אברטק או מפתחים?

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אכן, הבעיה הגדולה זה אוצר המילים.
אז זה מה שאני אומר, שאוצר מילים זה משהו שגם גוגל יכול לתרגם לך, העיקר זה ללמוד את הדקדוק, ונראה לי ש-3 חודשים אמורים להספיק (שוב, בהנחה שכל המיקוד רק על זה)

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אין שום השוואה בלימוד מתמטיקה ללימוד אנגלית.
לימוד מתמטיקה מתבסס על הגיון בשילוב של הבנת טכניקה, ובמיוחד לבוגרי לימודי גמרא- לא אמורה להיות איתו בעיה.
לימוד אנגלית הוא לימוד שפה חדשה, נישה שונה לגמרי, ומי שלא למד שפה חדשה מימיו- זה פשוט כמו להיות תינוק שנולד.
נכון שבתור אדם בוגר אתה יכול להשקיע יותר, להתאמץ, לקרוא, אבל עדיין לוקח הרבה זמן לקלוט שפה ולהכניס אותה לשימוש.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אז זה מה שאני אומר, שאוצר מילים זה משהו שגם גוגל יכול לתרגם לך, העיקר זה ללמוד את הדקדוק, ונראה לי ש-3 חודשים אמורים להספיק (שוב, בהנחה שכל המיקוד רק על זה)
אחרי 3 חודשים של לימוד אנגלית לא מתרגמים מילה פה ושם, אלא פה ושם קורה ויש מילה שאותה לא צריך לתרגם.

ואם נחזור למילים של יוספוב:
כדי לקרא ספר באנגלית צריך אולי שנה לחרוש באנגלית וללמוד בלי הפסקה (לא מדבר על אלו שיש להם כשרון מיוחד לזה)
אני לגמרי מסכים אם זה, וגם אם הספר נמצא בגוגל וניתן לתרגמו בתוסף לא שייך לקרוא כשכל מילה צריך לתרגם.

נערך לאחרונה ב:

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עובדים קשה בהחלט כדי שכולם ימצאו עבודה במשכורת רגילה של מתחיל, (לפעמים ממש מתחננים בשם עזרה והזדמנות לחרדים וכ"ו כך שלא מדובר במשכורות גבוהות )
המשכורת אצלם נע בין 4 ל 6, 5 שעות עבודה
כמה לשעה?

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מצאתי דיון על פיתוחים באיש את רעהו
ושם יש מישהו שטוען שפיתוחים אין כמעט הרצאות, משהו בסגנון של מה שכתבתי לעיל

נערך לאחרונה ב:

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
משהו שראיתי עכשיו ורציתי לשתף. אני אישית מאוד מתחבר לרעיון
1624979348383.png

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
משהו שראיתי עכשיו ורציתי לשתף. אני אישית מאוד מתחבר לרעיון
צפה בקובץ המצורף 919433
חוץ מללמוד טוב, הוא גם שווק את עצמו בצורה מאוד טובה.

נתקלתי בו לפני כמה שבועות עוד לפני שמצא עבודה, וישר חשבתי לעצמי שבטח עוד רגע משהו יחטוף אותו.

אמא5

משתמש מקצוען
אני יודעת על חברת סייבר גדולה בתל אביב שעובדים בה כמה בוגרי תוכנית מפתחים, אין לי מושג מאיזה מחזור.
אני גם יודעת שמרוצים מהם ומתכננים להגדיל גיוס של בוגרים משם.

חיים חיימי

משתמש רשום
למדתי שפות חדשות בגיל מבוגר (אמנם לא אנגלית, שגם אותה למדתי לבד בגיל יחסית צעיר), וקשה לי לקבל את זה ש-3 חודשים מספיקים רק ל-ABC.
מצד שני, היה לי אתר שמלמד ממש טוב, אולי זאת השיטת לימוד שבעייתית?
איזה אתר?

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש איזה מסלול לנשים דומה למסלולים שנכתבו פה?

TAKT

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
על סמך מישהוא שלמד באברטק (JBH)ודיברתי איתו

א, התנאים מעולים ממש, לומדים בכולל בבוקר עם מלגה מכובדת מאד, ואח"כ לימודים עד 6 בערב
ב, נלחמים שם למצא עבודה לכולם, ומי שלא מוצא עובד אצלם (במשכורת נמוכה)
ג, חצי מהמחזור מועפים באמצע השנה, אין סנטימנטים.
ד, המורים שם לא מתאמצים במיוחד, מי שלא עומד בקצב - החוצה. (זוהי רוח המפקד כמובן)
ה, 90% מאלו שמסיימים מסלול הם כאלו שיש להם רקע מסויים (כלומר שיש להם אנגלית, או שלמדו במוסדות של ליב"ה וכד')

המסקנה שלו: התכנית לא מותאמת לבוגרי החינוך האולטרה חרדי, מוכשרים ככל שיהיו

מי שיודע לאשר או להכחיש - מוזמן בכבוד.
עקב אכילס נראה לי אנגלית

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז מה אנחנו עושים כאן?
עריכה: עזוב על תענה על זה , כי ינעלו את האשכול.......
כבר נאמר פה כמה פעמים שהחבר'ה שהולכים לשם זה לא אברכים "קלאסיים", ואף פחות מזה :)
הבעיה היא כשאברך שרוצה ללמוד תורה ומצבו הכלכלי דחוק, והוא מחפש דרך זולה ומהירה להתפרנס בכבוד והוא נתקל במודעות הללו..

הפיתרון באמת הוא או ללמוד את זה בצורה מקצועית עם מורה פרטי,
או לבחור משרה שבאמת מתאימה לאברך, כמו סופר סת"ם או מלמד תינוקות.

תמיד שראיתי חרדי בהייטק זה היה מודרני, ההנחה שלי היא שהם היו מודרנים לפני, אבל אי אפשר לדעת.

נ.ב. מודרני לפחות מבחינה חיצונית פירושו - סמארטפון ענק מבצבץ מהכיס, חולצה צבעונית קצרה וכד'...

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מצאתי כאן דו"ח מעניין

רבטק; מסגרת הכשרה ותעסוקה (פיתוח ובדיקות תוכנה לגברים חרדים נשואים ובעלי משפחות). בכל מחזור משתתפים כ-25-20 תלמידים (סה"כ השתתפו בתכנית זו 114 משתתפים). כ-%70 מתוכם מועסקים ברבטק והיתר מועסקים בחברות הייטק מובילות.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
דיברתי עם בוגרים של אברטק שעובדים ברבטק
83% מהם ממש לא מודרנים (לפי ההגדרה לעיל )
חולצות לבנות, עבדקנים, באים לעבודה עם כובע וחליפה, ולחלקם יש רק טלפון כשר חרף עבודתם.
רק שהשורדים שם הם אלו עם אנגלית מהבית ולרוב אלו לאו דווקא החזונאישניקעס'...
באים לשם גם אברכים צולים די מוכשרים אבל התוכנית שלהם לא מותאמת לחסרי רקע באנגלית
והם פשוט נובלים שם לפני סיום הקורס
וזה דבר ידוע הם מדברים ע"ז בגלוי

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
שלום
אני בוגר אברטק,
ועובד כיום ברב טק.
אני רואה את כל הרחש בחש כאן,
והרבה ממה שנכתב פה לא נכון או לא מדוייק (למשל מה שנכתב על רקע באנגלית, על כך שכולם מודרניים, ועל כך שרובם עבדקנים שבאים לעבוד עם כובע וחליפה).
אבל אין לי הרבה זמן לכתוב פה מגילות.
אם יש מישהו שחשוב לו למעשה מידע מסויים הוא יכול לשאול באשכול או בפרטי.
ואם יהיה לי זמן אשתדל לענות.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שלום
אני בוגר אברטק,
ועובד כיום ברב טק.
אני רואה את כל הרחש בחש כאן,
והרבה ממה שנכתב פה לא נכון או לא מדוייק (למשל מה שנכתב על רקע באנגלית, על כך שכולם מודרניים, ועל כך שרובם עבדקנים שבאים לעבוד עם כובע וחליפה).
אבל אין לי הרבה זמן לכתוב פה מגילות.
אם יש מישהו שחשוב לו למעשה מידע מסויים הוא יכול לשאול באשכול או בפרטי.
ואם יהיה לי זמן אשתדל לענות.
זה הכל עניין של הסתכלות, חבר שלי היה שם, והוא סיפר לי כמה שכולם מודרנים.
אחרי כמה חודשים הוא הלך לעבוד במשרה מלאה בבית תוכנה שמפתח דברים לחברות טלוויזיה, וגידל סמארטפון, והחליף לחולצת טריקו, אז אפשר לומר שבהסתכלות שלו כולם מודרנים, אבל לכה"פ אותו חבר שלי עבד שם, והוא ככל הנראה גם היה מודרני בפנימיותו (אפילו שבאותו זמן היה לובש כובע וחליפה), ומי אמר שאין עוד חבר'ה מקולקלים כאלה.

אגב דיברתי איתו לאחרונה, נכון להיום מבחינתו לכל החרדים יש סמארטפון והם רק מחביאים אותו, ובני ברק הם החברה הכי מודרנית בציבור החרדי (וההזוי הוא שבאמת הוא חושב כך), ושכונת המגורים שלו היא המקום הכי פרומקייט בכל הציבור החרדי, העילית שבעילית, וכמובן שהוא בראשם ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה