דרוש מידע אובדן כושר עבודה במקביל לביטוח לאומי

מחוברת לעצמי

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אני שואלת לגבי משפחה, שבה האשה עברה אירוע נפשי, שבגינו היא כבר לא יכולה לצאת ולעבוד בעבודה שבה עבדה תמיד.
היא עברה אז לעבודה אחרת (מהבית), כאשר הסכום קטן בהרבה. ממשכורת של 5500 ש"ח היא ירדה למשכורת של 400 ש"ח.
היא מקבלת קצבת נכות מלאה לצמיתות מביטוח לאומי, כעת היא רוצה לבדוק את האפשרות לקבל במקביל קצבה מחברת הפנסיה על אובדן כושר עבודה.
לגבי עצם הנושא של קבלת הקצבאות במקביל, הבנתי שעקרונית זה אפשרי. האם זה נכון?
בנוסף לכך השאלה במקרה שלה הוא, שכאשר עברה לעבודה החדשה, היא עברה לפנסיה בחברה אחרת.
אז החברה החדשה לא אמורה לתת לה קצבה, כי היא ביטחה אותה רק על משכורת של 400 ש"ח שאותה היא ממשיכה להרוויח.
השאלה היא, האם החברה הקודמת שביטחה אותה על המשכורת הגבוהה, צריכה לשלם לה, או שבגלל שהיום היא כבר מבוטחת בחברה אחרת היא לא צריכה לשלם לה.
אני רוצה להדגיש, שהאירוע שגרם לה לאבד את כושר העבודה, היה בזמן שהיא הייתה מבוטחת בחברה הראשונה.
אשמח מאד לקבל את דעתכם המלומדת!

נערך לאחרונה ב:

פ. הלר

משתמש מקצוען
אני שואלת לגבי משפחה, שבה האשה עברה אירוע נפשי, שבגינו היא כבר לא יכולה לצאת ולעבוד בעבודה שבה עבדה תמיד.
היא עברה אז לעבודה אחרת (מהבית), כאשר הסכום קטן בהרבה. ממשכורת של 5500 ש"ח היא ירדה למשכורת של 400 ש"ח.
היא מקבלת קצבת נכות מלאה לצמיתות מביטוח לאומי, כעת היא רוצה לבדוק את האפשרות לקבל במקביל קצבה מחברת הפנסיה על אובדן כושר עבודה.
לגבי עצם הנושא של קבלת הקצבאות במקביל, הבנתי שעקרונית זה אפשרי. האם זה נכון?
בנוסף לכך השאלה במקרה שלה הוא, שכאשר עברה לעבודה החדשה, היא עברה לפנסיה בחברה אחרת.
אז החברה החדשה לא אמורה לתת לה קצבה, כי היא ביטחה אותה רק על משכורת של 400 ש"ח שאותה היא ממשיכה להרוויח.
השאלה היא, האם החברה הקודמת שביטחה אותה על המשכורת הגבוהה, צריכה לשלם לה, או שבגלל שהיום היא כבר מבוטחת בחברה אחרת היא לא צריכה לשלם לה.
אני רוצה להדגיש, שהאירוע שגרם לה לאבד את כושר העבודה, היה בזמן שהיא הייתה מבוטחת בחברה הראשונה.
אשמח מאד לקבל את דעתכם המלומדת!
אז ראשית, כאשר מדובר בקצבת נכות כללית מביטוח לאומי - אין מניעה לקבל קצבה גם מקרן הפנסיה.
עם זאת, היא צריכה להוכיח שאכן חלה ירידה בכושר העבודה שלה, כלומר - שהיא לא מסוגלת לעבוד באותו היקף משרה כפי שעבדה עד לאירוע, וכושרה לעבוד נפגע לפחות ב-25%.
כלומר - בשביל לבחון זכאות לאובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה, לא רלוונטי כמה היא מרוויחה אלא האם ובאיזה היקף משרה היא מסוגלת לעבוד.
מי שצריכה לשלם זו קרן הפנסיה בה היא הייתה מבוטחת בזמן האירוע, אם היא ניידה את הכספים לקרן פנסיה אחרת היא תצטרך לבצע ביטול ניוד.
שימי לב שבקרן הפנסיה יש התיישנות של 3 שנים, שתזדרז לתבוע.

מחוברת לעצמי

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
תודה רבה על המענה המקצועי והסבלני!
עם זאת, היא צריכה להוכיח שאכן חלה ירידה בכושר העבודה שלה, כלומר - שהיא לא מסוגלת לעבוד באותו היקף משרה כפי שעבדה עד לאירוע, וכושרה לעבוד נפגע לפחות ב-25%.
לכאורה, אם בביטוח לאומי נקבע לה 100% "בדרגת אי הכושר להשתכר" אז גם חברת הפנסיה אמורה לאשר את זה,
אני טועה?

פ. הלר

משתמש מקצוען

לכאורה, אם בביטוח לאומי נקבע לה 100% "בדרגת אי הכושר להשתכר" אז גם חברת הפנסיה אמורה לאשר את זה,
אני טועה?
לאו דווקא, ההגדרות של קרן הפנסיה ושל ביטוח לאומי שונות זו מזו,
ומעבר לכך - קרן הפנסיה אינה כפופה להחלטות המוסד לביטוח לאומי.
החלטות הזכאות בקרן הפנסיה ניתנות ע"י רופא הקרן בכפוף למסמכים הרפואיים שהוצגו בפניו,
כמובן שהחלטה של 100% נכות מביטוח לאומי יכולה לתת לרופא עוד הוכחה למצבו הרפואי של העמית, אך זה ממש לא מחייב.

ארמון חול

משתמש מקצוען

אני טועה?
אם בזמן שהיא עברה קופה היא ניידה את הכספים היא צריכה לנייד בחזרה לקופה המקורית...
קרן הפנסיה בודקת אחוזי אכ"ע ולא אחוזי נכות רפואית (כמו ביטוח לאומי)
פנסיית נכות היא רק על 75% מהשכר * אחוז אבדן הכושר (כך שאם היא השתכרה 5,500 שח אז הקצבה תהייה 4,125* אחוזי אבדן הכושר)
כמה שעות חודשיות היא עבדה קודם וכמה היום?

הייתי ממליצה ללכת לרופא תעסוקתי, קופת הפנסיה קובעת אחוזי אובדן כושר לפי מה שרופא תעסוקתי קובע
בדכ רופא תעסוקתי שומע כמה העובד יכול לעבוד וממליץ לפי מה שאומרים לו...

מניסיון אישי ממש חבל שלא ידעתי זאת קודם, כי רופא תעסוקתי אמר לי שהוא יכתוב לי על 60% משרה וזה הפחיד אותי, אז הוא הסביר לי ששרק אם הוא ממליץ על 75% או פחות זה תופס ואמרתי לו לכתוב לי 75% בלי לדעת שאם הייתי אומרת לו לכתוב 60% זה היה מעלה לי את הקצבה

מחוברת לעצמי

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
וואו !
ממש תודה!
מי איש המקצוע שמתאים כדי להעזר בהגשת תביעה? איזה סוג- יועץ פנסיוני, סוכן ביטוח?
יש לכן המלצה למישהו טוב?

פ. הלר

משתמש מקצוען
וואו !
ממש תודה!
מי איש המקצוע שמתאים כדי להעזר בהגשת תביעה? איזה סוג- יועץ פנסיוני ,סוכן ביטוח?
יש לכן המלצה למישהו טוב?
אם יש לה סוכן בקרן הפנסיה - היא יכולה להיעזר בו בחלק הטכני של הטפסים ובהגשה לקרן ובהמשך הסוכן יכול לעזור ב'לנדנד' לחברה, אבל סוכני הביטוח לאו דווקא מומחים בחלק המקצועי של הגשת התביעה.
גם לא ממליצה לקחת עו"ד שיחגוג עליכם.
לי באופן אישי יצא לעזור לכמה ניקים כאן בפרוג - זו בסך הכול הכוונה מה להגיש ואיך (ללא עלות למען הסר ספק), הגשת תביעה לקרן הפנסיה היא לא מסובכת ולא חייבים ייעוץ לפני ההגשה.
אם תרצי - בשמחה.

ארמון חול

משתמש מקצוען
אני עשיתי לבד,
ויכולה בשמחה ממש לעזור.
בעיקרון זה לא קשה ,
עשיתי פנייה מקוונת....
יכולה גם לומר שבמיטב דש העובדים של פנסיית נכות מאוד עוזרים בכל שאלה והדרכה וגם מאוד אדיבים וסבלניים (לא מכירה במקומות אחרים, באיזו קופה אתם?)
יש מן קטע כזה שחושבים שקשה לקבל קצבת נכות, אבל זה בגלל שיש הרבה רמאים שרוצים לקבל ולא מקבלים
מי שזכאי לא עושים לו בעיות, וגם לא חודשים בו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה