אבנים בשקדים

פומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי תופעה מאוד מטרידה כמה ימים, בין חריצי השקדים מופיעים גושים קטנים , שגורמים לטעם (וריח) לא נעים בחלל הפה
הצלחתי להוציא עם קיסם אוזניים, אך התחושה והטעם הרע לא עברו.
כמובן שאני מקפידה לצחצח שיניים פעמיים ביום, וגם מגרגרת מי מלח, אך לא עוזר
אשמח לשמוע ממנוסים איך ממגרים את התופעה

חיולה

משתמש מקצוען
יש לי תופעה מאוד מטרידה כמה ימים, בין חריצי השקדים מופיעים גושים קטנים , שגורמים לטעם (וריח) לא נעים בחלל הפה
הצלחתי להוציא עם קיסם אוזניים, אך התחושה והטעם הרע לא עברו.
כמובן שאני מקפידה לצחצח שיניים פעמיים ביום, וגם מגרגרת מי מלח, אך לא עוזר
אשמח לשמוע ממנוסים איך ממגרים את התופעה
גם לי היה את זה, והרופאת א.א.ג. שהלכתי אליה אמרה שלפעמים זה קורה מהמבנה של השקדים (שיש כאלה שהשקדים בנויים אצלם עם שקעים) היא הסבירה שהאבנית- התפליט שמצטבר בשקדים נגרם בעצם משאריות של אוכל שמצטברות שם כתוצאה מהמבנה של השדים שבנוי עם שקעים.

שורה תחתונה- היא המליצה אחרי אוכל לגרגר מים כדי לנקות את האוכל אם נתפס בשקעים, וגם אפשר פעם ב לגרגר מים עם סודה לשתיה.
רק במקרים חמורים שהאבנית גורמת לזיהום או לדלקות חוזרות- יש כאלה שפונים לניתוח.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בלשון הרופאים זה נקרא תפליטים, לפעמים זה ויראלי...

אבני שקדים זה לא תפליט.
תפליט הוא סימן לזיהום [וירלי או חיידקי] זה בעצם הצטברות של כדוריות לבנות בדומה למה שרואים במקום שיש קוץ. אלו נקודות מוגלה.

אבני שקדים זה משהו אחר ואין להם לו קשר לזיהום. זה הצטברות של פסולת שנתקעת בקפלי השקדים ומתקשה.
הם יכולים לבוא בשילוב עם דלקת גרון מוגלתית. אבל לא בהכרח.

כשרופא אומר תפליט הוא מתכוון שיש דלקת בגרון עם הצטברות של נקודות מוגלה על השקדים וזה יכול להיות ויראלי או חידקי ומצריך משטח גרון לבדיקת אם יש צורך בטיפול אנטביוטי.

אבני שקדים זה משהו אחר.
הם גורמים לריח רע מהפה. וגם טעם רע. זה בעצם הצטברות של מינרלים כמו זרחן, אמוניה, מגנזיום ועוד כמה.
מה שעשוי לעזור זה גרגור של סודה לשתיה או מלח עם מעט מים

אגב זה נפוץ יותר אצל אנשים שיש להם שקדים עם חריצים ולא שקדים חלקים ואז מצטברים בחריצים האלו כל מיני מינרלים שהופכים לאבן.

אגב לאגב, למי שסובל מהן הרבה יש ניתוח שיכול להועיל.

david19

משתמש חדש
מומלץ קודם ללכת לרופא אא''ג מומחה שיוציא את כל האבנים, אח''כ לעשות טיפול משמר של גרגור מים אם מלח/סודה לשתייה.

רפאל הררי

משתמש רשום
ממליצה לנסות נטילת אבץ שמעתי שזה עזר מאד בעניין. זה זול וזמין בכל בית מרקחת.
לגבי הריח יש מנטרל ריחות של meridol שהמלץ לי ע"י רוקחת ועזר מאד עולה כ- 28 ש"ח במאוחדת עדיף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה