח ההרדוף. זה בטח מהדמיונות ולא ממה שקרה באמת, אלא אם כן ההרדוף רעיל רק לבני אדם ולא לצביים...
מה יש לדבר, אתה לא סטנדרטי משום כיוון של אמנות; יש מי שאוהב, יש מי שלא, אבל משעמם זה אף פעם לא... (אל תראה את הניסוח הזה לשום עורך לשון; אין זאת אלא בהשפעת מה שקראתי זה עתה;))
נו באמת, הרדוף רעיל לא יכול להסתיר צבי?
חוץ מזה, עיין במקור ודו"ק: "[FONT=&quot]ונדמה לי שמעל שיח הרדוף גדול בצבצו קרנים של צבי.[/FONT]"

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הסיפור נראה לפעמים כמו מסע מרתק בין דמויות שונות ומשונות, כל דמות והסיפור שלה...
מחכים לאיזשהו איחוי של שלל הדמויות, אולי לחזור קצת לדמויות מן העבר, איפה כולם נפגשים?
לפעמים כבר אין לנו כ"כ סבלנות...

והילד הגאון? הדהים אותי לגמרי, כאילו הנחתת אותו מאיזה כוכב אחר אבל אהבתי.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אבש;1086302:
הסיפור נראה לפעמים כמו מסע מרתק בין דמויות שונות ומשונות, כל דמות והסיפור שלה...
מחכים לאיזשהו איחוי של שלל הדמויות, אולי לחזור קצת לדמויות מן העבר, איפה כולם נפגשים?
לפעמים כבר אין לנו כ"כ סבלנות...

והילד הגאון? הדהים אותי לגמרי, כאילו הנחתת אותו מאיזה כוכב אחר אבל אהבתי.
סבלנות.

nothing

משתמש פעיל
אהבתי מאוד. קראתי ברצף עד פרק שביעי בינתיים.
תקלדות: המרינדה צ"ל במרינדה, כסןף צ"ל כסוף, שגיאוגאפיה צ"ל שגאוגרפיה, אמר אחד השומרים מיותר, כש השער צ"ל כשהשער, יכלתי צ"ל יכולתי, אל יד צ"ל על יד, לכתך צ"ל לכתף.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רציתי לתת למישהו לקרוא את הפרק הזה, נתתי לו את הקישור לבלוג, ופתאום ראיתי שלא העלתי אותו לשם בכלל.
אז למי שעוד לא קרא, ומעוניין לקרוא דווקא בבלוג, מוזמן להיכנס לקישור.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הצצה לפרק הבא..

שתי דמויות עמומות, לבושות בבגדים שחורים, עמדו על המישורת העליונה של טריבונה ריקה בבית מדרש רחב מימדים, לא ראיתי היכן הוא מסתיים, האולם היה חשוך, ואור של פנסי רחוב שחדר מחלון מקושת, השתקף בקפוטות הבוהקות שהם לבשו, ובזגוגיות העבות של משקפיהם.
התקרבתי בצעדים איטיים לעבר הטריבונה וניסיתי לטפס עליה. גדר תיל סלילית וחותכנית חסמה את דרכי לכל רוחב הטריבונה, רובצת כקיפוד מפלצתי השומר על אוצר. הקפתי את הטריבונה, חשבתי לטפס עליה מן הצד, אך לא עלה בידי, צידי הטריבונה כוסו בדיקט מהוקצע, נטול בליטות כלשהן אשר ניתן לטפס עליהן. הפנתי את מבטי כלפי מעלה, מנסה לצוד את תשומת ליבם של החסידים, אך לשווא, הם עמדו בדממה, כמו פסלים, בלי סימן חיים.
-"הלו!", צעקתי, "אתם שומעים אותי?". הם לא נעו.
-"אנטשולדיג!", ניסיתי את מזלי באידיש העלובה שלי, "די הערנן מיר?". שום תגובה או תזוזה.
התרחקתי משם, כשאני מגניב מידי פעם מבטים לאחור, אולי תהיה איזו התייחסות מצידם, משום מה חשתי שאני מוכרח לשוחח איתם, לדעת מי הם, ולמה הם עומדים שם. עוד מבט אחורה ולמעלה, קול רגלי הנגררות על רצפת השיש המלוטשת מהדהד בחלל, חוזר מן התקרה המקומרת, כמו מרעיד את מדליוני הקריסטל של הנברשת, שהשתלשלה ממרכז הכיפה, ונראתה עלובה וכבויה, כורעת תחת נטל הקריסטלים החשוכים, משמשת כפעמון לצללים ולרוחות שפרעו את זקן הבדולח שלה, בלי חיבה, בקור של רוחות לילה סתמיות וזדוניות.

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
אוההו
זה היה טובבבב
אבל למה אתה חושב שאיזה בחורצ'יק אמור לדעת את השמות של הפונטים :)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ויזואלי;1090211:
אוההו
זה היה טובבבב
אבל למה אתה חושב שאיזה בחורצ'יק אמור לדעת את השמות של הפונטים :)
פונט חיים, נו באמת..מי לא מכיר את זה?

mzk

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מדהים!!!

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נראה לי שיש יותר מדי פעמים את המילה "טריבונה" בכמה משפטים רודפים.
אפשר להתייחס אליה בחלק מהמשפטים בגוף שלישי.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רותי בן שימ;1092360:
נראה לי שיש יותר מדי פעמים את המילה "טריבונה" בכמה משפטים רודפים.
אפשר להתייחס אליה בחלק מהמשפטים בגוף שלישי.
מקבל, אשתדל להתייחס לכך..
רק עוד משהו כמו אלף מילים, ואני משחרר את הפרק הבא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה