• שלום וברכה לכלל משתמשי אתר פרוג
  מפעם לפעם חשוב לנו להזכיר לעצמינו ולכם לשם מה נוסד האתר ומה מוטל עלינו לעשות כדי שהאתר ימשיך להתקיים כאתר מקצועי שמטרתו להיטיב.
  אתר פרוג נועד ליוצרים ובעלי מקצוע מהמגזר החרדי והדתי ומאגד בתוכו עשרות אלפי משתמשים מכל העדות והחוגים. השימוש בו הוא למטרת עזרה והתייעצות בנושאים מקצועיים וגם בדברים הנוגעים לחיי היומיום.
  במשך השנים האתר זכה לשמור על שיח ראוי, מכבד ומקצועי ומשכך הוא זוכה לאמונכם אתם - המשתמשים.
  הפורום אינו אתר חדשות ואף לא אתר תחקירים מחד ולא אתר 'נייעס' ויכוחים או מחלוקות מאידך.
  במהלך שנות קיומו היו מי שניסו להעלות נושאים שונים לעיתים פוליטיים, לעיתים כלכליים - הנמצאים במחלוקת כזו או אחרת תוך שהוא מנצל את הבמה הפתוחה והחופשית של הפורום. זה עלה לנו פעמים רבות בהסתבכות ציבורית וחוקית כולל תביעות משפטיות שאין לנו משאבי זמן וכסף כדי לנהל אותם.
  בשונה מאתרי חדשות ורכילויות אין לנו עניין לרדוף אחר הצדק אלא להתנהג בחכמה ובנועם עם כלל הציבורים על מנת שכולם יוכלו להפיק תועלת מהאתר - עלויות האתר גבוהות מאד ואין בכוונתנו להיכנס להרפתקאות וחיכוכים מיותרים לא עם חברות עסקיות ולא עם ספקי הסינון. זו הסיבה שמחקנו אשכולות מסוימים ביממה האחרונה ונעשה זאת גם בהמשך כדי להגן עלינו, עליכם ועל האתר החשוב שלנו.
  אשר על כן אין לפתוח נושא ולכתוב תגובה מכל סוג שהוא שתוכנה השמצה או הטלת רפש על אדם, גוף, חברה, מגזר וכיוצ"ב.
  בתקוה להבנה ושיתוף פעולה.

כללי האתר

כללי הכתיבה והשימוש באתר, כל כתיבה ושימוש באתר כפופות לכללי האתר. נא לקרוא בעיון.

כללי האתר

כללי היסוד

פורום פרוג הינו פורום מקצועי לקהילת היוצרים החרדית. מטרת הפורום הינה לעודד העשרה מקצועית, שיתוף ידע ופעולה בנושאים עסקיים, קידום עולם העבודה המקצועי-חרדי תוך יצירת שיתופי פעולה בקבלת עבודות והעלאת רעיונות. הכל לשם עידוד יוזמות שיתרמו לקהילה המקצועית.

בהתאם להגדרה זו, אופן פתיחת האשכולות והוספת התגובות חייב להיות ענייני, תוך שמירה על שיח ראוי ומכבד והימנעות מהעלאת נושאים ותמונות שלא מתאימים למגזר החרדי (הכלל הוא שכל מה שלא היה מופיע בעיתונות החרדית המודפסת לא אמור לעלות גם כאן בפורום למעט חריגים שיוגדרו בנפרד ובמפורש על-ידי מנהל הפורום ולאחר אישור מניהול האתר).
בנוסף חובה לשמור על הכלל הבא: אין להעלות לאתר קבצים המוגנים בזכויות יוצרים מכל סוג שהוא.

ברצונינו להדגיש!

שמירה על שיח ראוי ומכבד וזהירות מהעלאת תכנים בעייתיים הם כללי היסוד של הפורום, משתמש שלא יעמוד בהם יושעה בשלב הראשון לתקופת מוגבלת ובמידה וימשיך בכך - יורחק מהפורום לצמיתות.
ההנחיות והכללים שיובאו להלן, מטרתם, לשמור על רמת הפורום ומקצועיותו. זו גם המטרה שלכם, בניית מקום מקצועי שנעים לדון ולהיעזר בו. היות והפורום גדול ב"ה ואין באפשרותינו לעבור מיידית על כל הודעה העולה בפורומים, אנו צריכים את עזרתכם. במידה והנכם רואים הודעות שאינן ראויות/מתאימות לפורום, אנא דווחו עליהם למנהלים כדי שהם ימחקו/יערכו בהתאם לנהלי הפורום.

כללי עריכה תקניים

הקפצת אשכולות

 1. אין להקפיץ אשכולות ישנים שלא נכתבה בהם תגובה בחצי השנה האחרונה
 2. ניתן לעלות אשכול חדש ולתת קישור לאשכול הישן
 3. אין להקפיץ אשכולות בקשת עזרה מעבר לפעם אחת וזאת רק לאחר ארבע שעות.

כותרות

 1. הכותרות אמורות להיות אינפורמטיביות, ללא סימני קריאה מיותרים, וללא 'מתיחות' מיותרות.

תגיות

 1. התגיות אמורות להקל בחיפוש נושאים ואיתורם, אין להשתמש בהן למטרה אחרת (גיחוך, היתול וכדו').

סטיה מהנושא

 1. חשוב לשמור על עיסוק בנושא הספציפי של פותח האשכול ולא לסטות לנושאים אחרים.
 2. במידה והנכם מעוניינים לעסוק בנושא אחר ולקשרו לנושא האשכול, אנא פיתחו אשכול חדש במקום המתאים וקשרו את האשכול הקודם אליו.

צורת התבטאות

 1. במידת הצורך בשיח בין גברים ונשים, יש לשמור על ענייניות ללא מחמאות אישיות/אימוג'ים וכדומה.

מה אסור לכתוב בפורום

לשון הרע השמצות ורכילויות

 1. אין להשמיץ ולרכל גם אם מותר הדבר על פי הלכות לשון הרע (לתועלת או אם הדבר מפורסם וכו'), פורום פרוג לא ישמש במה להוקעת אנשים או חברות מכל סוג שהם.

התלהמות

 1. אין לכתוב פוסטים ברוח של הוצאת קיטור ופורקן כעסים. בטח שלא לרדת לפסים אישיים של פגיעה, העלבה, עקיצות וכדומה.

פרסומות

 1. אין לעלות פרסומות לגופים מסחריים, בין אם זה בצורת סקר או העלאת דיון שיתרום במישרין או בעקיפין לגוף המסחרי.
 2. במידה ואתם מעוניינים לפעול בנושא קידום עסקים או גופים מסחריים, אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל [email protected] ואנו נחזור אליכם עם הסבר מפורט על צורת העבודה האפשרית.
 3. הגבלה זו אינה חלה על יוצרים מכל הפורומים המקצועיים שיכולים להציע את שירותיהם הפרטיים (לא אירועים או קמפיינים וכדו') בפורום.
 4. חשוב להדגיש כי עלות הפעלת המערכות והשירותים העומדים לרשות הגולשים גבוהה מאוד, ולפיכך ההכנסות מהפרסום הן אלה המאפשרות לנו להמשיך ולפעול לטובת כלל הגולשים באתר ובפורומים השונים, אזי ברור כי כל פגיעה בהכנסות אלה על-ידי שיטות שונות של עקיפת הכללים בנושא פרסום גורמות לנו נזק כספי של ממש.
 5. אנו פועלים כל העת להוספת כלים ואמצעים פרסומיים לטובת חברי הפורומים, הגולשים והמפרסמים ואתם מוזמנים לפנות אלינו כדי להתעדכן בנושא.

כללי עריכה תקניים

שם משתמש

 1. לכתחילה עדיף להשתמש בשם האמיתי או שם העסק, מלבד תקינות הפורום הדבר מוסיף אמינות והערכה למשתמש עצמו.
 2. אין לעשות שימוש בשמות כינוי כגון, 'הגאון' 'המוכשרת' או לחילופין בשמות אישים או רבנים.

תמונת המשתמש

 1. תמונת הפרופיל של המשתמש אמורה להיות לוגו עסקי מקצועי, בלבד.
 2. אין להעלות תמונות פרופיל של אנשים, או כל תמונה אחרת שאינה קשורה ללוגו.
 3. אין לעשות שימוש בתמונות העלולות ליצור אי-נעימות למשתמשים האחרים.

תחום עיסוק ואודות

 1. מומלץ לפרט על עצמכם בעמוד הפרופיל.
 2. המלצה שלנו: אל תפרטו יותר מידי על חייכם האישיים ואל תשאירו מספרי טלפון או כתובת מייל אישיות - הפרטים הללו חשופים לכל מי שגולש באתר ועלולים לשמש גורמים בעייתיים.
 3. מי שירצה ליצור עמכם קשר יוכל לעשות זאת באמצעות שליחת הודעה פרטית.
 4. ניתן לפרסם מספרי טלפון עסקיים או מייל עסקי.

מה יקרה אם...

כתיבת הודעה פוגענית או לא ראויה מבחינה רוחנית (עיין ערך כללי יסוד) שלב א. השעיה לשבועיים/חודש (לפי שיקול דעת מנהל האתר) שלב ב. השעיה לצמיתות
אי שמירה על כללי כתיבה תקניים (עיין ערך כללי עריכה תקניים) שלב א. עריכה או אזהרת מנהל לערוך את ההודעה. שלב ב. חסימה מהפורום הספציפי לשבועיים
כתיבת לשון הרע ורכילות, התלהמות ופרסום לא מאושר שלב א. עריכת מנהל/מחיקה בתוספת אזהרה שלב ב. השעיה לשבועיים/חודש (לפי שיקול דעת מנהל האתר) שלב ג. השעיה לצמיתות.
 • פורסם
  22/9/20
 • צפיות
  3,704

לוח דירות נופש

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

605

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח דרושים

אולי מעניין אותך גם...

תואר ראשון במדעי המחשב - מיועד לבוגרות סמינר.
אוטוטו מסתיים לו הרישום הסדיר לתכנית המדהימה של מכללת רבבה, לתואר ראשון במדעי המחשב, המיועד לבוגרות סמינר. תפסנו את רכזת הרישום רחל בן עוזיאל...
רעיון מקורי לחוט של משקפיים, שמירה על כדור הארץ ואיך כל זה קשור לספרו של נפתלי בנט?
. זה התחיל מזה שהשנה שכחתי לקום באישון ליל, ללכת ברגליים יחפות ובגודלים זקופים לכיוון חדר הבנות, לגזור עשרה סנטימטרים מגומי הקפיצה שלהם ולהרכיב...
בעלי עסקים, איך אתם מגשימים את החלומות שלכם? {פרק שני}
-רחל סרולוביץ- לשנות את התודעה וההסתכלות על העסק שלנו זה יפה, להציב לו חזון ומטרות זה חיוני, להאמין במסוגלות שלנו להגיע אל אותם יעדים זה הכרחי...
"מסתבר שלפעמים החיים כן לונה פארק" - תחפשו ותסעדו
מבטיחה שזה היה ברגע של הסח הדעת ילדיי הוציאו ממני התחייבות על פה, קדמו לכך פרסומים, אחד פלוס אחדים, והמון שיח סביב מיני עיר שעשועים שלא נזכיר את...
מלון חמישה כוכבים, פנסיון מלא, חמש דקות ממירון, מקרר גלידות חופשי, הכל כלול, אטרקציות וקוסם - חדרים אחרונים במבצע טרפת מקבוצה שביטלה בגלל הקורונה!
חשבתם לצאת לנופש? אל תעזבו את הבית בלי רב המכר "מילון הנופש השלם"! מחזיקים את עלוני בין הזמנים הצבעוניים, מדפדפים בדפי הכרומו הססגוניים...
למעלה
לשיחת ווטסאפ עם בית פרוג
צ'אט בווטסאפ בנושאי יעוץ לימודים, פדגוגיה ומזכירות
היי, אפשר לדבר איתנו, אנחנו כאן!