הוא חי בסאו פולו ברזיל הרחוקה, ומהווה מלבד השימוש המוסיקלי בכוח השירה- כזמר, גם כמוהל מוסמך בקהילה היהודית וכמחנך דגול בבית הספר היהודי.

הכירו את מיכה גמרמן, האיש שאחראי על הפקת קליפי האנימציה הכי מוכרים היום כמעט בכל בית יהודי.
"כמחנך אני משתמש במוזיקה להכניס יהדות וידע לילדים" מתאר המחנך והמוזיקאי מיכה גמרמן. "המוזיקה היא כלי מאד חשוב ביהדות ומבחינתי היא משתלבת מאד טוב עם מתן חינוך. שמתי לב שעם כניסתה של המוזיקה האלקטרונית, ובייחוד בארצות הגולה, הילדים היהודיים מאבדים את נכסי צאן ברזל של תפריט המוזיקה של החגים. לכן, החלטתי ראשית כל להוציא דיסק של כל שירי החגים במעגל השנה, המיועדים בעיקר לילדי ישראל, כאשר אני מלביש על שירי הילדים הישנים, עיבודים חדשניים, מרעננים ומקרבים את לב הילד.

"לאחר שהוצאתי את השירים, הבנתי שהדור שלנו אוהב גם לחזות, ולא מסתפק רק בשמיעה, כך הגעתי להחלטה להשקיע עוד משאבים ולהעניק את התענוג הנוסף הזה לילדי ישראל, בארץ ובגולה, כאשר כל המטרה היא להחדיר בהם את שירי החגים הידועים, כדי שהמסורת לא תאבד בחיים בין הגויים".

אפשר לעצור כאן ולהקדים, כי עם פרסומם של סרטוני האנימציה ברשת האינטרנט, נצפו אלפי תגובות נלהבות, אך לצידן היו כמה וכמה תגובות שביקרו את עצם הרעיון, האלמנטים ה'זוהרים' מדיי או הבלתי מדויקים.

מיכה מסביר לנו, כי בעצם חייו בין גויים רבים כל כך, הוא נאלץ להשתמש בשרותיהם המקצועיים של בעלי מקצוע גויים ברובם, מלבד מבצעת אחת- יהודייה.

"ישבתי עם צוות מוכשרים שציירו את התסריט כאשר אני כתבתי כל שניה ושניה לכל הסרטים. הוצאתי עד כה ב"ה שש מדיות המיועדים לילדים: פורים, ימים נוראים, שבועות, פסח, סוכות וחנוכה. זה הצריך עבודה מדויקת והסבר של כל פרט ופרט לצוות שאינו יהודי. הייתי צריך להסביר למשל איך נראה לולב ואיך נראית סוכה ומהו דגם המקדש או בית כנסת. את הקליפים האלו הענקתי במתנה לכל בתי הספר בהם לומדים יהודים".

אם שאלתם את עצמכם מיהו האדם הבוגר הנצפה כמוביל את כל הקליפים הרי התשובה היא אחת: מיכה גמרמן בכבודו ובצלמו.

"הצוות צייר את הדמות הראשית כמה שיותר קרובה לנראות שלי" הוא מגלה לנו.

בהרכב האנימציות אפשר לראות מאות פרטים המסמלים כל חג ממועדי ישראל. מסתבר כי הם לא נועדו ליופי בלבד:

"השתדלתי להכניס את האלמנטים של כל החגים מאחר וראיתי בזה כחומר למידה לילדים- פשוטו כמשמעו. אני רואה שילדים בדור שלנו מאד מחפשים מסך, ואם לא יהיה לנו חומר פנאי יהודי שמהווה גם למידה, אנחנו עלולים לאבד את הדור הצעיר. אני רואה חשיבות רבה בכך שילדים ייהנו מדברים הקשורים ליהדות ולמצוות".

לגבי הביקורת שהגיעה אף היא לצד התגובות הנלהבות לסרטוני האנימציה אומר מיכה:

"מקבל הכל באהבה. מי שנמצא במים- זה בשביל להירטב. גם ביקורת עושה דברים טובים."

"הסרטונים האלו עוברים ב"ה בכל העולם ואני מאד שמח עם התוצאה. הם נעשו פופולארים בבתים היהודיים בברזיל, בגולה. הרבה ילדים שלא ידעו את שירי החגים, בייחוד ילדים יהודיים שלומדים בבתי ספר של הגויים, נחשפו אל הסרטונים דרך האינטרנט וגם בבתים שלהם התחילו לשיר בשולחן פסח 'מה נשתנה'. זו הייתה המטרה ואנחנו משיגים אותה בס"ד".

מיכה גמרמן מעניק גם לגולשי פרוג את כל מערך הקליפים האמנותיים להורדה ושימוש מהנה והעיקר- להחדיר וללמד כל ילד יהודי, את השירים המסורתיים שתמיד מחברים את הרגש אל שמחת המועד וקדושתו.


ימים נוראים:


סוכות:


חנוכה :


פורים:


פסח:


שבועות: